تهیه و توزیع ۲۱هزار بسته غذایی و بهداشتی در رزمایش کمک مومنانه ساوه آغاز مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه در استان مرکزی چرا بامداد امروز اینترنت ایران دچار مشکل شد؟ کمک مومنانه تجلی باورهای دینی و اسلامی است دشمنان در مسئله «رومینا اشرفی» به دنبال تخریب مبانی فقهی اسلام هستند/مدعیان حمایت از حقوق زن به دنبال منافع حزبی هستند تحریم نیروی انتظامی خلاف قواعد بین‌المللی است/آمریکا امنیت ملی را نشانه گرفته است مسمومیت پنج نفر با الکل در استان مرکزی/ یک نفر نابینا شد آغاز توزیع کمک های مومنانه در تفرش جمع آوری 160 میلیارد ریال زکات فطریه در استان مرکزی نمی‌خواهیم مجلس درتقنین ونظارت کوتاه بیاید/وظیفه مجلس اجرایی نیست
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
کد خبر: 55970
تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خبر داد

برگزاری همایش فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی در اراک

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: همایش یک‌روزه فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی شهریورماه امسال در دانشگاه پیام نور اراک برگزار می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: بیش از چهار سال است که بحث برگزاری کنگره کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی آغاز شده و از سال گذشته نیز ستاد اصلی کنگره در استان تشکیل شده است.

کریمی با اشاره به اینکه بیش از 11 اجلاسیه برای این کنگره پیش بینی شده است اظهار کرد: تعدادی از این اجلاسیه ها برگزار و مابقی تا قبل از برگزاری کنگره شهدا برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از این اجلاسیه ها مربوط به همایش فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی است ادامه داد:در جلسه امروز با برگزاری همایش یک‌روزه فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی در دانشگاه پیام نور اراک موافقت شد و مقرر شد تا نسبت به فراخوانی مقالات در این موضوع اقدام شود و این همایش در شهریورماه برگزار شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به قسمتی از نام جشنواره یعنی حقوق شهروندی بیان کرد: از این واژه در فرهنگ غرب برداشت دیگری می‌شود و این برداشت متفاوت با نظر فرهنگ ما است. به همین علت هدف‌گذاری این اجلاسیه یک‌روزه باید پیوند بین دیدگاه انقلاب بافرهنگ ایثار و شهادت باشد.

وی با تاکید بر اینکه متأسفانه در جامعه نیز برداشت غلطی از حقوق شهروندی شده است، افزود: به‌عنوان‌مثال بعضی این برداشت رادارند که اگر ابتذال فرهنگی صورت گرفت و فردی نسبت به آن امربه‌معروف انجام داد، این کار مغایر با حقوق شهروندی است و آن را زیر پا گذاشته است که باید این طرز فکر اصلاح شود.

کریمی برگزاری مناسب این اجلاسیه را نقطه مثبتی در کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی دانست و افزود: در صورت خوب برگزار کردن آن، از نقاط برجسته کنگره نسبت به سایر استان‌های کشور شده و قطعاً موردتوجه رهبر انقلاب نیز قرار می‌گیرد.

وی بابیان اینکه می‌توان این اجلاسیه را به‌صورت بین‌المللی نیز برگزار کرد، اضافه کرد: در این صورت می‌توان نسبت به دعوت از دانشمندان و متفکران دیگر کشورها نیز اقدام کرد که این امر می‌تواند از طریق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که دبیر آن آیت‌الله اراکی است، استفاده کرد.

انتهای پیام/

captcha