مجموع گردش مالی کارتخوان های دفتر زنگنه 190 میلیارد است/ جزئیات ماجرای درگیری مسئولان وزارت نفت با نیروهای بازرسی و امنیتی اجرای ۸۲ پروژه در مناطق محروم استان مرکزی/ اختصاص 140 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری كشف 257 هزار نخ سيگار قاچاق در دليجان/دستگیری سارق ریل های قطار و کشف 2 تن ریل مسروقه در شازند بسیج سازندگی عرصه‌ای برای ترویج کار جهادی با روحیه انقلابی است ایجاد برداشت صحیح از دفاع مقدس با ارائه مطالب تخصصی مهندسی رزمی در دانشگاه‌ها/ برگزاری اجلاسیه شهدای دانش آموز و فرهنگیان در ۳۰ خرداد ۹۸ شب قدر بزرگ‌ترین سند امامت و تداوم آن در طول زمان است بزرگ‌ترین پروژه‌ سرمایه‌گذاری استان امسال در خمین به بهره‌برداری می‌رسد آغاز عملیات اجرائی احداث باند دوم محور خمین – گلپایگان سخنگوی دولت با حجم تلنبار شده مشکلات مردم چه می کند؟/ پایان 300 روز دولت بی سخنگو؛ چرا ربیعی از همان اول در جایگاه سخنگوی دولت قرار نگرفت؟ تیم ستارگان قهرمان مسابقات فوتسال جام رمضان فراهان شد
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
کد خبر: 56401
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶

️آقای روحانی! کاری نکنید تا بیش از این به ایران بخندند!

آقای روحانی! کاری نکنید تا اروپا و امریکا بیش از این به ایران بخندند!

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  مشرق، یک فعال رسانه‌ای در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

آقای روحانی! کاری نکنید تا اروپا و امریکا بیش از این به ایران بخندند!

در حالی که یک سال از خروج امریکا از برجام می‌گذرد و به گفته محمد جواد #ظریف، اروپایی‌ها نیز تاکنون فقط به یک درصد از تعهدات برجامی شأن عمل کرده‌اند، امروز حسن روحانی در واکنش به تحریم‌های جدید و بی سابقه امریکا علیه ایران به جای آنکه اعلام کند «ایران هم از برجام خارج می شود» تاکید کرد ایران همچنان در برجام باقی می‌ماند! و تنها بخش اندکی از تعهداتش برجامی اش را تعلیق خواهد کرد!

اما جالب اینجاست که این دو تعهد برجامی نیز که ایران از امروز اعلام کرد تعلیق خواهد کرد، نفروختن آب سنگین و اورانیوم غنی شده به خارج از کشور است که دقیقاً چندی قبل طبق تحریم‌های جدید امریکا امکان آن برای ایران وجود نداشت! یعنی در حالی که امریکایی‌ها با تحریم‌های اخیرشان مانع فروش آب سنگین و اورانیوم غنی شده ایران به خارج هستند، روحانی پشت بلندگو اعلام کرد ایران این دو کار را در اعتراض به بدعهدی‌های اروپا و امریکا دیگر انجام نخواهد داد!

حالا خودتان را جای طرف غربی بگذارید! به ایران نمی‌خندید؟ پیش خودتان نمی‌گویید اینها چقدر ذلیل هستند که وقتی می‌خواهند ما را مثلاً تهدید کنند می‌گویند فلان کار را انجام نمی‌دهند در حالی که خود ما نگذاشتیم فلان کار را انجام دهند؟!

واقعیت این است که کاری که جناب روحانی باید سال ۹۴ و بعد از اولین نقض برجام توسط اوباما انجام می‌داد را ۴ سال بعد آن هم زمانی که دولت امریکا کاملاً از برجام خارج شده و اروپا هم ۹۹% تعهداتش را انجام نداده، انجام می‌دهد! پس هرچقدر هم داخل کشور بلوف زده شود و این واکنش را قهرمانانه و قاطع بازنمایی کنند، واقعیت این است که امریکا و اروپا تازه بیشتر مطمئن می‌شوند جریانی در ایران روی کار است که هیچ اقدام قاطعی در برابر فشار و تحریم بیشتر انجام نمی‌دهد پس حالا حالاها جا دارد تا تحریم‌ها و فشارها علیه ایران بیشتر شود…

captcha