هادی رضوی چگونه با پول معلمان رؤیاهای پسر شریعتمداری را تعبیر کرد؟ +تصاویر مسیر حرکت استارتاپ‌ها به دانش‌بنیانی هموار است پلیس به دوردور ۱۲ هزار خودرو پایان داد/ برخورد قاطع با هنجارشکنان در دستور کار ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند/ صحبت کردن آنها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است ماجرای امضاهای طلایی در مقر دارویی ایران/ چه کسانی رانت می‌گیرند هوش مصنوعی به فرود آرام پهپادها کمک می‌کند مسئولانی که کم‌کاری خود را پشت وزارت بازرگانی پنهان می‌کنند/ چگونه ستاد تنظیم بازار و معاونت‌ بازرگانی به حاشیه رفت؟ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم سریال‌های رمضانی باید متنوع شود گفتگو| امانی: چرا رهبری با مذاکره موافقت کردند؟/ مسئولیت عواقب برجام با روحانی است
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۹
کد خبر: 56299
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
معاون عمرانی وزیر کشور:

5500 منزل مسکونی کشور در سیل اخیر آسیب دید/ رونمایی از سامانه یکپارچه «سجا» از هفته آینده

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه ۶ هزار روستا و ۲۰۰ شهر آسیب جدی در سیل دیده است تصریح کرد: در کل کشور پنج هزار و ۵۰۰ منزل مسکونی آسیب‌دیده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور عصر امروز در کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در اراک ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه سیل اخیر میزان خسارت‌های زیادی را به کشور وارد کرده گفت: شاید برای اولین بار کشور این حجم از خسارات را تجربه می‌کند و متأسفانه در اکثر استان‌ها زیرساخت‌ها آسیب‌های جدی دیده‌اند.

جمالی نژاد بابیان اینکه زیرساخت‌های ۲۵ استان کشور آسیب جدی دیده است افزود: برای تسهیل شدن کارها و عدم موازی کاری با تأکیدات مقام معظم رهبری قرارگاهی به ریاست وزیر کشور تشکیل شد که وظیفه اصلی آن هماهنگی بیشتر با دستگاه‌های مختلف است.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه این قرارگاه زیرمجموعه‌های خود را در وزارت خانه‌ها تشکیل داده است بیان کرد: ذیل این قرارگاه در استان‌ها کارگروه‌ها و کمیته‌هایی تشکیل‌شده که علاوه بر کارهای خود استان اقدامات سایر استان‌های آسیب‌دیده را پیگیری می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه برای محقق شدن موضوعات در اسرع زمان و به جهت اینکه اقدامات مؤثر و ممتاز پنهان نماند سامانه‌ای در وزارت کشور طراحی‌شده عنوان کرد: سامانه سراسری «سجا» با سامانه‌های استانی و وزارتخانه‌ها در ارتباط است که در این سامانه سرعت استان‌ها در امر بازسازی مشخص می‌شود که در هفته آینده رونمایی خواهد شد.

جمالی نژاد بابیان اینکه این سامانه بسیار جامع طراحی‌شده است گفت: تمامی دستورالعمل‌ها و نحوه مشارکت‌های دولتی و غیردولتی در این سامانه مشخص‌شده و وظایف دستگاه‌ها نیز در این مجموعه ابلاغ می‌شود.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تأکید بر اینکه اقدامات بازسازی و نوسازی باید همانند پیشگیری بااقتدار انجام شوند افزود: مسئولان و نیروهای مسلح با حضور خود در مناطق تدابیر ویژه‌ای اندیشیدند که خسارت‌ها بسیار کاهش پیدا کرد و این تدابیر باید در امر بازسازی نیز ادامه داشته باشد.

جمالی نژاد بابیان اینکه استان‌های خوزستان، گلستان و لرستان بیشترین حجم خسارت‌ها را دیده‌اند اضافه کرد: متأسفانه در استان گیلان و خوزستان هنوز در شرایط بحرانی هستیم و مهم‌ترین اقدام دولت ایجاد سرپناهی امن برای مردم است.

وی با تأکید بر اینکه زمان‌بندی ما برای بازسازی بسیار محدود است بیان کرد: نباید منتظر بودجه‌های دولتی و ابلاغیه‌ها ماند و برای سریع‌تر شدن روند کار نیاز است از ظرفیت‌هایی چون ۶ هزار خیر در کشور استفاده کرد.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به دو مصوبه دولت در چهارشنبه گذشته برای تسهیل در امور مناطق سیل‌زده گفت: باید دست در دست یکدیگر دهیم تا بتوانیم از این شرایط بیرون بیاییم.

جمالی نژاد با اشاره به اینکه ۶ هزار روستا و ۲۰۰ شهر آسیب جدی در سیل دیده است تصریح کرد: در کل کشور پنج هزار و ۵۰۰ منزل مسکونی آسیب‌دیده است.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: استان مرکزی با مدیریتی که داشت توانست میزان خسارات را کاهش دهد ولی هنوز این تعداد خسارات هم بسیار بالاست و باید تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.

انتهای پیام/

captcha