شیوع بیماری پاستورلوز در جمعیت دامی استان مرکزی راهبرد ایران در برابر دشمنان «مقاومت فعال» با محوریت جوانان انقلابی است قدرت دشمنان با مقاومت و ایستادگی ملت ایران روبه افول است آمادگی مجلس جهت اصلاح ساختار بودجه در صورت ناتوانی دولت سرخ‌ها از ایتالیا، آلمان و برزیل به کرواسی رسیدند/ استرا مثل شفر مهاجم می‌آورد؟ / وعده سرخرمن به فرهاد/ پایان ناخوش میزبانی رهاسازی بولتون و پمپئو پس از ۳ روز/ آهنگ افزایش قیمت‌ها کند شد/ نقش یک زن نفودی در تصمیمات وزارت نفت «ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد مبلغان مذهبی حامیان ساختارشکنی پهلویستی کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند نسل بعدی سلول‌های خورشیدی در راه است
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
کد خبر: 56482
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
استاندار مرکزی:

شناخت فرصت‌های کسب‌وکار جدید در مناطق کمتر توسعه‌یافته برنامه دولت است

استاندار مرکزی گفت: شناخت فرصت‌های کسب‌وکار جدید به‌ویژه در مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته برنامه دولت در عرصه اشتغال‌زایی است

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان تفرش گفت: توسعه پایدار و ایجاد اشتغال مولد با حمایت عملی از بخش خصوصی محقق می‌شود که این مهم باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

وی ادامه داد: تکیه‌بر برنامه‌های کاربردی و شناخت فرصت‌های کسب‌وکار جدید به‌ویژه در مناطق روستایی و کمتر توسعه‌یافته برنامه دولت در عرصه اشتغال‌زایی است و استان مرکزی با ظرفیت‌های متعدد باید در این زمینه پیشتازی کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: شهرستان تفرش ظرفیت ارزشمندی در بخش کشاورزی نیز دارد و در راستای تأمین زیرساخت‌ها و تسریع در امور متقاضیان سرمایه‌گذاری حتی خرد و کوچک بیش‌ازپیش تلاش کنند.

وی گفت: تعداد قابل‌توجهی از راه‌های روستایی تفرش براثر سیلاب تخریب‌شده که معاونت عمرانی استان باید در اسرع وقت نسبت به اعزام یک دستگاه بلدوزر و یک دستگاه لودر برای مرمت این راه‌ها اقدام کند.

فرماندارشهرستان تفرش:

خسارت سیلاب به ۴۱۹ واحد مسکونی تفرش

فراهانی فرماندارشهرستان تفرش گفت: در سیلاب فروردین امسال ۴۱۹ واحد مسکونی در شهرستان تفرش آسیب‌دیده که عمده آسیب‌ها به منازل افراد بی‌بضاعت و تحت پوشش کمیته امداد بوده است.

فراهانی افزود: بخشی از راه‌های روستایی شهرستان تفرش براثر سیلاب تخریب‌شده که چنانچه دستگاه‌های اجرایی شهرستان نسبت به تأمین لوله و بتن همکاری نمایند،فرمانداری آمادگی تأمین میلگرد و اجرای پل‌های موردنیاز را برای سهولت درعبورومرور روستائیان را اعلام می‌نماید.

وی بیان کرد: سیلاب امسال همچنین خساراتی نیز به کانال‌های آبیاری وارد کرده که کشت بهاره کشاورزان شهرستان را با مشکل مواجه کرده است و با توجه به اینکه ترمیم کانال‌ها هزینه‌بر است، می‌طلبد با ارائه نظرات کارشناسی، تدابیر ویژه‌ای در این خصوص اتخاذ شود و اجازه برداشت آب از رودخانه قره چای به‌وسیله پمپاژ داده شود.

فرماندار تفرش نبود زیرساخت‌های اینترنتی در برخی از روستاها را از دیگر مشکلات بیان کرد و افزود: ایجاد زیرساخت‌ها در روستا از مباحث مهم اقتصاد مقاومتی است و با توجه به انتخابات پیش رو مجلس رفع این مشکل باید در کوتاه‌ترین زمان به انجام برسد.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس:

تصمیمات باید بر اساس توانمندی‌های منطقه‌ای اتخاذ شود

حسینی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تفرش از مناطق پرظرفیت در بخش اشتغال روستایی است و می‌توان با حمایت از این قشر زمینه اشتغال پایدار روستایی را فراهم کرد.

حسینی افزود: با توجه به افزایش هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مردم به سمت شهرهای کوچک و روستاها سرازیر شده‌اند و باید از این فرصت در راستای توسعه شهرستان‌ها و روستاها استفاده کرد.

وی عنوان کرد: تمام شهرستان‌ها از ظرفیت‌های متفاوتی بهره‌مند هستند و نمی‌توان نسخه واحدی برای تمام مناطق استان پیچید و تصمیمات باید بر اساس توانمندی‌های منطقه‌ای اتخاذ شود.

انتهای پیام/

captcha