معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی:

آگاه‌سازی خانواده‌ها اساسی‌ترین اقدام در پیشگیری از اعتیاد است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه نیاز است برنامه‌های حوزه مواد مخدر کارشناسی شده باشد بیان کرد: در این راستا موضوع اصلی آگاه‌سازی مردم و خانواده‌ها نسبت به آسیب‌های مواد مخدر باید در دستور کار باشد.
کد خبر: ۵۶۷۵۱ تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵

به گزارش دیار آفتاب؛بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: باید بحث‌های کارشناسی و تخصصی در دبیرخانه‌ها به انجام برسد و شأن این‌گونه جلسات تصمیم‌گیری است.

اکرمی با اشاره به اینکه باید هر سه ماه یک‌بار گزارش اقدامات مؤثر از شورای هماهنگی مواد مخدر به ستاد انتقال داده شود اظهار کرد: ارائه گزارش سالیانه شورا نتیجه مناسبی در بر خواهد داشت.

وی با انتقاد به عدم حضور برخی از مدیران در جلسه ادامه داد: در این کارگروه‌های استانی باید مدیران حضورداشته باشند و حضور نمایندگان آن‌ها قابل‌قبول نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی با اشاره به اینکه نیاز است برنامه‌های حوزه مواد مخدر کارشناسی شده باشد بیان کرد: دو موضوع اصلی آگاه‌سازی مردم و خانواده‌ها نسبت به آسیب‌های مواد مخدر و تنفر بیشتر جوانان نسبت به مواد مخدر باید در دستور کار باشد.

اکرمی با تأکید بر اینکه نیازمند ابزاری نو برای مقابله با مواد مخدر هستیم گفت: برنامه‌های مقابله با این معضل باید رویکرد اجرائی و اثربخش داشته باشد.

وی اضافه کرد: در این راستا نیازمند ایده پردازی در مبارزه با مواد مخدر هستیم و باید بررسی کنیم که با چه شیوه‌هایی بهتر می‌تواند بهترین اثربخشی را در مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: فضای مجازی یکی از فرصت‌های مغفول مانده در حوزه مبارزه با مواد مخدر و سایر معضلات اجتماعی است.

اکرمی با اشاره به اینکه فضای مجازی از هر واقعیتی واقعی‌تر است و باید به آن توجه داشته باشیم بیان کرد: فضای مجازی کار هوشمندانه می‌طلبد و کارشناسان باید راه‌های استفاده از این فضا برای مبارزه با مواد مخدر را بررسی کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید ریسک توزیع مواد مخدر را در استان افزایش دهیم ادامه داد: تا کسانی که می‌خواهند به این سمت بروند باید ریسک بالایی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: معضلاتی که در جامعه به وجود آمده است مهم‌ترین دلیل آن عدم پیشگیری مؤثر بوده که وقتی معضل ایجاد شود دیگر مداوا کارساز نیست و برخورد در اینجا معنا پیدا می‌کند.

اکرمی با اشاره به معضلاتی که در آرایشگاه‌های زنانه و باشگاه‌های بدن‌سازی وجود دارد بیان کرد: برای رفع مشکلات باید از تجربیات استان‌های موفق استفاده کنیم و راهکار عملیاتی داشته باشیم چراکه با سلامت و فرهنگ مردم نمی‌توانیم مماشات کنیم.

وی اضافه کرد: در بحث معضلاتی که در آرایشگاه‌های زنانه و باشگاه‌های بدن‌سازی به وجود آمده نشان می‌دهد اتحادیه کارش را به‌خوبی انجام داده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: در امر مبارزه با مواد مخدر شیوه‌های قبلی پاسخگو نیست و راه‌کارهای گذشته دیگر جوابگو نیستند و باید به‌روزرسانی شوند.

انتهای پیام/