فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک عنوان کرد

اردوهای جهادی بستری برای نمایش ظرفیت‌های جوانان/ ساخت ۱۳ منزل برای محرومین توسط بسیج سازندگی اراک

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک گفت: در بیانیه گام دوم جوانان به عنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی تعریف شده اند لذا به جوانان دل بسته شده است و بسیج و اردوهای جهادی بستری است که این جوانان ظرفیت های خود را به نمایش می گذارند.
کد خبر: ۵۶۹۲۸ تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳

به گزارش دیار آفتاب؛محمدرضا عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در مراسم تجلیل از گروه‌های جهادی و خیرین بسیج سازندگی ناحیه اراک گفت: بسیج در عرصه‌های مختلف اجتماعی در حال نقش‌آفرینی است و لازم است که از این ظرفیت نهایت استفاده صورت گیرد. بسیج منشأ خیر و باعث دلگرمی مردم است.

عسکری افزود: در بیانیه گام دوم جوانان به‌عنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی تعریف‌شده‌اند لذا به جوانان دل‌بسته شده است و بسیج و اردوهای جهادی بستری است که این جوانان ظرفیت‌های خود را به نمایش می‌گذارند.

وی به نقش مؤثر بسیج و اردوهای جهادی در سیل اخیر پرداخت و عنوان کرد: درجایی که مصیبت و بلا بود بسیج منشأ خیر و هم‌دلی و برادری و مودت شد و انسجام را در جامعه ایجاد کرد و فصل جدیدی را برای نظام باز کرد و محورهای تهدید را بست. محورهایی که دشمن‌روی آن مانور می‌داد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک به فعالیت‌های بسیج سازندگی شهرستان اراک اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه اردوهای جهادی یک‌روزه محله محور بیش از ۳۰ خیمه سلامت در مساجد برقرارشده که به‌واسطه آن ویزیت رایگان و توزیع دارو در مناطق حاشیه‌نشین و محروم صورت گرفته است.

وی بیان کرد: عرضه محصولات اقتصاد مقاومتی و تولیدات خانگی، ارائه مشاوره رایگان درزمینهٔ ازدواج، همسر داری، اعتیاد، مذهبی، شبهات دینی و سیاسی و برگزاری کلاس‌های آموزش درسی، قرآن و احکام از دیگر فعالیت‌های جهادی یک‌روزه محله محور بوده است.

عسکری در خصوص اردوهای جهادی جغرافیا محور گفت: ۱۳ منزل برای محرومین تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی ساخته شد و همچنین تعمیر، مرمت و ساخت سرویس بهداشتی، حمام و ایزوگام ۳۴ منزل محرومین نیز انجام‌شده است.

وی برگزاری برنامه‌های فرهنگی  علی‌الخصوص در مناطق حاشیه‌نشین با محوریت مسابقات ورزشی و فرهنگی، سینما تابستانه و ... را از دیگر برنامه‌ها برشمرد و اظهار کرد: انجام پروژه‌های محرومیت‌زدایی مانند کمک به ساخت و مرمت بقاع متبرکه، مساجد و پروژه‌های عام‌المنفعه، آب‌رسانی کشاورزی و شرب، ساخت پل روستایی، ساخت خانه بهداشت، خانه عالم و... از دیگر فعالیت‌های بخش اردوهای جهادی جغرافیا محور بوده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک در خصوص اردوهای جهادی طرح هجرت دانش‌آموزی تصریح کرد: در این طرح بیش از ۴۰۰۰ مترمربع از مدارس رنگ‌آمیزی و ۱۷۵ میز و نیمکت مدارس تعمیر شد.

وی افزود: ۳۸۰ دست لباس فرم برای مدارس مناطق حاشیه‌نشین دوخته و همچنین برای مدارس سرویس بهداشتی ساخته شد.

عسکری به نیازهای این گروه‌ها طی سال جاری پرداخت و تشریح کرد: مصالح ساختمانی، لوازم برقی، کاشی و سرامیک، پارچه جهت دوخت لباس فرم دانش آموزان نیازمند، لوازم‌التحریر، کیف و کفش و... نیازهای این گروه‌ها در سال جاری است.

وی ضمن بیان اینکه تلاش دشمن این است که مردم را ناامید کند عنوان کرد: سعی داریم که با این دست فعالیت‌ها مردم را امیدوار کنیم چراکه دشمنان با تحریم و مشکلات معیشتی می‌خواهند که روحیه مردم را تضعیف کنند و به اقشار کم‌درآمد برای بازگشت از اهدافشان فشار وارد شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اراک خاطرنشان کرد: خدمت‌رسانی به مردم و به‌کارگیری جوانان دورویه اردوهای جهادی است و باعث می‌شود که ذوق و استعداد جوانان شکوفا شود و به خودباوری می‌رسند و برای آینده ساخته می‌شوند لذا این بستر دوسویه است چراکه هم کمک به محرومین است و از طرفی جوان‌ها به میدان آمده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اراک:

خودسازی اتفاق مهم اردوهای جهادی

ماشاءالله عبدی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اراک در این جلسه گفت: گره‌گشایی از مشکلات مردم با کمک‌های مالی و جانی در آموزه‌های دینی بسیار سفارش شده است. گره‌گشایی از کار مردم و توسل به اهل‌بیت (ع) می‌تواند انسان را به امام زمان (عج) برساند.

عبدی افزود: اعمال خوبی که بر پرونده انسان خیلی زود ثبت می‌شود گره باز کردن از کار دیگران و رفع مشکل و گرفتاری است خصوصاً این اردوهای جهادی که در همین راستا اتفاق می‌افتد و مورد سفارش قرآن و اهل‌بیت (ع) و رهبری نیز هست.

وی با تکیه‌بر سخنان مقام معظم رهبری عنوان کرد: روحیه جهادی یعنی کار را برای خدا انجام دادن، کار را وظیفه خود دانستن. بهترین و بیشترین استفاده از وقت در اردوهای جهادی انجام می‌شود و انسان را با مشکلات مردم و معضلات جامعه آشنا می‌کند.

 مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ناحیه اراک خودسازی را یکی از اتفاقات مهم اردوهای جهادی دانست و اظهار کرد: میل به خدمت به مردم و تحمل سختی‌های آن نقطه نورانی در باطن انسان است.

وی افزود: خیرین در این حوزه مقام بالا و والایی دارند و هر کس دستش می‌رسد باید کمک و از فرصت استفاده کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ در این مراسم از ۴۰نفر از سرگروه‌های اردوهای جهادی و ۱۰ تن خیرین این اردوها تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/