روحانی: مسئولان کشور جنایت ترور شهید فخری‌زاده را بی‌پاسخ نمی‌گذارند همسر شهید فخری‌زاده: نگذارید خون شهید پایمال شود مروری بر آخرین وضعیت سامانه جامع انبارها/ مبارزه سیستمی با احتکار چقدر پیشرفت کرد؟ واکنش جامعه علمی و دانشگاهی به ترور دانشمند ایرانی نامه رضایی به روحانی درباره شهادت فخری‌زاده پیگیری مجازات قطعی عاملان و آمران این جنایت در دستور کار قرار گیرد گرفتن انتقام خون شهید «فخری زاده» دشمن را از اقدامات بعدی بازمی‌دارد/ باید رژیم بازرسی ها از صنایع هسته ای متوقف شود «میثم حیدری» دیدار فولاد خوزستان و آلومینیوم اراک را سوت می زند هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان مرکزی نام شهید «فخری زاده» توسط بازرسان جاسوس سازمان انرژی اتمی به موساد داده شد/ جوانان غیور ایرانی، اسرائیل را به خاک سیاه خواهند نشاند
شنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
کد خبر: 56184
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

گام متقابل ایران نشان از تصمیم مقتدرانه کشور برای منافع خود دارد/ اتحاد و انسجام ملی نیاز شرایط فعلی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: راهبردی که توسط رئیس‌جمهور اعلام شد راهبرد جدید نظام جمهوری اسلامی است که همه ارکان نظام و همه ملت یکپارچه از آن پشتیبانی می‌کنند تا دولت بتواند بااقتدار این مسیر را ادامه دهد.

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با دیار آفتاب؛  در خصوص اقدام متقابل ایران در قبال بدعهدی طرف‌های برجامی گفت: با توجه به اینکه آمریکایی‌ها  با یک سیاست و فشار حداکثری می‌خواستند جمهوری اسلامی را به تسلیم بکشانند و از طرفی اروپایی‌ها هم قادر نبودند که به وظایف و تکالیفی که بر عهده داشتند عمل کنند منافع جمهوری اسلامی تهدید و نادیده گرفته  و به ملت و کشور ما آسیب وارد می‌شد.

رضایی افزود: راهبردی که امروز توسط رئیس‌جمهور اعلام شد راهبرد جدید نظام جمهوری اسلامی است که همه ارکان نظام و همه ملت یکپارچه از آن پشتیبانی می‌کنند تا دولت بتواند بااقتدار همان‌طور که پیام مقتدرانه‌ای ابلاغ کرد و راه روشنی را برای همه دنیا ترسیم کرد که جمهوری اسلامی چه مسیری را می‌خواهد طی کند، این مسیر را ادامه دهد.

وی عنوان کرد:  اینکه کشور در گام اول و در گام‌های بعدی چه اقدامی در برنامه دارد درواقع نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی قادر است منافع خودش را و آنچه را که برای تأمین منافع خودش مصلحت می‌بیند را مقتدرانه تصمیم بگیرد و به‌پیش ببرد و هیچ عاملی نمی‌تواند برای تحقق اهداف و منافع خودش بازدارنده باشد.

نماینده مردم خمین ضمن بیان اینکه امروز روز بسیار خوب و به‌یادماندنی و تاریخی‌ای برای ملت و کشور و دولت جمهوری اسلامی است اظهار کرد: در این مقطع از زمان همه باید یک نکته را مدنظر قرار دهند و آن نیاز اساسی کشور به یک اتحاد مثال‌زدنی و یک وفاق ملی و یک انسجام کامل بین ارکان کشور،  همه جناح‌ها و یکایک آحاد ملت است تا آنچه را که دشمن فکر می‌کرد با ایجاد تشتت و اختلاف در درون کشور بتواند به اهدافش برسد ناکام بگذارد و در همه جهات دشمن را به شکست کامل بکشاند.

وی ادامه داد: ان‌شاءالله همه این تکلیف الهی را به نحو احسن انجام دهند و همه ملت، پشت سر دولت حمایت گر  باشند تا سر افرازانه این قدم‌ها برداشته شود و آمریکا با این دولت نادان و استثنایی و عجیب خودش بداند که این اقدامات به دردش نمی‌خورد.

رضایی بیان کرد: دولت‌های اروپایی مدام پیغام می‌دهند، در گفتار همراهی می‌کنند ولی در عمل  نمی‌توانند و آن توان لازم را در برابر آمریکا ندارند و شفاف‌تر این است که پشت پرده با آمریکایی‌ها هماهنگ هستند.

وی خاطرنشان کرد: درخواست آن‌ها این است که جمهوری اسلامی فرصت دهد که این فرصت برای آن‌ها پیش‌بینی‌شده است و اگر نتوانستند ظرف ۶۰ روز منافع کامل جمهوری اسلامی را تأمین کنند اهداف محقق شده است و اگر نتوانستند، جمهوری اسلامی گام‌های بعدی خودش را پله‌پله برمی‌دارد و آنچه را که بیان شد محقق می‌کند.

 انتهای پیام/

captcha