تخصیص بسته‌های حمایتی بین‌المللی برای تجاری‌سازی دانش‌بنیان‌ها

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: این صندوق در راستای حمایت‌های توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان برای تشویق تجاری‌سازی دستاوردهای خود، بسته‌های حمایتی متنوع داخلی و بین‌المللی در نظر گرفته است.
کد خبر: ۵۶۵۱۳ تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸

به گزارش دیار آفتاب؛ سیاوش ملکی فر روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از بسته‌های حمایتی مشاوره و اخذ استانداردها و مجوزهای تخصصی، محصولی و بین‌المللی بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: میزان حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی برای مشاوره و اخذ استانداردها و مجوزهای تخصصی 70 درصد هزینه‌ها تا سقف 20 میلیون تومان برای هر استاندارد- مجوز و برای مشاوره و اخذ استانداردهای صادراتی 50 درصد هزینه‌ها تا سقف 100 میلیون تومان برای هر استاندارد- مجوز است.

ملکی فر اظهار کرد: سهم حمایتی صندوق، پس از دریافت و بررسی مدارک شرکت دانش‌بنیان توسط کارشناسان دفتر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت می‌شود، تمامی حمایت‌ها و مبالغ پرداختی مشروط به اخذ استاندارد توسط شرکت دانش‌بنیان تا پایان سال 1398 است.

وی افزود: در فهرست استانداردهای مورد حمایت سال 98، یازده استاندارد - مجوز برای بخش تخصصی از جمله GMP،HACCP، ISO22000، ISO17034، GLP، ISO14127، ISO27001، ISO9999، GDPR حلال، کالیبراسیون تجهیزات پیشرفته از طریق مراجع بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

ملکی فر ادامه داد: همچنین در فهرست استانداردهای صادراتی نیز دو استاندارد GOST، CE در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر اینکه ایده‌آل صندوق نوآوری و شکوفایی این است که شرکت‌های دانش‌بنیان روزبه‌روز گسترش یابند و بر تعدادشان به لحاظ کمیت و کیفیت محصولات افزوده شود، گفت: در نظر داریم با حمایت‌های خود بازار محصولات این شرکت‌ها گسترش یافته و به هدف موردنظر برسند.

علمی**9340** 1055

انتهای پیام /*