کاربران شبکه‌های اجتماعی دولت را مجبور به عقب نشینی کردند/ از واکنش کاربران به طرح تشکیل وزارت بازرگانی تا خروج این طرح از دستور کار مجلس+تصاویر نفت فاقد بخش خصوصی اهلیت دار برای تحویل پالایشگاه شازند است مصوبه ستاد رفع موانع تولید برای شرکت هپکو و آذرآب اجرا نمی شود طرح مذاکره موشکی توهم مقامات کاخ سفید است اولویت ما حمایت و کمک به رفع مشکلات صادرات است جزئیاتی از جلسه وزرای سابق نفت با زنگنه/ کشور را با درآمدهای کم‌تر از این هم اداره کردیم موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام تمام خواهد شد/امید سیدحسن نصرالله به نماز خواندن در مسجدالاقصی یک امید کاملاً عملی است اسكان و تغذیه 200 هزار زائر توسط ستاد اربعین استان مرکزی طراحان اصلی قانون‌شکنی‌ها به دنبال دوقطبی کردن جامعه هستند/تلاش‌های نیروی انتظامی در حراست از قانون قابل‌تقدیر است باند قاچاق مواد مخدر با کشف ۱۲۰ كيلوگرم حشیش منهدم شد
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
کد خبر: 55970
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبر داد

برگزاری همایش فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی در اراک

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: همایش یک‌روزه فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی شهریورماه امسال در دانشگاه پیام نور اراک برگزار می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: بیش از چهار سال است که بحث برگزاری کنگره کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی آغاز شده و از سال گذشته نیز ستاد اصلی کنگره در استان تشکیل شده است.

کریمی با اشاره به اینکه بیش از 11 اجلاسیه برای این کنگره پیش بینی شده است اظهار کرد: تعدادی از این اجلاسیه ها برگزار و مابقی تا قبل از برگزاری کنگره شهدا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از این اجلاسیه ها مربوط به همایش فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی است ادامه داد:در جلسه امروز با برگزاری همایش یک‌روزه فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی در دانشگاه پیام نور اراک موافقت شد و مقرر شد تا نسبت به فراخوانی مقالات در این موضوع اقدام شود و این همایش در شهریورماه برگزار شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به قسمتی از نام جشنواره یعنی حقوق شهروندی بیان کرد: از این واژه در فرهنگ غرب برداشت دیگری می‌شود و این برداشت متفاوت با نظر فرهنگ ما است. به همین علت هدف‌گذاری این اجلاسیه یک‌روزه باید پیوند بین دیدگاه انقلاب بافرهنگ ایثار و شهادت باشد.

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه در جامعه نیز برداشت غلطی از حقوق شهروندی شده است، افزود: به‌عنوان‌مثال بعضی این برداشت رادارند که اگر ابتذال فرهنگی صورت گرفت و فردی نسبت به آن امربه‌معروف انجام داد، این کار مغایر با حقوق شهروندی است و آن را زیر پا گذاشته است که باید این طرز فکر اصلاح شود.

کریمی برگزاری مناسب این اجلاسیه را نقطه مثبتی در کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی دانست و افزود: در صورت خوب برگزار کردن آن، از نقاط برجسته کنگره نسبت به سایر استان‌های کشور شده و قطعاً موردتوجه رهبر انقلاب نیز قرار می‌گیرد.

وی بابیان اینکه می‌توان این اجلاسیه را به‌صورت بین‌المللی نیز برگزار کرد، اضافه کرد: در این صورت می‌توان نسبت به دعوت از دانشمندان و متفکران دیگر کشورها نیز اقدام کرد که این امر می‌تواند از طریق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که دبیر آن آیت‌الله اراکی است، استفاده کرد.

انتهای پیام/

captcha