معاون علمی و فناوری رئیس جمهور وارد استان مرکزی شد تأمین بخش عمده ای از کمبود قطعات خودرو توسط وزارت دفاع ظرف دو ماه آینده / خودرو های در پارکینگ مانده، شهریور و مهر به بازار عرضه می شوند باور ایرانی برتر از پاتریوت آمریکایی/ تبادل بسته‌های برجامی در پاریس/ جبهه جدید عراق و یمن علیه تل‌آویو/ پیگیری پول کثیف در عرصه هنر توسط پلیس شروع صفر آقای جنتلمن/ فرار از اولین گیت/ مضحکه بلیت/ پرسپولیس عصر جدید! حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
کد خبر: 56086
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
باحمایت صندوق نوآوری وشکوفایی:

دومحصول جدید دانش بنیان دربخش خطوط انتقال نیرو تولید شد

یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تولید یراق‌آلات خطوط انتقال نیرو شبکه توزیع و پست‌های فشار قوی با دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، موفق به تولید دو محصول دانش بنیان جدید شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه علمی ایرنا ازصندوق نوآوری وشکوفایی ریاست جمهوری، علیرضا فیض‌زاده مدیرتوسعه بازار شرکت یراق‌آوران پویا گفت: محصولات تولیدی شرکت، مورد مصرف درخطوط انتقال نیرو و پست‌های فشارقوی هستند و دو محصول دانش‌بنیان دمپر 6 رزونانسه و اسپیسر دمپر 6 باندله با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ساخته شدند.

وی افزود: کاراصلی دمپر 6 رزونانسه مانند انواع دیگر محصولات دمپر، جذب ارتعاشات آئولین است و استفاده از این نوع دمپر به دلیل بهبود عملکرد علاوه بر بالا بردن کیفیت، باعث نگهداری بهتر خطوط انتقال نیرو می‌شود.

به گفته مدیر توسعه بازار شرکت یراق‌آوران پویا، شرکت‌های برق منطقه‌ای مصرف کننده این محصولات هستند.

فیض‌زاده خاطرنشان کرد: محصولات دمپر 6 رزونانسه، اسپیسر دمپر 4و 6 باندله و اسپیسر بین فازی و مقره کامپوزیتی تا سطح 500 کیلو ولت محصولاتی جدید در شرکت هستند و عمده مصرف برخی از این محصولات در پروژه‌های صادراتی از جمله خطوط انتقال نیروی کشور پاکستان است.

وی درادامه اظهار امیدواری کرد: با اتمام تست‌های نوعی مقره‌های کامپوزیتی 230 و 400 کیلوولت در کشوراسپانیا بتوانیم منشاء خدمات بیشتری درعرصه ارتقاء کیفی خطوط انتقال نیروی کشور باشیم.

مدیر توسعه بازار شرکت یراق‌آوران پویا بیان کرد: دمپر 6 رزونانسه با مسنجر فولاد ضد زنگ یکی از پروژه‌های واحد تحقیق وتوسعه شرکت به واسطه مشکلات موجود درخصوص خوردگی وکاهش عملکرد دمپرها در مناطق خاصی از کشور پاکستان بود که مطالعه و ساخت آن موجب افزایش چشمگیرعملکرد دمپرهای نصب شده در طولانی مدت شد.

وی با بیان اینکه شرکت یراق‌آوران پویا به عنوان اولین تولیدکننده محصولات خط انتقال کامل‌ترین آزمایشگاه ارتعاشات کشور را در اختیار دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به عدم وجود تقاضا و پروژه‌های مشابه در کشور، عملا مطالعه و تولید بخشی از محصولات دانش‌بنیان شرکت صرفا با نگاه صادرات انجام پذیرفته است و در آینده بخشی از ظرفیت تولید محصول دانش‌بنیان اسپیسر دمپر 4 باندله و 6 باندله جهت پروژه‌های توسعه‌ای داخل کشور مورد استفاده می‌گیرد.

فیض‌زاده درباره صادرات این محصول دانش بنیان با اشاره به تحویل بیش از 25 پروژه به کشور پاکستان و صادرات محصولات به 15 کشور دیگر از جمله سریلانکا، مجارستان، عمان، عراق، افغانستان، ترکمنستان، تاجیکستان، اتیوپی، الجزایر، بنگلادش، ارمنستان، آذربایجان، لبنان، عربستان و سوریه اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر به دلیل تشدید تحریم‌ها و عدم امکان گشایش اعتبار اسنادی، صادرات این شرکت به شکل محسوسی کاهش یافته است که امیدواریم با رفع موانع موجود روند پیشین صاردات از سر گرفته شود.

مدیر توسعه بازار شرکت یراق‌آوران پویا همچنین با بیان اینکه کشور در این حوزه هیچ‌گونه وارداتی ندارد، خاطرنشان کرد:امیدواریم باتولید این محصولات دانش بنیان، ضمن ایجاد اشتغال برای تعدادی از جوانان مستعد کشور بتوانیم با افزایش ظرفیت تولیدی و خرید ماشین آلات جدید نقش موثرتری در ایجاد شغل و ارتقاء کمی و کیفی محصولات ملی ایفا کنیم.

وی همچنین درباره تسهیلات اخذ شده از صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: روند کلی اخذ تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی با توجه به همدلی و جدیت پرسنل این صندوق با شرکت‌های دانش بنیان خوب و قابل تقدیر بوده است. در عین حال برخی الزامات و موانع بروکراتیک صندوق موجب شده تا شرکت مجبور به گشایش اعتبار اسنادی بانکی با توجه به شرایط و مشکلات موجود شود که این امر موجب تاخیر در پرداخت فاز اول تسهیلات و همزمانی با افزایش نرخ ارز و ضرر مالی قابل توجه شرکت در سرمایه‌گذاری خط تولیدجدید شود.

فیض زاده اظهارامیدواری کرد که با توجه به توضیحات ارائه شده به رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در جلسه حضوری و قول مساعد ایشان در حمایت‌های آتی صندوق از شرکت‌های دانش بنیان تشریک مساعی و تسهیل روند حمایتی بیشتری را با توجه به شرایط روز شاهد باشیم.

علمی ** 9340**1485

انتهای پیام /* 

captcha