پورعرب گذشته اش را فراموش کرده/ برخی سلبریتی ها اصلا ایرانی نیستند و پرچم 3 رنگ برایشان حرام است/ فلانی برای شمر طبل و برای امام حسین(ع) سینه می زند افزایش بیش از حد آهن عامل بیماری‌های کبد و اضافه‌وزن است بهره‌مندی ۱۳۵۲ نفر از طرح سربازی تخصصی شرکت‌های دانش‌بنیان یمن: فرودگاه‌های «أبها، جازان و نجران» به صورت مداوم هدف قرار خواهند گرفت کدام محصولات ایران خودرو ارزان شد؟ کودکانی که در گیم گم می‌شوند جزئیات توافق برانکو با الاهلی/ مخالفت با اولین گزینه جانشینی یک خاطره و عکس نادیده از شهید احمدی روشن از رانندگی در ۷ سالگی تا حمل کُلت کمری در ۱۱ سالگی/ ادعا‌های خبرنگار واشنگتن‌پست درباره رهبر کره‌شمالی+ تصاویر گزارش| «مقاومت» یا «سازش»؛ کدام‌یک به جنگ منتهی می‌شود؟
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۱
کد خبر: 56180
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی:

وجود ۱۳ محله حاشیه‌نشین و کم برخوردار در اراک/ مناطق حاشیه‌نشین اراک نیازمند توجه جدی است

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی از وجود ۱۳ محله حاشیه‌نشین و کم برخوردار در اراک خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اكرمي معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی امروز در كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان مركزي که با موضوع بررسي مسائل و مشكلات كوي امام سجاد (ع) (منطقه باغ خلج ) شهر اراك در مسجد امام سجاد (ع) اين منطقه برگزار شد، گفت: ۱۳ محله غیررسمی یا حاشیه‌نشین در اراک داریم که قرار است این جلسات را در حداقل ۵ محله برگزار و مشکلات منطقه را بررسی و مرتفع کنیم.

اکرمی، اعتیاد را یکی از معضلات مناطق غیررسمی و حاشیه شهرها عنوان کرد و افزود: برای ریشه‌کن کردن اعتیاد نباید کارهای روتین و تکراری را در پیش گرفت، لازم است اداره بهزیستی دفتر حامی مستقر در این منطقه را ویژه‌تر فعال کند و تنها در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد فعالیت داشته باشند.

وی ادامه داد: نیاز است در شورای تأمین شهرستان اراک احداث یک پاسگاه انتظامی در كوي امام سجاد (ع) مطرح شود.

اکرمی، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در مناطق حاشیه‌ای مهم دانست و افزود: در بحث آموزش و فنی و حرفه‌ای لازم است اداره فنی و حرفه‌ای استان یک بررسی در منطقه داشته باشند که چه آموزشی برای این منطقه نیاز است و می‌تواند به اشتغال افراد بینجامد تا در شش ماه اول در مسجد و مدرسه کلاس‌های آموزش فنی دایر شود.

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی بیان کرد: مشکل بهداشت و درمان این منطقه باید به شکل ویژه پیگیری شود و نیاز است پزشکانی در این منطقه مستقر شوند و فرمانداری هم موظف به پیگیری این موضوع است.

وی اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی موظف است طرح‌های اجتماعی و فرهنگی که ممکن است غالب مذهبی هم داشته باشد را در این منطقه انجام دهد.

اکرمی بیان کرد: اداره ارشاد باید کانون فرهنگی هنری مساجد را در این منطقه احداث کند تا از این طریق برنامه‌های نشاط اجتماعی برگزار شود.

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: فرمانداری اراک موظف است ماهیانه با روسای شهرستان برای پیگیری مصوبات جلسات را در مسجد تشکیل دهند و نتیجه آن به معاونت سیاسی ارسال شود.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی:

راه اندازی 4 کلینیک تخصصی ترک اعتیاد در مناطق حاشیه نشین اراک

زهرا امینی مدیرکل بهزیستی استان مرکزی با اشاره به اینکه در این منطقه مشاوره‌های فردی و گروهی در حوزه‌های خانوادگی و اعتیاد ارائه می‌شود گفت: در سال گذشته ۷ جلسه آموزشی با محوریت پیشگیری از اعتیاد برگزار شد.

امینی اظهار کرد: همچنین دوره‌های سفرهای زیارتی و سیاحتی و کلاس‌های آموزشی و مهارتی از دیگر کارهای انجام‌شده در این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه در یک دوره شش‌ماهه می‌توانیم برخی از مشکلات این منطقه را ریشه‌کن کنیم خاطرنشان کرد: ۴ کلینیک تخصصی ترک اعتیاد در این منطقه وجود دارد که کمپ بانوان هم در نزدیکی همین منطقه احداث‌شده است.

انتهای پیام/

captcha