حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد محققان از آب کَره گرفتند فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران بازیگران ایرانی برای هر فیلم چقدر پول می‌گیرند؟ +جدول
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۳
کد خبر: 56974
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۵

آمادگی فناوری نانو برای ورود به عرصه ورزش کشور

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری‌نانو در نشستی با برخی مسئولان ورزشی از توان و آمادگی این ستاد برای کمک به رفع چالش‌های حوزه ورزش کشورمان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا؛ سعید سرکار در نشستی که با هدف توسعه فناو‌ری‌های نوین در حوزه ورزش و با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد، افزود: ستاد ‌نانو پتانسیل رفع چالش‌های عرصه ورزش را داراست.

وی با برشمردن برخی فناوری های حوزه نانو که قابلیت ورود به عرصه ورزش را دارند، گفت: در صورتی که چالش‌های این حوزه از سوی وزارت ورزش و جوانان برای ستاد نانو تعریف شود، ما به تیم‌های فناور ماموریت خواهیم داد تا به رفع این چالش‌ها کمک کنند.

سرکار در عین حال اظهار کرد: از فدراسیون‌ها و ورزشکاران ایرانی انتظار داریم تا محصولات نانویی کشورمان را در رویدادهای بین‌المللی معرفی کنند تا بازار این محصولات در خارج از ایران نیز گسترش بیشتری پیدا کند.

وی ادامه داد: در صورتی که یک ورزشکار ویلچر سبک ایرانی معرفی کند، تاثیر این معرفی در ذهن مخاطب بسیار ماندگار خواهد بود، ورزش می‌تواند منشاء صادرات محصولات نانویی باشد و ما مطمئن هستیم که فناوری‌نانو می‌تواند در عرصه ورزش تحول ایجاد کند.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز در این نشست به اهمیت توسعه فناوری‌های نوین در عرصه ورزش پرداخت و ورود نوآوری و فناوری به عرصه وزارت ورزش را یک ضرورت خواند.

حمیدرضا امیری‌نیا در ادامه ضمن ارائه سه پیشنهاد برای همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با وزارت ورزش گفت: ما محصولات آماده‌ای را برای استفاده در حوزه ورزش داریم که می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز این حوزه باشد. 

وی ادامه داد: معاونت علمی ریاست جمهوری آمادگی خود را برای رفع چالش‌های عرصه ورزش اعلام می‌کند، برای این کار باید مسئولان حوزه ورزش چالش‌ها و مشکلات خود را به صورت مسئله تعریف کرده تا معاونت علمی با کمک زیرساخت‌های موجود به این چالش‌های پاسخ دهد.

امیری‌نیا گفت: محصولاتی داریم که به صورت پایلوت و نمونه اولیه ساخته شده و نیاز به تجاری‌سازی دارد که برای کمک به تجاری‌سازی نیازمند حمایت مالی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: معاونت علمی و فناوری پیشنهاد تشکیل صندوقی برای مشارکت وزارت ورزش را آماده کرده است تا با استفاده از حمایت‌های مالی این صندوق بتوان دستاوردهای تازه‌ای در عرصه ورزش ارائه کرد.

ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست، یکی از دغدغه‌های وزارت ورزش را بحث اشتغال عنوان کرد.

وی با اشاره به اقدامات معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در شناسایی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناور در حوزه ورزش تصریح کرد: پشتیبانی از این شرکت‌های با اعطای وام‌های کم بهره آغاز شده است. 

فرامرزیان ادامه داد: با این کار در تلاش هستیم از محصولات تولید داخل حمایت کنیم، ضمن اینکه همکاری مشترک با معاونت علمی و فناوری می‌تواند به تداوم حمایت از تولیدات داخلی کمک شایانی کند.

سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک نیز در این نشست ضمن تاکید بر وجود پتانسیل‌های موجود در حوزه ورزش برای همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد.

بر اساس این گزارش، حاضران این نشست در ادامه از نمایشگاه دائمی محصولات نانویی در ستاد ویژه‌توسعه فناوری‌نانو بازدید کردند.

علمی** 1836** 1055

انتهای پیام /* 

captcha