بسته اخبار حوادث امروز؛

کشف لنت ترمزهای خودروهای سنگین قاچاق در اراك/دستگيري سارق مغازه هاي بازار سرپوشيده اراك

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: درعملیات ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان 15 کارتن لنت ترمزهای خودروهای سنگین خارجی قاچاق به ارزش 380 میلیون ریال از یک واحد صنفی درشهرستان اراک کشف شد.
کد خبر: ۵۶۸۶۱ تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۳

به گزارش دیار آفتاب؛ مجموعه ای از گزارشات رسیده به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اقدامات نیروی انتظامی طی ساعات گذشته در استان مرکزی به شرح زیر است: 

کشف لنت ترمزهای خودروهای سنگین قاچاق در اراك

درعملیات ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان 15 کارتن لنت ترمزهای خودروهای سنگین خارجی قاچاق به ارزش 380 میلیون ریال از یک واحد صنفی درشهرستان اراک کشف شد.

سرهنگ" محمود خلجی" معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشريح اين خبر گفت: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در روند تحقيقات میدانی از فعاليت غيرمجاز فردي در زمینه فروش کالای قاچاق در واحد صنفي خود در شهرستان اراك مطلع شده و بررسي موضوع را در دستور كار قرار دادند.

وي خاطر نشان کرد: با آغاز تحقيقات فنی پلیس، سرانجام فرد مورد نظر شناسايي و در بازرسی از مغازه اش 15 کارتن لنت ترمزهای خودروهای سنگین خارجی قاچاق، به ارزش تقریبی 380 میلیون ریال كشف و متهم با تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شد.

این مقام انتظامی در پايان از شهروندان خواست تا هرگونه گزارش و اطلاعات از تخلفات واحدهاي صنفي را از طريق سامانه تلفني 110 به مراكز پليس گزارش كنند.

پلمب یک واحد مسکونی و دستگیری 2 توزیع کننده مواد مخدر در محلات

فرمانده انتظامي شهرستان محلات از پلمب یک واحد مسکونی در این شهرستان که به محلی برای پاتوق معتادان تبدیل شده بود، خبر داد و گفت:‌ در اين عمليات 2 توزیع کننده مواد مخدر دستگير شدند.

سرهنگ " جعفر شمس بیرانوند " در تشریح این خبر گفت: در تداوم اجراي طرح مبارزه با مواد مخدر و جمع‌آوري معتادان و در پی کسب گزارش هايي از نارضايتي اهالي يكي از  محله هاي شهرستان مبني بر تجمع افراد معتاد در یک منزل مسکونی به منظوراستعمال مواد مخدر، مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان پس از هماهنگی با دستگاه قضائی، انجام تحقيقات لازم و حصول اطمينان از صحت موضوع، به آدرس مذکور اعزام شدند.

وی با اشاره به دستگیری 2 توزیع کننده مواد مخدر در این عملیات خاطر نشان کرد: در بازرسي از متهمان و مکان مذکور مقاديري مواد مخدر، به همراه آلات استعمال آن کشف و منزل مسکونی با دستور قضائي پلمب شد.

فرمانده انتظامي شهرستان محلات در پايان افزود: متهمان دستگیر شده در این عملیات پس از تشکيل پرونده برای سیر مراحل قانوني به دستگاه قضائی معرفي شدند.

كشف 2 هزار ليتر سوخت قاچاق در عمليات پليس فراهان

در عمليات ماموران پاسگاه انتظامي خنجين شهرستان فراهان، 2 هزار ليتر سوخت قاچاق از يك دستگاه خودروي وانت كشف شد.

سرهنگ "علي اكبر عيسي آبادي" فرمانده انتظامي شهرستان فراهان در اين باره گفت:‌ روز گذشته تيم گشت پاسگاه انتظامي "خنجين" در يكي از محورهاي مواصلاتي يك دستگاه خودروي وانت نيسان حامل سوخت را متوقف كردند.

وي افزود:‌ در بررسي مدارك راننده مشخص شد كه مقدار 2 هزار ليتر سوخت بارگيري شده در اين خودرو، قاچاق و خارج از عرضه شبكه ملي است.

سرهنگ عيسي آبادي خاطر نشان كرد: راننده خودرو در اين عمليات دستگير و براي برخورد قانوني به مرجع قضائي معرفي شد.

کشف پارچه هاي قاچاق از يك دستگاه خودروي سواري در اراک

در عملیات ماموران انتظامی شهرستان اراک، 26 طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش 300 میلیون ریال از يك دستگاه خودروي سواري کشف شد.

سرهنگ "امیر مختاری" فرمانده انتظامی شهرستان اراک در این باره گفت: در ادامه روند مبارزه با معضل قاچاق کالا، ماموران انتظامی شهرستان در يكي از محورهاي مواصلاتي شهرستان، به یک دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند.

وی افزود: در اقدام سریع ماموران پلیس، خودرو متوقف و پس از بازرسی از آن 26 طاقه پارچه خارجی قاچاق به ارزش 300 میلیون ریال کشف شد.

سرهنگ مختاري افزود: راننده خودرو درر این رابطه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامي شهرستان اراک در پايان خاطرنشان کرد: شهروندان هرگونه گزارش و اطلاع پيرامون انواع کالاي قاچاق را از طريق تماس با مرکز فوريت هاي پليسي 110 اعلام کنند.

دستگیری سارق قطعات خودرو با 10 فقره سرقت در ساوه

در عملیات ماموران انتظامی شهرستان ساوه، سارق قطعات خودرو دستگیر و به 10 فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کرد.

سرهنگ " پرویز اسدی" فرمانده انتظامی شهرستان ساوه در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام گزارش هايي به مركز فوريت هاي پليس 110 در خصوص سرقت قطعات خودرو در برخي از محله هاي شهرستان در یک ماه گذشته، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستانفعاليت اين فرد مشخص و مورد بازرسي قرار گرفت.

فرمانده انتظامي شهرستان خمين تصريح كرد: در بازرسي انجام شده از اين محل در حدود نيم كيلوگرم ماده مخدر ترياك و مشتقات آن به همراه تعدادي ابزار استعمال و ترازوي توزين مواد مخدر كشف شد.

اين مقام انتظامي خاطر نشان كرد:‌ فرد دستگير شده در اين عمليات براي برخورد قانوني به مرجع قضائي معرفي شد.

دستگيري سارق مغازه هاي بازار سرپوشيده اراك

سارقي كه از واحدهاي صنفي در بازار سرپوشيده اراك، سرقت مي كرد،‌ در تحقيقات كارآگاهان پليس استان دستگير شد.

سرهنگ " سید نورالدین حسینی" رئیس پلیس آگاهی استان در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت از مغازه های داخل کاروانسراهای بازار سرپوشیده اراک و شکایت تعدادی از کسبه، موضوع به صورت ویژه در دستور کارر ماموران پلیس آگاهی استان مرکزی قرار گرفت.

وی افزود: بلافاصله تیمی از ماموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی سارق در تحقیقات پلیس خاطر نشان کرد: سارق درعملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به 3 فقره سرقت از مغازه های داخل کاروانسراهای بازار سرپوشیده اعتراف کرد.

سرهنگ " حسینی" با اشاره به کشف اموال مسروقه و تحویل به مالباخته گان تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در پاییان به کسبه توصیه کرد: ضمن رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات ایمنی برای واحد های صنف خود به افراد فرصت طلب اخطار داد که پلیس هر گونه تحرک مجرمانه افراد سود جو را رصد کرده و اجازه فعالیت را به مخلان نظم و امنیت نمی دهد.

انتهای پیام/