80درصد فوتی های تصادفات استان مرکزی غیربومی هستند/ رتبه دوم استان مرکزی از لحاظ تردد وسایل نقلیه سنگین گزارش تصویری| سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به استان مرکزی اضافه شدن 650 هزار خانوار جدید به کمیته امداد/ معوقات تسهیلات امداد زیر یک درصد است پلیس به دنبال عدم پلاک گذاری پراید در سال 99 است/ پیش بینی کاهش 12درصدی تلفات جاده ای در سال 98 دشمنان هر روز به دنبال نقشه جدید برای ضربه زدن به انقلاب هستند/ خروجی جشنواره مالک اشتر سازماندهی و شناسایی بهتر نیرو ها است فوت هر فرد در تصادفات خسارت ۵میلیارد تومانی به کشور وارد می کند/ تعداد دوربین های ثبت تخلف کشور از سال ۹۶ افزایش نداشته است عید غدیر، بهترین زمان برای تبیین جایگاه ولایت‌فقیه در جامعه است/واقعه غدیر در فراهان بازخوانی می شود حوزه گردشگری کشور آسیب جدی از تحریم‌ها ندیده است/اجرای ۱۹۰۰پروژه حوزه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۸۰هزار میلیارد تومان پوستر/ غدیر خم ، عید ولایت و بندگی بزرگترین پروژه غرب کشور در اراک به بهره برداری می رسد
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۷
کد خبر: 56496
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
استاندار مرکزی خبر داد:

ذخیره سازی یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب آب در سد های استان/ تعیین تکلیف 260 حلقه چاه غیر مجاز در استان مرکزی

استاندار مرکزی با اشاره به ذخیره سازی یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب آب طی بارندگی های اخیر پشت بندها و سدهای خاکی استان گفت: ذخیره این مقدار آب می تواند باعث تحول بزرگی در بخش کشاورزی استان باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز دوشنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی با بیان اینکه عملکرد این شورا مطلوب است، گفت: البته باید کار بیشتری در این زمینه صورت پذیرد و باید امسال هم به مانند سال های گذشته صرفه جویی در مصرف آب سرلوحه کار این شورا قرار بگیرد.

هوشمند سازی 33 حلقه چاه شهرستان زرندیه در سال97

وی با ابراز خرسندی از هوشمند سازی چاه ها در سال 97 افزود: به طور مثال در سال گذشته 33 حلقه چاه در زرندیه هوشمند سازی شد که تقریبا همین میزان را در چند سال پیش از آن داشتیم که این نشان دهنده رشد در این قسمت است.

آقازاده پرداخت تسهیلات بانکی جهت تجهیزات هوشمند سازی چاه ها را ضروری دانست و تصریح کرد: فرمانداری ها باید با پرداخت تسهیلات 2 تا 3 میلیارد تومانی نسبت به هوشمندسازی و نصب کنتور بر حلقه های چاه اقدام کنند.

تعیین تکلیف 260 حلقه چاه غیر مجاز در سال98

استاندار مرکزی با بیان اینکه انسداد چاه های غیر مجاز در استان باید بر اساس اولویت و چاه هایی که بیشترین برداشت را از سفره های زیر زمینی دارند، انجام شود، اضافه کرد: انسداد 400 حلقه چاه تا کنون انجام شده و امسال هم 260 حلقه چاه تعیین تکلیف می شود.

ذخیره سازی یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب آب در سد های استان

وی با اشاره به ذخیره سازی یک میلیارد و 300 میلیون متر مکعب آب طی بارندگی های اخیر پشت بندها و سدهای خاکی استان گفت: ذخیره این مقدار آب می تواند باعث تحول بزرگی در بخش کشاورزی استان باشد.

آقازاده ادامه داد: باید با برنامه ریزی نسبت به ترمیم و تعمیر سد ها و بندهای استان که در سیلاب اخیر دچار خسارت شده اند اقدام کرد و بودجه مورد نیاز آن باید از محل اعتبارات شهرستان ها و امور روستایی استانداری مرکزی تامین اعتبار شود.

وی خاطر نشان کرد: هر چه بتوان آبخوانداری و آبخیزداری را در بخش های بالایی سد ها و بند ها تقویت کرد، می توان به بالا بردن عمر و کیفیت آب ورودی به سد ها کمک کرد.

انتهای پیام/

captcha