هادی رضوی چگونه با پول معلمان رؤیاهای پسر شریعتمداری را تعبیر کرد؟ +تصاویر مسیر حرکت استارتاپ‌ها به دانش‌بنیانی هموار است پلیس به دوردور ۱۲ هزار خودرو پایان داد/ برخورد قاطع با هنجارشکنان در دستور کار ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند/ صحبت کردن آنها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است ماجرای امضاهای طلایی در مقر دارویی ایران/ چه کسانی رانت می‌گیرند هوش مصنوعی به فرود آرام پهپادها کمک می‌کند مسئولانی که کم‌کاری خود را پشت وزارت بازرگانی پنهان می‌کنند/ چگونه ستاد تنظیم بازار و معاونت‌ بازرگانی به حاشیه رفت؟ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم سریال‌های رمضانی باید متنوع شود گفتگو| امانی: چرا رهبری با مذاکره موافقت کردند؟/ مسئولیت عواقب برجام با روحانی است
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰
کد خبر: 56298
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۳
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس:

کاهش تعهدات برجامی پاسخ روشن ایران به اقدامات ظالمانه آمریکا است

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع ایران در کاهش تعهدات برجامی پاسخ روشنی به اقدامات ظالمانه آمریکا و کشورهای اروپایی بود.

علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛  اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در مورد کاهش تعهدات برجامی را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: این مواضع که در سالروز خروج آمریکا از برجام توسط رئیس‌جمهور بیان شد گرچه مواضع مثبت و خوبی است ولی بسیار دیرهنگام اتخاذ شد.

موضع خوب اما دیرهنگام ایران در رابطه با برجام

وی افزود: با خلف وعده ایالات‌متحده آمریکا نسبت به برجام و خروج از آن و اقدامات بدون نتیجه‌ای که طرف‌های اروپایی انجام دادند و هیچ خاصیت و نتیجه‌ای برای ما نداشت، این پاسخ متقابل هرچند با تأخیر ولی بالاخره از سوی مسئولین ایران اتخاذ شد.

عبرت از اعتماد به استکبار نتیجه مذاکرات برجامی

کریمی بابیان اینکه انجام این مذاکرات جز فرصت سوزی نتیجه خاصی برای کشور نداشت، عنوان کرد: اما یکی از نتایج مثبت این مذاکرات را می‌توان عبرتی دانست که در موارد مشابه نسبت به دشمنان، استکبار، آمریکا و اروپایی‌ها اعتماد نکرده و فرصت‌های کشور را نسوزانیم و ازاین‌پس باتجربه به‌دست‌آمده از موضع قدرت و عزت با غرب مذاکره کرده و اقتدار کشور را حفظ کنیم.

اقدامات ایران جامع نیست ولی برای شروع مناسب است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به بیان نظر خود در مورد موضع‌گیری رئیس‌جمهور پرداخت و گفت: اقدامات بیان‌شده بخشی از تعهدات هسته‌ای ایران بود که لغو شد و اقدامات جامع، کامل و مؤثری محسوب نمی‌شود ولی برای شروع می‌تواند مناسب ارزیابی شود و درواقع پاسخ روشن و صریح ایران به اقدامات ظالمانه آمریکا است.

انتهای پیام/

captcha