گزارش تصویری| آغاز جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» در دلیجان طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت/ پشت پرده دفاع تمام‌قد رئیس جمهوری از تشکیل وزارت بازرگانی! صدور نفت خام بلایی بزرگ است که به ضرر پیشرفت کشور تمام شده/ تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس ارسال شد «رسم ابرار»، از خاندان نبوت بیاموز/ عیار آدم ها در انفاق سنجیده می شود پوستر/ مسجد خانه بندگی سبک زندگی اسلامی خانواده را به آرامش می رساند/ اطعام به فقرا در سخت ترین شرایط از ویژگی های خانواده اصیل است چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟ تصاویر/ جانِ انجیر کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۱
کد خبر: 56875
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۷
دبیر اجلاسیه پیشکسوتان کنگره شهدای استان عنوان کرد

برگزاری اجلاسیه پیشکسوتان استان مرکزی در شهریورماه سال جاری

دبیر اجلاسیه پیشکسوتان کنگره شهدای استان مرکزی گفت: اجلاسیه پیشکسوتان نیروهای مسلح استان با حضور ۱۰۰۰ نفر از پیشکسوتان استان شهریورماه در دهکده مقاومتی اراک برگزار خواهد شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفی مشایخی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس امروز در صد و سی و سومین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در خصوص برگزاری اجلاسیه پیشکسوتان گفت: در کنار فعالیت‌های اجلاسیه پیشکسوتان انجمن راویان متشکل از نخبگان پیشکسوت که توانایی ارائه مطالب علمی و دقیق از دفاع مقدس را داشته باشند ایجاد شود تا در برنامه‌های موردنیاز از این ظرفیت استفاده لازم صورت گیرد.

مشایخی ضمن تأکید بر اینکه تیم اجرایی اجلاسیه  کانال ارتباطی را با ۴۲۰۰ پیشکسوت استان برقرار کنند عنوان کرد: می‌توان برای پیشکسوتان شب‌های خاطره برقرار کرد که به‌صورت هفتگی برگزار شود. همچنین در کنار این مهم استفاده از ظرفیت افرادی که توانایی انجام سخنرانی‌های تخصصی دارند مفید است و نیاز به برنامه‌ریزی در این حوزه وجود دارد.

وی افزود: از دل همین اجلاسیه می‌توان یک تیم سخنران و تحلیل‌گر بیرون کشید و می‌توانیم از این ظرفیت در برنامه‌های مختلف شهرستانی و استانی استفاده کنیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تأکید بر اینکه باید در حوزه تاریخ شفاهی ۴۲۰۰ پیشکسوت استان ورود پیدا کرد،  ادامه داد: در حال حاضر از ۷۰ هزار رزمنده، تاریخ شفاهی و خاطرات ۱۵۰۰ نفر از آن‌ها جمع‌آوری‌شده است که این نشان از ظرفیت‌های موجود در این حوزه دارد. زیرا بنا بر گفته رهبر معظم انقلاب تحریف و فراموشی دو آفت دفاع مقدس است که می‌توان با این تاریخ شفاهی‌ها جلوی آن را گرفت. حتی می‌توانیم دوره‌های آموزشی برای افراد برقرار کنیم تا خاطرات پیشکسوتان با اولویت‌بندی جمع‌آوری شود.

وی ضمن بیان اینکه موزه آرایی، باغ‌موزه دفاع مقدس استان یکی از اتفاقات مهمی است که باید به آن توجه شود بیان کرد: اجلاسیه ها مخصوصاً اجلاسیه پیشکسوتان می‌توانند در حوزه فکری موزه آرایی کمک کنند.

مشایخی تشریح کرد: باید دو پاتوق ثابت برای پیشکسوتان در نظر بگیریم که در شرایط نیاز از آن‌ها استفاده کنند. دهکده مقاومت می‌تواند مکان مناسبی برای این پاتوق باشد و همچنین در سطح شهری نیز می‌تواند مکانی در اختیارشان قرار گیرد تا شب‌های خاطره و ... با مدیریت خودشان در آنجا برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: برای چاپ کتاب پیشکسوتان هم مشکلی وجود ندارد و می‌توان با استفاده از ظرفیت موجود دو سه کتاب تاریخ شفاهی در سال و دو سه فیلم برآمده از تاریخ شفاهی‌ها داشته باشیم.

دبیر اجلاسیه پیشکسوتان:

برگزاری اجلاسیه پیشکسوتان در شهریورماه سال جاری

زینعلی دبیر اجلاسیه پیشکسوتان کنگره شهدای استان از این اجلاسیه با نام اجلاسیه پیشکسوتان نیروهای مسلح با عنوان پیشکسوتان جهاد و شهادت نام برد و گفت: در بحث شناسایی مخاطبین کارهای لازم انجام‌شده و ارتباط اعضای اجلاسیه با مخاطبین قوی است.

زینعلی ضمن بیان اینکه در استان ۴۲۰۰ پیشکسوت نیروهای مسلح داریم عنوان کرد: از این تعداد ۱۷۶۱ نفر  از پیشکسوتان از سپاه، ۱۵۴۸ نفر از ارتش، ۸۶۱ نفر از نیروی انتظامی، و ۳۰ نفر از پیشکسوتان وزارت دفاع هستند.

وی مهم‌ترین بحث اجلاسیه را جمع‌آوری خاطرات دانست و اظهار کرد: خاطره گویی در ۱۲ جلسه و ۱۲ مکان و دیدار و سرکشی از پیشکسوتانی که عضو درجه‌یک خانواده شهدا هستند از برنامه‌هایی است که پیش از اجلاسیه پیشکسوتان برگزار خواهد شد.

دبیر اجلاسیه پیشکسوتان عنوان کرد: طراحی و ساخت المان و تعیین یک میدان به‌عنوان پیشکسوتان جهاد و شهادت و قرار دهی این المان در آن‌یکی از برنامه‌های مدنظر در این اجلاسیه است.

وی چاپ دو کتاب، تجلیل از ۲۰ نفر از نخبگان پیشکسوت و برگزاری مسابقات شنا و تیراندازی را از دیگر برنامه‌ها دانست و عنوان کرد: نقش پیشکسوتان در دفاع و بعد از دفاع مقدس  نیز بررسی می‌شود.

زینعلی خاطرنشان کرد: اجلاسیه پیشکسوتان با حضور ۱۰۰۰ نفر  از پیشکسوتان استان شهریورماه در دهکده مقاومت برگزار خواهد شد.    

انتهای پیام/

captcha