طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس باز هم رد می‌شود «داریوش اسدزاده» پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت آقای رئیس جمهور انقلاب را درک نکرده/ سلبریتی بازی در انتخابات شکست خورده است پزشکان چگونه کارتخوان‌ها را هم دور زدند/ فرار پزشکان از پرداخت 7 هزار میلیارد ریال مالیات! اتمام مهلت 20 روزه اعتراض به حکم «نجفی»/ حبس 3 تا 10 سال متهم در انتظار رأی دیوان عالی مکتب دفاعی ـ امنیتی ایران می‌تواند در دنیا الگو باشد/ بازسازی 11 هزار خانه سیل‌زده توسط بسیج لاریجانی درباره 2 نماینده بازداشت‌شده با رئیس قوه قضائیه صحبت کرده است پرداخت دقیق به سیره و اصول امام (ره) سدی در برابر انحرافات/ امروز باید روحیه جهادی به عنوان روحیه ای راه گشا در اولویت باشد واگذاری تولید 2400 دستگاه به هپکو در انتظار تامین بودجه سازمان برنامه/ درخواست کارگران از رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه برای حل مشکلات شرکت هپکو گزارش تصویری| تجمع کارگران هپکو
یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
کد خبر: 56745
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

احتمال کاهش بیماری‌های قلبی با مصرف مکمل آرتروز

مطالعات اخیر محققان دانشگاه تولین در آمریکا نشان می‌دهد مصرف گلوکزامین که یکی از شایع‌ترین داروی‌های مکمل بیماران مبتلا به آرتروز است، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را 15 درصد کاهش می‌دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ایرنا؛ سالهاست که مکمل گلوکزامین برای کاهش درد مفاصل مبتلایان به آرتروز تجویز می‌شود. محققان با بررسی بیش از 466 هزار نفر دریافتند استفاده از گلوکزامین، احتمال بروز بیماری‌های قلبی را 15 درصد کاهش می‌دهد. همچنین اثر این مکمل بر میزان کاهش مرگ و میر ناشی از سکته مغزی، بیماری های مربوط به عروق کرونر و بیماری های قلبی نیز 9 تا 22 درصد است. گلوکزامین یک آمینو قند و یک ترکیب طبیعی است که در غضروف‌ها وجود دارد. این ماده معمولا در رژیم غذایی وجود ندارد و از طریق مکمل در اختیار بدن قرار می‌گیرد. مطالعات جدید نشان می‌دهد این مکمل به دلیل خاصیت ضد التهابی در کاهش بیماری‌های قلبی نقش دارد.

این مطالعه رابطه علت و معلولی بین مصرف این مکمل و کاهش بیماری‌های قلبی را نشان نمی‌دهد و فقط تایید می کند که این دارو در کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی نقش دارد. 

به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری‌های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می‌شوند.

فشار خون، قند خون و کلسترول بالا، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، از مهمترین عوامل خطر این عارضه هستند. بر اساس گزارش WHO، حدود 80 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی با اتخاذ شیوه سالم زندگی و فعالیت بدنی قابل اجتنابند.

نتایج این مطالعه در نشریه BMJ منتشر شده است.

علمی**9259**1601**

انتهای پیام /* 

captcha