پورعرب گذشته اش را فراموش کرده/ برخی سلبریتی ها اصلا ایرانی نیستند و پرچم 3 رنگ برایشان حرام است/ فلانی برای شمر طبل و برای امام حسین(ع) سینه می زند افزایش بیش از حد آهن عامل بیماری‌های کبد و اضافه‌وزن است بهره‌مندی ۱۳۵۲ نفر از طرح سربازی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان یمن: فرودگاه‌های «أبها، جازان و نجران» به صورت مداوم هدف قرار خواهند گرفت کدام محصولات ایران خودرو ارزان شد؟ کودکانی که در گیم گم می‌شوند جزئیات توافق برانکو با الاهلی/ مخالفت با اولین گزینه جانشینی یک خاطره و عکس نادیده از شهید احمدی روشن از رانندگی در ۷ سالگی تا حمل کُلت کمری در ۱۱ سالگی/ ادعا‌های خبرنگار واشنگتن‌پست درباره رهبر کره‌شمالی+ تصاویر گزارش| «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۳
کد خبر: 57035
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
سلیمی:

دولت مطالبات صندوق رفاه دانشجویی را پرداخت نکرده است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گزارش مسئولان صندوق رفاه دانشجویی در کمیسیون متبوعش، گفت: دولت مطالبات صندوق رفاهی دانشجویی را پرداخت نکرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی   در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور رئیس صندوق رفاه دانشجویان در نشست روز گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: در این نشست، رئیس و معاونان صندوق برنامه‌های آتی و گزارش عملکرد صندوق طی یک سال گذشته را ارائه کردند.

تلاش مجلس همواره افزایش اعتبارات صندوق رفاه بوده است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همگان از اهمیت و جایگاه صندوق رفاه دانشجویی و میزان اقبال آن در میان دانشجویان باخبرند، افزود: تلاش مجلس با اختصاص ردیف‌ بودجه‎های جداگانه در بودجه‌های سنواتی همواره تقویت این صندوق بوده است تا دانشجویان در شرایط اقتصادی فعلی به علت مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل نشوند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در گزارش ارائه شده از سوی رئیس صندوق رفاه دانشجویی مشخص شد دولت بخشی از بودجه مصوب صندوق رفاه دانشجویان را تخصیص نداده و این موضوع به شدت موجب نگرانی اعضای کمیسیون است.

تغذیه و خوابگاه دانشجو شوخی بردار نیست

سلیمی با بیان اینکه تأکید اعضای کمیسیون بر این است که بحث تأمین تغذیه و خوابگاه‌‌ دانشجویان موضوعی شوخی بردار نیست و بودجه این حوزه باید کامل پرداخت شود، گفت: کمیسیون نسبت به این موضوع از ابزارهای نظارتی خود استقاده خواهد کرد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به افزایش اعتبارات صندوق رفاه دانشجویی در سال 97، گفت: بر اساس لایحه بودجه سال ۹۸ اعتبارات عمومی صندوق رفاه نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته که بر اساس اظهارات مسئولان وزارت علوم با افزایش درآمدها مجموعا این صندوق حدود 600 میلیارد تومان هم درآمد خواهد داشت.این در حالیست که بر اساس لایحه بودجه سال ۹۸ بودجه‌ای بیش از ۱۵۶ میلیارد تومان برای صندوق رفاه دانشجویان علوم پزشکی پیش‌بینی شد./

پایان پیام

captcha