جهادگران شهدای مدافع حرم همچنان در روستاهای سیل‌زده خوزستان مستقر هستند + تصاویر مدیر شبکه پنج سیما و مدیر پخش شبکه برکنار شدند آیا نماینده ایران در بانک جهانی قصد اقامت دائم در آمریکا را دارد؟ +اسناد پزشکان به دنبال افزایش ۴۰ درصدی تعرفه‌‌های خدمات درمانی!/ عقب‌نشینی وزارت بهداشت در مقابل زیاده‌خواهی جامعه پزشکی مردم بی گلایه!/کارتون در یک سال گذشته مردم چقدر گوشت خوردند؟ رباتی که دست و پای گیاهان می‌شود برآورد می‌کردم تغییر رژیم حتمی است! حمایت نمایندگان مجلس از سازمان انرژی اتمی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا سفارش‌ها برای اعتکاف دهه آخر رمضان/ پیامبر(ص) این روزها بستر خواب‌شان را جمع می‌کردند
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
کد خبر: 56188
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

ضرب‌الاجل 60 روزه ایران آخرین فرصت برای اروپایی‌ها/ اقدام متقابل ایران اتمام‌حجت برای غرب است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقدام متقابل ایران درواقع اتمام‌حجت نسبت به غرب است تا در صورت عدم انجام حرکت مثبت نسبت به منافع ایران، جمهوری اسلامی اقدامات بعدی خود را انجام دهد.

علی کنگاوری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص اقدامات اخیر ایران نسبت به کاهش تعهدات خود در حوزه برجام عنوان کرد: خروج آمریکا از برجام و موضع‌گیری دو پهلوی طرف اروپایی را می‌توان تلاشی جهت جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران دانست که البته کشور را با مشکلاتی مواجه ساخت و اقدام امروز ایران در مقابله با همین بدعهدی‌ها صورت گرفت.

ضرب‌الاجل 60 روزه ایران آخرین فرصت برای اروپایی‌ها

وی اقدام ایران در کاهش تعهدات خود در حوزه برجام را اقدامی به‌جا دانست و تصریح کرد: این اقدام گرچه باید زودتر انجام می‌گرفت ولی اقدام مثبتی است. همچنین جمهوری اسلامی با اعطای فرصت یک‌ساله حسن نیت خود را به اتحادیه اروپا نشان داد ولی اقدام خاصی از جانب آنان انجام نگرفت و در حال حاضر نیز با اعلام ضرب‌الاجل ۶۰ روزه آخرین‌مهلت به اروپا داده‌شده تا راستی آزمایی اقدامات آنان سنجیده شود.

اقدام متقابل ایران اتمام‌حجت نسبت به غرب است

کنگاوری بابیان اینکه تجربه نشان می‌دهد که کشورهای غربی اقدام مثبتی در راستای منافع ایران انجام نمی‌دهند، افزود: اقدام امروز ایران درواقع اتمام‌حجت نسبت به غرب است تا در صورت عدم انجام حرکت مثبت نسبت به منافع ایران، جمهوری اسلامی اقدامات بعدی خود را انجام دهد. درواقع این اقدام پاسخی روشن و شفاف نسبت به اقدامات طرف غربی است.

انتهای پیام/

captcha