شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۱
کد خبر: 56608
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶

زیست‌شناسی مصنوعی در مسیر توسعه قرار گرفت

زیست شناسی مصنوعی حوزه ای نوپاست که پیشرفت آن نیازمند شتاب در تحقیقات است و مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، فعالیت ها در این حوزه را با انجام مطالعه ای جامع آغاز کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه علمی ایرنا  یکی از حوزه های جدید تحقیقات بیولوژیکی زیست شناسی مصنوعی است که از حوزه های همگرا محسوب می شود. این حوزه، تلفیقی از رشته های مختلف و متنوع همچون زیست شناسی، شیمی و فیزیک است. محققان این حوزه ها گرد هم می آیند تا در تعامل و تبادل با یکدیگر زمینه پیشرفت این حوزه را فراهم کنند.

با توجه به نوپا بودن این حوزه، مرکز فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه ورود داشته و اقداماتی برای ارتقاء آن انجام داده است که می توان به انجام مطالعه جامع در مورد این فناوری اشاره کرد. این مرکز، وضعیت این حوزه را در دنیا مورد بررسی قرار داده است تا با برنامه و نقشه ای مشخص، اقدامات لازم را در ایران انجام دهیم.

به گفته علی محمد سلطانی رئیس مرکز فناوری راهبردی همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نتایج این تحقیقات برای تعیین نقشه راه حوزه زیست شناسی مصنوعی کاربرد دارد، البته در تعامل و همکاری با ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد ترسیم نقشه راه این حوزه را داریم تا در سال جاری شاهد ارتقاء فعالیت ها در این زمینه باشیم.

علمی **9340**1485

انتهای پیام /* 

captcha