شیوع بیماری پاستورلوز در جمعیت دامی استان مرکزی راهبرد ایران در برابر دشمنان «مقاومت فعال» با محوریت جوانان انقلابی است قدرت دشمنان با مقاومت و ایستادگی ملت ایران روبه افول است آمادگی مجلس جهت اصلاح ساختار بودجه در صورت ناتوانی دولت سرخ‌ها از ایتالیا، آلمان و برزیل به کرواسی رسیدند/ استرا مثل شفر مهاجم می‌آورد؟ / وعده سرخرمن به فرهاد/ پایان ناخوش میزبانی رهاسازی بولتون و پمپئو پس از ۳ روز/ آهنگ افزایش قیمت‌ها کند شد/ نقش یک زن نفودی در تصمیمات وزارت نفت «ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد مبلغان مذهبی حامیان ساختارشکنی پهلویستی کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند نسل بعدی سلول‌های خورشیدی در راه است
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد خبر: 56094
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۹
استاندار مرکزی:

رتبه نخست استان مرکزی در کمک به مناطق سیل‌زده/ اصناف استان با گرفتن سود کمتر با مردم همدلی کردند

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی در بین تمام استان‌های کشور مقام نخست را در کمک به سیل‌زدگان داشته که بخش بزرگی از آن مرهون کمک‌های اصناف استان به هم‌وطنان سیل‌زده بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در دومین اجلاس روسای اتحادیه‌های صنفی اراک بابیان اینکه هرزمانی که کشور نیازمند حضور اصناف درصحنه بوده، این اتفاق رخ‌داده است، گفت: صنوف همواره در طول ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی پای‌کار انقلاب اسلامی بوده‌اند.

وی بابیان اینکه اگر اصناف استان مرکزی از سود قانونی خود در روزهای پایانی سال ۹۷ نمی‌گذشتند، شرایط بازار برای عموم مردم بسیار سخت‌تر بود، افزود: درصورتی‌که با توجه به عدم توازن در عرضه و تقاضا بسیاری از فروشندگان می‌توانستند باقیمتی بالاتر از قیمت واقعی، اجناس خود را به فروش برسانند ولی اصناف استان باکم کردن سود خود با سایر مردم همدلی و همراهی کرده و باعث شدند تا در شرایط بد اقتصادی فشار کمتری به قشرهای ضعیف جامعه بیاید.

آقازاده ادامه داد: شاید سال ۹۸ شرایط سخت‌تری را نسبت به سال ۹۷ در مباحث اقتصادی در پیش داشته باشیم ولی باید اطمینان داشت که این سختی‌ها پایدار نبوده و تمام‌شدنی است و نیاز است تا مردم در این برهه حساس به یکدیگر کمک کرده تا از آن عبور کنیم.

استاندار مرکزی بابیان اینکه در شرایط به وجود آمده هیچ فرد یا گروهی مقصر نیست، عنوان کرد: کشور هم‌اکنون در جنگ اقتصادی به سر می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در طول چند دهه گذشته جمهوری اسلامی به هیچ کشوری تعدی و تجاوز نکرده درحالی‌که تحت بیشترین فشارها قرارگرفته است.

آقازاده ملت ایران را ملتی قابل احترام برای سایر ملل دنیا دانست و تصریح کرد: به این دلیل که ایرانیان مقابل باطل ایستاده اند و حق را انتخاب کرده اند نزد سایر ملل محبوب و قابل احترام هستند.

استاندار مرکزی گفت: این آمادگی وجود دارد تا در جلسه ای که با حضور وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس اتاق اصناف و مسئولین مربوطه برگزار می شود نسبت به برطرف کردن این مشکلات قدم های خوبی برداشته شود چرا که مثلا در بحث انتقال صنوف آلاینده به شهرک خودرو، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد شهر از آلودگی های به وجود آمده توسط این صنوف نجات پیدا می کند.

وی همچنین از کمک های اصناف استان مرکزی به مناطق سیل زده کمال تشکر را کرد و خاطرنشان کرد: استان مرکزی در بین تمام استان های کشور مقام نخست را در کمک به سیل زدگان داشته که بخش بزرگی از آن مرهون کمک های اصناف استان به هموطنان سیل زده بوده است که برای مثال می توان به ارسال ۵۰ کامیون اقلام اساسی به این مناطق اشاره کرد.

انتهای پیام/

captcha