گزارش تصویری| آغاز جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» در دلیجان طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت/ پشت پرده دفاع تمام‌قد رئیس جمهوری از تشکیل وزارت بازرگانی! صدور نفت خام بلایی بزرگ است که به ضرر پیشرفت کشور تمام شده/ تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس ارسال شد «رسم ابرار»، از خاندان نبوت بیاموز/ عیار آدم ها در انفاق سنجیده می شود پوستر/ مسجد خانه بندگی سبک زندگی اسلامی خانواده را به آرامش می رساند/ اطعام به فقرا در سخت ترین شرایط از ویژگی های خانواده اصیل است چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟ تصاویر/ جانِ انجیر کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۶
کد خبر: 57005
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۴

سال گذشته ۵۴ هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت شد

معاون رييس جمهوراعلام كرد: در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۵۴ هزار و ۳۹۹ ميليارد تومان برای طرح های تملک دارايی های سرمايه‌ای از سوی دولت پرداخت شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی،روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، یکصد و سی امین جلسه نهاد تعامل با حضور محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و حمید رضا عدل معاون فنی، زیر بنایی و تولیدی، روسا و معاونان امور مرتبط این سازمان و نمایندگان تشکل های فنی و حرفه ای در محل این سازمان برگزار شد.

محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس این سازمان در این جلسه اعلام کرد: در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۵۴ هزار و ۳۹۹ میلیارد تومان برای طرح های تملک دارایی های سرمایه ای از سوی دولت پرداخت شده است و از این رقم حدود ۲۱ هزار و ۶۷۳ میلیارد تومان به صورت نقدی پرداخت شده و در حدود ۱۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان هم از طریق اسناد خزانه پرداخت شده است.

وی افزود: با توجه به تعامل سازنده میان سازمان برنامه و بودجه کشور و شورای هماهنگی، جلسات مشترک برای بررسی تفاوت نرخ تنزیل اسناد و نرخ حفظ قدرت خرید و توافق در زمینه یاد شده باید استمرار داشته باشد.

نوبخت در ادامه اظهارات خود گفت: حداقل ۳۵ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت به بخش غیر دولتی را از طریق اسناد تسویه و به وسیله تهاتر پرداخت کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: که رشد بودجه جاری سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ به میزان ۱۳ درصد است، اما در بودجه عمرانی این افزایش ۳۰ درصد بوده است.

نوبخت اظهار امیدواری کرد: که در سال ۱۳۹۸ هم به امید خداوند این رویه استمرار داشته یاشد.

به گفته وی تاکنون ۶۷ هزار ملیارد تومان اوراق مالی اسلامی بدون حتی  یک روز تأخیر باز پرداخت شده است و باقی مانده آن نیز تا پایان سال ۱۴۰۰ تادیه خواهد شد.

به موجب این گزارش، در این جلسه سید جواد جواد قانع فر رییس امور نظام فنی، اجرایی، مشاورین و پیمانکاران سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی از پیش نویس دستورالعمل نحوه جبران نوسان های نرخ ارز در پیمان های فاقد تعدیل ارائه کرد و اظهار داشت : به استناد مصوبه جلسه ۱۲۹ نهاد تعامل، ۱۴ جلسه مشترک میان نمایندگان شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی و حرفه‌ای با امور نظام فنی و اجرایی در مورد دستورالعمل یاد شده تشکیل شده و در مورد پیش نویس تسلیم شده به شورای عالی فنی هم توافق به عمل آمده است.

گزارش مذکورحاکی است که در این جلسه مژگان خانلو رییس امور پایش تعهدات دولت وتجهیز منابع سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی از اصلاحات سال جاری در مورد مقررات مربوط به اوراق مالی اسلامی ارائه نمود.

بر پایه این گزارش، انصاری رییس هیات اجرایی شورای هماهنگی تشکل‌های مهندسی، صنفی و حرفه ای کشور، گزارشی از موانع موجود در واگذاری پروژه های نیمه تمام و پیشنهادهای رفع آنها ارائه نمود و گفت: با توجه به نظر دکتر نوبخت، مقرر شد که این گزارش به جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی هم ارائه شود.

وی در ادامه سخنان خود پیشنهادهایی در مورد بازسازی مناطق سیل زده ارائه کرد و گفت: از آنجا که عدل نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور در قرارگاه مرکزی بازسازی مناطق سیل زده است، مقرر شد پیشنهادهای یاد شده در جلسه‌ای که تا پایان هفته جاری و با حضور ایشان و نمایندگان شورا تشکیل خواهد شد، بررسی شود.

نهاد تعامل از سال ۱۳۸۱ تاکنون به منظور تعامل میان سازمان برنامه و بودجه کشور با نمایندگان بخش خصوصی صنعت احداث تشکیل شده است.

انتهای پیام/ب

captcha