مجلس با نمایندگان فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود مجلس یازدهم افتتاح شد/ادای احترام نمایندگان به شهدای گمنام تحریم آمریکا تاثیری بر فعالیت نیروی انتظامی ندارد جامعه کارگری هپکو همچنان در انتظار تولید/وضعیت مالکیت بزرگترین کارخانهٔ تولید تجهیزات سنگین خاورمیانه مبهم است شرط پرداخت 50 درصد مبلغ خودرو قبل از قرعه کشی حذف شد/ادامه پیش‌ثبت‌نام تا 14 خرداد خانه ملت روی ریل یازدهم/ وعده کاهش نرخ تورم/ از دورکاری تا تعدیل / قربانی خانه پدری حضور فوتبالیست‌ها در کانون کرونا/ احتمال تعطیلی لیگ برتر قوت گرفت/ پرسپولیس قهرمان نمی‌شود نجوا لاشیدایی چگونه سلطان طلا شد؟ جزئیات قتل دختر ۱۴ ساله توسط پدر ۳۷ ساله در تالش از زبان پلیس آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۱۷۸۷ بیمار جدید/ انجام بیش از ۸۳۷ هزار تست تشخیصی در کشور تاکنون
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
کد خبر: 56188
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد

ضرب‌الاجل 60 روزه ایران آخرین فرصت برای اروپایی‌ها/ اقدام متقابل ایران اتمام‌حجت برای غرب است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اقدام متقابل ایران درواقع اتمام‌حجت نسبت به غرب است تا در صورت عدم انجام حرکت مثبت نسبت به منافع ایران، جمهوری اسلامی اقدامات بعدی خود را انجام دهد.

علی کنگاوری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص اقدامات اخیر ایران نسبت به کاهش تعهدات خود در حوزه برجام عنوان کرد: خروج آمریکا از برجام و موضع‌گیری دو پهلوی طرف اروپایی را می‌توان تلاشی جهت جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران دانست که البته کشور را با مشکلاتی مواجه ساخت و اقدام امروز ایران در مقابله با همین بدعهدی‌ها صورت گرفت.

ضرب‌الاجل 60 روزه ایران آخرین فرصت برای اروپایی‌ها

وی اقدام ایران در کاهش تعهدات خود در حوزه برجام را اقدامی به‌جا دانست و تصریح کرد: این اقدام گرچه باید زودتر انجام می‌گرفت ولی اقدام مثبتی است. همچنین جمهوری اسلامی با اعطای فرصت یک‌ساله حسن نیت خود را به اتحادیه اروپا نشان داد ولی اقدام خاصی از جانب آنان انجام نگرفت و در حال حاضر نیز با اعلام ضرب‌الاجل ۶۰ روزه آخرین‌مهلت به اروپا داده‌شده تا راستی آزمایی اقدامات آنان سنجیده شود.

اقدام متقابل ایران اتمام‌حجت نسبت به غرب است

کنگاوری بابیان اینکه تجربه نشان می‌دهد که کشورهای غربی اقدام مثبتی در راستای منافع ایران انجام نمی‌دهند، افزود: اقدام امروز ایران درواقع اتمام‌حجت نسبت به غرب است تا در صورت عدم انجام حرکت مثبت نسبت به منافع ایران، جمهوری اسلامی اقدامات بعدی خود را انجام دهد. درواقع این اقدام پاسخی روشن و شفاف نسبت به اقدامات طرف غربی است.

انتهای پیام/

captcha