ابتلای ۲۱۳۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
کد خبر: 56493
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

توان نظامی و دفاعی کشور، جرات دشمن برای حمله را گرفته است/ کسانی که مردم را می‌ترسانند یا نفوذی‌اند و یا نادان!

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش توان نظامی کشور باعث شده است که دشمنان از این فکر خام که بخواهند حمله کنند تا حد بسیار زیادی بیرون آمدند و جرات و جسارت چنین تهاجمی به جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛در خصوص فعالیت برخی از جریانات سیاسی داخلی برای ایجاد جنگ روانی و دلهره وقوع جنگ، در بین مردم، گفت: کشور همواره در معرض تهدید استکبار بوده و هست ولی آنچه واقعیت‌ها نشان می‌دهد در طی دهه‌های گذشته همواره بر قدرت و اقتدار نظام به‌ویژه در عرصه دفاعی افزوده‌شده است تا جایی که به‌ویژه در توان موشکی به مرحله بازدارندگی رسیدیم.

کریمی افزود: افزایش توان نظامی کشور باعث شده است که دشمنان از این فکر خام که بخواهند حمله کنند تا حد بسیار زیادی بیرون آمدند و جرات و جسارت چنین تهاجمی به جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

وی ضمن بیان اینکه هدف تقویت بنیه نظامی و دفاعی در کشور، بازدارندگی است عنوان کرد: ما در تجربه چهل‌ساله نشان داده‌ایم که هیچ‌گاه به دنبال جنگ و تهاجم به کشوری نبوده و نیستیم و هر چه قدر که برای تقویت بنیه دفاعی و نظامیان اقدام می‌کنیم تلاشمان این است که قدرت بازدارندگی‌مان را در مقابل دشمنانمان افزایش دهیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ضمن اشاره به برخی از زمزمه‌ها در کشور باهدف ایجاد دلهره در مردم مبنی بر وقوع جنگ بیان کرد: این‌که گه گاه از گوشه و کنار شنیده می‌شود زمزمه‌هایی می‌کنند که مردم را از بروز جنگ بترسانند و دل مردم را خالی کنند باید گفت این توطئه به‌نوعی همراهی کردن با خواست دشمن است.

وی ادامه داد: می‌خواهند با این اقدامات مردم را بترسانند و از وضع موجود ناامید کنند. قطعاً هر کس که دل سوز کشور باشد این رویکرد را قبول ندارد به‌ویژه اینکه همه شواهد و قرائن نشان‌دهنده عدم توان دشمن درزمینهٔ حمله به ایران و ایجاد یک جنگ بزرگ است.

کریمی تصریح کرد: افراد دارای این رویکرد یا به‌نوعی از طرف دشمنان مأموریت دارند و جزء افراد نفوذی محسوب می‌شوند که جاده‌صاف‌کن دشمن هستند و یا اینکه افراد نادانی هستند که ناآگاهانه به اهداف دشمن خدمت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه این رویکرد نامطلوب و نادرست است تشریح کرد: مردم باید بدانند که در هر شرایطی نیروهای نظامی ما مقتدرانه از امنیت آن‌ها حفاظت خواهند کرد و دغدغه و نگرانی‌ای برای شروع جنگ در این خصوص وجود ندارد و چه‌بسا رویکرد دشمن هم همین است که با ارعاب و ترساندن مردم زمینه فشار بیشتر به‌نظام جمهوری اسلامی ایران برای انجام مذاکرات جدید و یا دادن امتیازات بیشتر را فراهم کنند که قطعاً ملت و مسئولان باید با این پالس و توطئه دشمن هوشیارانه برخورد کنند.

انتهای پیام/

captcha