80درصد فوتی های تصادفات استان مرکزی غیربومی هستند/ رتبه دوم استان مرکزی از لحاظ تردد وسایل نقلیه سنگین گزارش تصویری| سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به استان مرکزی اضافه شدن 650 هزار خانوار جدید به کمیته امداد/ معوقات تسهیلات امداد زیر یک درصد است پلیس به دنبال عدم پلاک گذاری پراید در سال 99 است/ پیش بینی کاهش 12درصدی تلفات جاده ای در سال 98 دشمنان هر روز به دنبال نقشه جدید برای ضربه زدن به انقلاب هستند/ خروجی جشنواره مالک اشتر سازماندهی و شناسایی بهتر نیرو ها است فوت هر فرد در تصادفات خسارت ۵میلیارد تومانی به کشور وارد می کند/ تعداد دوربین های ثبت تخلف کشور از سال ۹۶ افزایش نداشته است عید غدیر، بهترین زمان برای تبیین جایگاه ولایت‌فقیه در جامعه است/واقعه غدیر در فراهان بازخوانی می شود حوزه گردشگری کشور آسیب جدی از تحریم‌ها ندیده است/اجرای ۱۹۰۰پروژه حوزه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۸۰هزار میلیارد تومان پوستر/ غدیر خم ، عید ولایت و بندگی بزرگترین پروژه غرب کشور در اراک به بهره برداری می رسد
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
کد خبر: 56094
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۹
استاندار مرکزی:

رتبه نخست استان مرکزی در کمک به مناطق سیل‌زده/ اصناف استان با گرفتن سود کمتر با مردم همدلی کردند

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی در بین تمام استان‌های کشور مقام نخست را در کمک به سیل‌زدگان داشته که بخش بزرگی از آن مرهون کمک‌های اصناف استان به هم‌وطنان سیل‌زده بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در دومین اجلاس روسای اتحادیه‌های صنفی اراک بابیان اینکه هرزمانی که کشور نیازمند حضور اصناف درصحنه بوده، این اتفاق رخ‌داده است، گفت: صنوف همواره در طول ۴ دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی پای‌کار انقلاب اسلامی بوده‌اند.

وی بابیان اینکه اگر اصناف استان مرکزی از سود قانونی خود در روزهای پایانی سال ۹۷ نمی‌گذشتند، شرایط بازار برای عموم مردم بسیار سخت‌تر بود، افزود: درصورتی‌که با توجه به عدم توازن در عرضه و تقاضا بسیاری از فروشندگان می‌توانستند باقیمتی بالاتر از قیمت واقعی، اجناس خود را به فروش برسانند ولی اصناف استان باکم کردن سود خود با سایر مردم همدلی و همراهی کرده و باعث شدند تا در شرایط بد اقتصادی فشار کمتری به قشرهای ضعیف جامعه بیاید.

آقازاده ادامه داد: شاید سال ۹۸ شرایط سخت‌تری را نسبت به سال ۹۷ در مباحث اقتصادی در پیش داشته باشیم ولی باید اطمینان داشت که این سختی‌ها پایدار نبوده و تمام‌شدنی است و نیاز است تا مردم در این برهه حساس به یکدیگر کمک کرده تا از آن عبور کنیم.

استاندار مرکزی بابیان اینکه در شرایط به وجود آمده هیچ فرد یا گروهی مقصر نیست، عنوان کرد: کشور هم‌اکنون در جنگ اقتصادی به سر می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که در طول چند دهه گذشته جمهوری اسلامی به هیچ کشوری تعدی و تجاوز نکرده درحالی‌که تحت بیشترین فشارها قرارگرفته است.

آقازاده ملت ایران را ملتی قابل احترام برای سایر ملل دنیا دانست و تصریح کرد: به این دلیل که ایرانیان مقابل باطل ایستاده اند و حق را انتخاب کرده اند نزد سایر ملل محبوب و قابل احترام هستند.

استاندار مرکزی گفت: این آمادگی وجود دارد تا در جلسه ای که با حضور وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس اتاق اصناف و مسئولین مربوطه برگزار می شود نسبت به برطرف کردن این مشکلات قدم های خوبی برداشته شود چرا که مثلا در بحث انتقال صنوف آلاینده به شهرک خودرو، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد شهر از آلودگی های به وجود آمده توسط این صنوف نجات پیدا می کند.

وی همچنین از کمک های اصناف استان مرکزی به مناطق سیل زده کمال تشکر را کرد و خاطرنشان کرد: استان مرکزی در بین تمام استان های کشور مقام نخست را در کمک به سیل زدگان داشته که بخش بزرگی از آن مرهون کمک های اصناف استان به هموطنان سیل زده بوده است که برای مثال می توان به ارسال ۵۰ کامیون اقلام اساسی به این مناطق اشاره کرد.

انتهای پیام/

captcha