طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس باز هم رد می‌شود «داریوش اسدزاده» پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت آقای رئیس جمهور انقلاب را درک نکرده/ سلبریتی بازی در انتخابات شکست خورده است پزشکان چگونه کارتخوان‌ها را هم دور زدند/ فرار پزشکان از پرداخت 7 هزار میلیارد ریال مالیات! اتمام مهلت 20 روزه اعتراض به حکم «نجفی»/ حبس 3 تا 10 سال متهم در انتظار رأی دیوان عالی مکتب دفاعی ـ امنیتی ایران می‌تواند در دنیا الگو باشد/ بازسازی 11 هزار خانه سیل‌زده توسط بسیج لاریجانی درباره 2 نماینده بازداشت‌شده با رئیس قوه قضائیه صحبت کرده است پرداخت دقیق به سیره و اصول امام (ره) سدی در برابر انحرافات/ امروز باید روحیه جهادی به عنوان روحیه ای راه گشا در اولویت باشد واگذاری تولید 2400 دستگاه به هپکو در انتظار تامین بودجه سازمان برنامه/ درخواست کارگران از رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه برای حل مشکلات شرکت هپکو گزارش تصویری| تجمع کارگران هپکو
یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
کد خبر: 56401
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶

️آقای روحانی! کاری نکنید تا بیش از این به ایران بخندند!

آقای روحانی! کاری نکنید تا اروپا و امریکا بیش از این به ایران بخندند!

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  مشرق، یک فعال رسانه‌ای در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

آقای روحانی! کاری نکنید تا اروپا و امریکا بیش از این به ایران بخندند!

در حالی که یک سال از خروج امریکا از برجام می‌گذرد و به گفته محمد جواد #ظریف، اروپایی‌ها نیز تاکنون فقط به یک درصد از تعهدات برجامی شأن عمل کرده‌اند، امروز حسن روحانی در واکنش به تحریم‌های جدید و بی سابقه امریکا علیه ایران به جای آنکه اعلام کند «ایران هم از برجام خارج می شود» تاکید کرد ایران همچنان در برجام باقی می‌ماند! و تنها بخش اندکی از تعهداتش برجامی اش را تعلیق خواهد کرد!

اما جالب اینجاست که این دو تعهد برجامی نیز که ایران از امروز اعلام کرد تعلیق خواهد کرد، نفروختن آب سنگین و اورانیوم غنی شده به خارج از کشور است که دقیقاً چندی قبل طبق تحریم‌های جدید امریکا امکان آن برای ایران وجود نداشت! یعنی در حالی که امریکایی‌ها با تحریم‌های اخیرشان مانع فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده ایران به خارج هستند، روحانی پشت بلندگو اعلام کرد ایران این دو کار را در اعتراض به بدعهدی‌های اروپا و امریکا دیگر انجام نخواهد داد!

حالا خودتان را جای طرف غربی بگذارید! به ایران نمی‌خندید؟ پیش خودتان نمی‌گویید اینها چقدر ذلیل هستند که وقتی می‌خواهند ما را مثلاً تهدید کنند می‌گویند فلان کار را انجام نمی‌دهند در حالی که خود ما نگذاشتیم فلان کار را انجام دهند؟!

واقعیت این است که کاری که جناب روحانی باید سال ۹۴ و بعد از اولین نقض برجام توسط اوباما انجام می‌داد را ۴ سال بعد آن هم زمانی که دولت امریکا کاملاً از برجام خارج شده و اروپا هم ۹۹% تعهداتش را انجام نداده، انجام می‌دهد! پس هرچقدر هم داخل کشور بلوف زده شود و این واکنش را قهرمانانه و قاطع بازنمایی کنند، واقعیت این است که امریکا و اروپا تازه بیشتر مطمئن می‌شوند جریانی در ایران روی کار است که هیچ اقدام قاطعی در برابر فشار و تحریم بیشتر انجام نمی‌دهد پس حالا حالاها جا دارد تا تحریم‌ها و فشارها علیه ایران بیشتر شود…

captcha