ابتلای ۲۱۳۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
کد خبر: 56431
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
امام‌جمعه آشتیان:

کاسبان ترس برای پوشاندن ضعف‌های خود از دوگانه جنگ و صلح استفاده می‌کنند/ اقتدار سیاسی و نظامی کشور جلوی جنگ را می‌گیرد

امام‌جمعه آشتیان گفت: مطرح کردن دوگانه جنگ و صلح نوعی حربه و فریب سیاسی است که درگذشته هم غرب‌زده‌ها برای پوشاندن ضعف‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خود، دست به چنین اقداماتی می‌زدند تا مردم را فریب داده و افکار عمومی را منحرف کنند.

حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری امام جمعه آشتیان در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص جنگ روانی ایجادشده توسط جریان غرب‌زده داخلی راجع به‌احتمال وقوع جنگ نظامی میان ایران و استکبار جهانی، بابیان اینکه این کار نوعی حربه و فریب سیاسی است، افزود: درگذشته هم اصلاح‌طلبان برای پوشاندن ضعف‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خود، دست به چنین اقداماتی می‌زدند تا مردم را فریب داده و افکار عمومی را منحرف کنند.

نیشابوری با اشاره به اینکه تمام کارشناسان سیاسی معتقد جنگ نظامی صورت نمی‌گیرد، افزود: حتی خود آمریکایی‌ها به‌صراحت اعلام کرده‌اند که قصد جنگ نظامی با ایران را ندارند.

وی با اشاره به سفر شبانه وزیر خارجه آمریکا به عراق، ادامه داد: در این سفر پمپئو حامل پیامی برای مقامات ایران بود مبنی بر اینکه قصد جنگ نظامی از طرف جبهه استکبار وجود ندارد.

امام‌جمعه آشتیان اضافه کرد: وقتی وزیر امور خارجه ایالات‌متحده آمریکا به این صراحت اعلام می‌کند که قصدی برای جنگ نظامی وجود ندارد، چطور اصلاح‌طلبان داخلی با استفاده از قلم‌به‌دستان خود در روزنامه‌ها و رسانه‌هایشان شعار جنگ و صلح را تکرار می‌کنند؟

اصلاح‌طلبان برای پوشاندن ضعف‌های خود از دوگانه جنگ و صلح استفاده می‌کنند

نیشابوری بابیان اینکه قصد جریان غرب‌زده داخلی از چنین حرکاتی، فشار به‌نظام جهت مذاکره با استکبار جهانی است، اظهار کرد: این افکار توسط افرادی القا می‌شود که سابقاً تجربه تحمیل مسائلی مانند برجام را به‌نظام داشته‌اند و قصدشان پوشاندن ضعف‌های موجود در اداره جامعه ازجمله در مسائل اقتصادی است.

وی با اشاره به تخصیص ۴۰ میلیارد دلار ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومان به افراد نامعلوم توسط دولت فعلی، گفت: وزیر اقتصاد دولت رسماً اعلام کرد که ۱۰میلیارد دلار از این مبلغ به کشور بازگشت داده‌شده است و ۳۰ میلیارد دلار آن بازنگشته که این فاجعه‌ای اقتصادی برای دولت است.

امام‌جمعه آشتیان رفتار اصلاح‌طلبان با انقلاب و مردم را سیاسی دانست و افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود با صراحت اعلام کردند که دو چیز قطعاً اتفاق نخواهد افتاد، جنگ نخواهیم کرد و مذاکره انجام نخواهد شد.

نیروهای انقلابی با روشنگری مردم حربه جنگ و صلح را خنثی کنند

وی بابیان اینکه ملت ایران گوش‌به‌فرمان رهبری است و پای انقلاب ایستاده است، عنوان کرد: وظیفه نیروهای انقلابی است که با آگاهی بخشی به مردم این حربه را از دست غرب‌زدگان داخلی گرفته و برای مردم روشنگری کنند.

آمریکایی‌ها آرزوی تسلیم ایرانیان را به گور خواهند برد

نیشابوری با اشاره به اینکه هیچ دولتی بدون اجازه مقام معظم رهبری حق مذاکره با آمریکا را نخواهد داشت، گفت: آمریکایی‌ها آرزوی اینکه روزی ایرانی‌ها پیش پایشان زانوزده و دست تسلیم و التماس به‌سوی آن‌ها دراز کنند را به گور خواهند برد. چنانکه ترامپ نیز چند روز پیش‌گفته بود دوست دارم ایرانی‌ها با من تماس بگیرند ولی این امر هرگز محقق نخواهد شد.

امام‌جمعه آشتیان در توصیه‌ای به افرادی که دست به القای چنین سخنانی در جامعه می‌زنند گفت: اگر این کشور، نظام و خون شهدا برای این افراد مهم است این را بدانند که هرگز گفتگو با آمریکا به مصلحت کشور نیست.

اقتدار سیاسی و نظامی کشور جلوی جنگ را می‌گیرد

وی خاطرنشان کرد: همچنین بارها رهبر انقلاب اعلام کردند که اگر آمریکایی‌ها می‌توانستند از ابزار جنگ استفاده کنند تابه‌حال اقدام نظامی کرده بودند ولی به خاطر اقتدار نظامی و سیاسی کشور آن‌ها هرگز دست به چنین اقدامی نخواهند زد.

انتهای پیام/

captcha