شیوع بیماری پاستورلوز در جمعیت دامی استان مرکزی راهبرد ایران در برابر دشمنان «مقاومت فعال» با محوریت جوانان انقلابی است قدرت دشمنان با مقاومت و ایستادگی ملت ایران روبه افول است آمادگی مجلس جهت اصلاح ساختار بودجه در صورت ناتوانی دولت سرخ‌ها از ایتالیا، آلمان و برزیل به کرواسی رسیدند/ استرا مثل شفر مهاجم می‌آورد؟ / وعده سرخرمن به فرهاد/ پایان ناخوش میزبانی رهاسازی بولتون و پمپئو پس از ۳ روز/ آهنگ افزایش قیمت‌ها کند شد/ نقش یک زن نفودی در تصمیمات وزارت نفت «ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد مبلغان مذهبی حامیان ساختارشکنی پهلویستی کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند نسل بعدی سلول‌های خورشیدی در راه است
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
کد خبر: 56123
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان مرکزی مطرح شد

کمبود 3300 معلم در استان مرکزی/ لزوم بالا بردن سطح آگاهی خانواده‌ها در برابر آسیب‌های اجتماعی

استاندار مرکزی گفت: آن چیزی که شورای آموزش‌وپرورش باید به‌عنوان وظیفه اصلی خود قرار دهد این است که آگاهی خانواده‌ها را نسبت به آسیب‌های اجتماعی بالا ببرد.

به گزارش دیار آفتاب؛سید علی آقازاده استاندار مرکزی عصر امروز در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید مطهری و هفته معلم، معلمان را از اقشار فداکار و دلسوز جامعه دانست و گفت: امیدواریم روزی مشکلات معیشتی و حقوقی معلمان برطرف شود تا شرایطی در شأن این قشر داشته باشیم.

وی بابیان اینکه این روزها مشکلات زیادی در بحث حقوق معلمان وجود دارد افزود: این‌گونه مشکلات ملی هستند ولی تمام تلاشمان در استان بر رفع کامل مشکلات است تا معلمان بتوانند تمام دغدغه خود را به سمت آموزش و تربیت دانش آموزان سوق دهند.

آقازاده با اشاره به اینکه مدارس در آستانه تعطیلی تابستانی هستند و نیاز است فکری جدی برای اوقات فراغت دانش آموزان اندیشیده شود افزود: دستگاه‌های فرهنگی همسو و هم‌جهت آموزش‌وپرورش باید برنامه‌ریزی‌های مفصلی برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان به‌طور کیفی داشته باشند و نباید از این فرصت غفلت شود.

استاندار مرکزی بابیان اینکه آموزش‌وپرورش تمام تلاش خود را برای ایام شب‌های قدر بگذارد تا دانش آموزان بتوانند از این فرصت معنوی استفاده کنند، عنوان کرد: در لیالی قدر باید تدابیری اندیشیده شود تا دانش آموزان بتوانند در کنار خانواده‌های خود به عبادت و تقویت معنویت بپردازند.

وی با تأکید بر اینکه خانواده‌ها باید مراقبت کنند ناهنجاری‌هایی چون مواد مخدر باعث آزرده‌خاطر شدن فرزندانشان نشود افزود: باران شیخی امروز آزاد شد و امروز می‌توانیم در مورد او صحبت کنیم و متأسفانه این دختر قربانی دادوستد مالی مواد مخدر شد.

آقازاده بابیان اینکه نزدیکان باران او را به‌عنوان گروگان برای تسویه‌حساب مواد مخدر به زاهدان منتقل کردند و در آستانه انتقال او به پاکستان بودند گفت: خانواده‌ها باید مراقب باشند چراکه این مسئله آسیب‌های بزرگی برای کشور و استان رقم می‌زند و اگر اقدامات به‌موقع برای آزادی او شکل نمی‌گرفت امروز شاهد چیز دیگری بودیم.

وی با تشکر از اقدامات دستگاه قضایی،نیروی انتظامی،شورای تأمین استان و دستگاه‌های اطلاعاتی تصریح کرد: همان‌گونه که قول دادیم در اولین فرصت ممکن او را به دامن خانواده بازگرداندیم که جا دارد از اقدامات کلیه دستگاه‌هایی که مشارکت کردند تشکر ویژه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: آن چیزی که شورای آموزش‌وپرورش باید به‌عنوان وظیفه اصلی خود قرار دهد این است که آگاهی خانواده‌ها را نسبت به آسیب‌های اجتماعی بالا ببرد تا شاهد این‌گونه مسائل نباشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:

کمبود 3300 معلم در استان مرکزی

بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز در این جلسه بابیان اینکه در سال آینده برای گرامیداشت مقام معلم باید وظایفی خاص بر عهده تمامی دستگاه‌ها بگذاریم تا دیگر شاهد همکاری نکردن آن‌ها نباشیم گفت: اگر برای گرامیداشت مقام معلم هر دستگاهی مسئولیتی خاص داشته باشد این مراسم بهتر از هرسال برگزار خواهد شد.

وی نقش دانش آموزان در امور تحصیلی در مدارس و مشارکت آن‌ها در امور آموزشی را لازم و ضروری دانست و افزود: یکی از کارکردهای اصلی این شورا باید این باشد که شرایط تربیت و تحصیل را به‌روز کند.

اکرمی با اشاره به اینکه کمبود معلم در کشور به یک معضلی تبدیل‌شده است و هرسال بر این معضل افزوده می‌شود بیان کرد: بخشی از این معضل مربوط به تصمیمات ملی است که باید از طریق این شورا به کشور انتقال داده شود.

وی بابیان اینکه در استان مرکزی ۳۳۰۰ معلم کمبود داریم گفت: در این شورا و کارگروه‌های تخصصی دیگر باید بررسی کنیم که چگونه می‌توان این خلأ را پر کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به سرانه آموزشی عنوان کرد: شاخصه‌هایی که برای اختصاص دادن سرانه آموزشی تنظیم کرده‌اند باید بررسی شود این شاخصه‌ها چه میزان با شاخصه‌های ملی تطبیق دارد و متأسفانه با توجه به اینکه شاخصه‌ها در ۱۵ سال پیش طراحی‌شده‌اند امروز دیگر پاسخگوی شرایط نیستند و لازم است این شاخصه‌ها به‌روزرسانی شوند.

وی بابیان اینکه در آستانه تعطیلی مدارس دانش آموزان نیازمند اوقات فراغت مناسب هستند تصریح کرد: ۲۴۰ هزار دانش‌آموز در چند هفته آینده نیاز به اوقات فراغت دارند و لازم است پروژه مهر بلافاصله پس از تعطیلات استارت زده شود تا متفاوت‌تر از سال گذشته با مشارکت سایر دستگاه‌ها اقدام قابل‌توجهی انجام شود.

انتهای پیام/   

captcha