مجموع گردش مالی کارتخوان های دفتر زنگنه 190 میلیارد است/ جزئیات ماجرای درگیری مسئولان وزارت نفت با نیروهای بازرسی و امنیتی اجرای ۸۲ پروژه در مناطق محروم استان مرکزی/ اختصاص 140 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری كشف 257 هزار نخ سيگار قاچاق در دليجان/دستگیری سارق ریل های قطار و کشف 2 تن ریل مسروقه در شازند بسیج سازندگی عرصه‌ای برای ترویج کار جهادی با روحیه انقلابی است ایجاد برداشت صحیح از دفاع مقدس با ارائه مطالب تخصصی مهندسی رزمی در دانشگاه‌ها/ برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگیان در ۳۰ خرداد ۹۸ شب قدر بزرگ‌ترین سند امامت و تداوم آن در طول زمان است بزرگ‌ترین پروژه‌ سرمایه‌گذاری استان امسال در خمین به بهره‌برداری می‌رسد آغاز عملیات اجرائی احداث باند دوم محور خمین – گلپایگان سخنگوی دولت با حجم تلنبار شده مشکلات مردم چه می کند؟/ پایان 300 روز دولت بی سخنگو؛ چرا ربیعی از همان اول در جایگاه سخنگوی دولت قرار نگرفت؟ تیم ستارگان قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان فراهان شد
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
کد خبر: 56646
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:

اربعین نمایش قدرت شیعه است/ کاهش هزینه های زائرین اولویت کمیته های ستاد اربعین قرار گیرد/ صبغه مردمی و معنوی اربعین باید حفظ شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: با توجه به شرایطی که با آن مواجه هستیم حتما یکی از اولویت های کار کمیته ها کاهش هزینه های زائرین قرار گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی امروز در جلسه ستاد اربعين حسيني استان مركزي گفت: امام حسین (ع) نشان آزادگی بشریت از ابتدا تا انتهای خلقت است. هر انسان آزاده‌ای در هر نقطه‌ای از جغرافیا و در هر نقطه از زمان اگر بخواهد الگویی برای خود تعریف کند مسلماً امام حسین (ع) را به‌عنوان سرور آزادگان جهان در همه عرصه‌ها تعریف خواهد کرد.

اکرمی افزود: اربعین راهکاری است که بتوانیم ارزش‌ها و نام امام حسین (ع) و روش ایشان را جهانی کنیم. این کارکرد، کارکرد زیبا و تأثیرگذاری است. می‌خواهیم در همه زمان‌ها راه و روش و منطق سرور آزادگان را جهانی کنیم که اربعین بهترین راهکار و شیوه ممکن است که می‌تواند محقق شود.

وی ضمن بیان اینکه هر کس که در عرصه اربعین کوچک‌ترین حرکتی می‌کند حتماً سعادتمند است عنوان کرد: عوامل اجرایی که کارکنان دولت و حاکمیت هستند به اربعین از این منظر نگاه کنند که سعادتی است که خداوند نصیب کرده و باید این سعادت را با عملکرد مناسب و شایسته پاس بداریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه اربعین نمایش قدرت شیعه است بیان کرد: گرچه بر این باور هستیم که امام حسین (ع) متعلق به تمام بشریت است ولی این حرکت بزرگ نمایش قدرت شیعه هم هست. لذا مسئولین اجرایی در حوزه اربعین اهمیت کار را درک کنند که چه‌کار بزرگی در حال انجام است.

وی اظهار کرد: کارگزاران دولتی باید مراقبت کنند که صبغه مردمی اربعین حفظ شود و قرار نیست دولت به‌جای مردم این ارزش و این نهاد فرهنگی را تقویت کند. کار مسئولین خدمت گذاری به زائرین اربعین است لذا یکی از نکاتی که همه کمیته‌ها باید مدنظر قرار دهند این است که به‌هیچ‌عنوان صبغه مردمی اربعین ضعیف نشود.

اکرمی ادامه داد: به‌جای مردم تصمیم نگیریم و اجازه دهیم اقدامات مردمی را مردم انجام دهند و مسئولین اجرایی در کنار و پشت سر مردم باشند و آنجایی که خود مردم درخواست ورود داشتند ورود کنیم.

وی با اشاره به اینکه صبغه معنوی اربعین هم نباید ضعیف شود تصریح کرد: به اربعین نگاه سمبلیک نداریم بلکه نگاهی ارزشی داریم. اربعین را فقط یک مناسک یا یک مراسم نمی‌بینیم بلکه نقطه‌نقطه اربعین حاوی ارزش‌های ناب انسانی و اسلامی است و به همین لحاظ حتماً باید صبغه معنوی اربعین سال‌به‌سال افزایش پیدا کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: کار اربعین از امروز آغازشده است و کمیته‌ها باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن جلسات خود را شروع کنند. مباحث مرتبط با هر کمیته به ریز در کمیته بحث شود و نقاط ضعف و قوت سال گذشته را احصا کنیم.

وی ضمن تأکید بر اینکه خروجی کار باید تسهیل روند اعزام زائرین به مقصد و بازگشت به‌سلامت آن‌ها باشد اضافه کرد: باید دغدغه‌های جانبی زائرین را مرتفع کنیم تا زائرین فقط به موضوعات معنوی اربعین توجه کنند.

اکرمی با اشاره به اینکه کمیته‌ها خلاقیت و ابتکار در کار داشته باشند بیان کرد: نکته‌ای که امسال می‌خواهیم بیشتر به آن بپردازیم و باید موردبررسی قرار گیرد چگونگی کاهش هزینه‌های کار است. زیرا به هر میزان که این هزینه‌ها کاهش یابد هم زائرین راضی خواهند بود و هم امام حسین (ع). بنابراین با توجه به شرایطی که با آن مواجه هستیم حتماً یکی از اولویت‌های کار کمیته‌ها کاهش هزینه‌های زائرین قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نگاه مدیران دولتی به اربعین نگاه اداری نباشد و برای اربعین دلی و اعتقادی کارکنیم. اطمینان دارم که اگر در حوزه اربعین دلی و اعتقادی کارکنیم بهترین خروجی را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

captcha