حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد محققان از آب کَره گرفتند فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران بازیگران ایرانی برای هر فیلم چقدر پول می‌گیرند؟ +جدول
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۲
کد خبر: 56180
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی:

وجود ۱۳ محله حاشیه‌نشین و کم برخوردار در اراک/ مناطق حاشیه‌نشین اراک نیازمند توجه جدی است

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی از وجود ۱۳ محله حاشیه‌نشین و کم برخوردار در اراک خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اكرمي معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی امروز در كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان مركزي که با موضوع بررسي مسائل و مشكلات كوي امام سجاد (ع) (منطقه باغ خلج ) شهر اراك در مسجد امام سجاد (ع) اين منطقه برگزار شد، گفت: ۱۳ محله غیررسمی یا حاشیه‌نشین در اراک داریم که قرار است این جلسات را در حداقل ۵ محله برگزار و مشکلات منطقه را بررسی و مرتفع کنیم.

اکرمی، اعتیاد را یکی از معضلات مناطق غیررسمی و حاشیه شهرها عنوان کرد و افزود: برای ریشه‌کن کردن اعتیاد نباید کارهای روتین و تکراری را در پیش گرفت، لازم است اداره بهزیستی دفتر حامی مستقر در این منطقه را ویژه‌تر فعال کند و تنها در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد فعالیت داشته باشند.

وی ادامه داد: نیاز است در شورای تأمین شهرستان اراک احداث یک پاسگاه انتظامی در كوي امام سجاد (ع) مطرح شود.

اکرمی، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در مناطق حاشیه‌ای مهم دانست و افزود: در بحث آموزش و فنی و حرفه‌ای لازم است اداره فنی و حرفه‌ای استان یک بررسی در منطقه داشته باشند که چه آموزشی برای این منطقه نیاز است و می‌تواند به اشتغال افراد بینجامد تا در شش ماه اول در مسجد و مدرسه کلاس‌های آموزش فنی دایر شود.

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی بیان کرد: مشکل بهداشت و درمان این منطقه باید به شکل ویژه پیگیری شود و نیاز است پزشکانی در این منطقه مستقر شوند و فرمانداری هم موظف به پیگیری این موضوع است.

وی اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی موظف است طرح‌های اجتماعی و فرهنگی که ممکن است غالب مذهبی هم داشته باشد را در این منطقه انجام دهد.

اکرمی بیان کرد: اداره ارشاد باید کانون فرهنگی هنری مساجد را در این منطقه احداث کند تا از این طریق برنامه‌های نشاط اجتماعی برگزار شود.

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: فرمانداری اراک موظف است ماهیانه با روسای شهرستان برای پیگیری مصوبات جلسات را در مسجد تشکیل دهند و نتیجه آن به معاونت سیاسی ارسال شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی:

راه اندازی 4 کلینیک تخصصی ترک اعتیاد در مناطق حاشیه نشین اراک

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه در این منطقه مشاوره‌های فردی و گروهی در حوزه‌های خانوادگی و اعتیاد ارائه می‌شود گفت: در سال گذشته ۷ جلسه آموزشی با محوریت پیشگیری از اعتیاد برگزار شد.

امینی اظهار کرد: همچنین دوره‌های سفرهای زیارتی و سیاحتی و کلاس‌های آموزشی و مهارتی از دیگر کارهای انجام‌شده در این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه در یک دوره شش‌ماهه می‌توانیم برخی از مشکلات این منطقه را ریشه‌کن کنیم خاطرنشان کرد: ۴ کلینیک تخصصی ترک اعتیاد در این منطقه وجود دارد که کمپ بانوان هم در نزدیکی همین منطقه احداث‌شده است.

انتهای پیام/

captcha