حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد محققان از آب کَره گرفتند فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران بازیگران ایرانی برای هر فیلم چقدر پول می‌گیرند؟ +جدول
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۲
کد خبر: 55765
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
فرمانده سپاه شازند:

روز معلم فرصتی برای حرمت نهادن به مقام استاد و معلم است

فرمانده سپاه شازند گفت: روز معلم فرصتی است برای برانگیختن افکار عمومی و وجدان ملی در حرمت نهادن به مقام استاد و معلم و بازآفرینی نقش بنیادین و پایدار تعلیم و تربیت در کشور است.

به گزارش دیار آفتاب؛سرهنگ محمد مهجوری فرمانده سپاه شازند به مناسبت روز معلم در دیدار با ریس اداره آموزش‌وپرورش و ریس دانشگاه پیام نور شازند گفت: روز معلم فرصتی است برای برانگیختن افکار عمومی و وجدان ملی در حرمت نهادن به مقام استاد و معلم و بازآفرینی نقش بنیادین و پایدار تعلیم و تربیت در کشور است.

مهجوری اظهار کرد: چنانچه جامعه برمدار منزلت همه‌جانبه معلم قرار گیرد و آموزش شأن واقعی خود را در توسعه بیابد، سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی، انسانی و حتی مادی کشور  مضاعف می‌شود و توسعه پایدار و متوازن، چشم‌اندازی قابل‌دسترسی می‌یابد.

وی با اشاره به ارزش کار معلم ابراز کرد: اهمیت هر کارى را باید با نقش و ارزش آن سنجید. اهمیت کار تعلیم و تربیت و معلمى به‌اندازه‌ای است که ساختن و هدایت یک فرد مساوى زنده کردن همه افراد جامعه است.

فرمانده سپاه شازند با اشاره به سخن امام صادق(ع) افزود: منظور از زنده کردن یک فرد، هدایت و پرورش اوست اگر کسى جوانى را به راه درست هدایت کند و وظیفه انسان‌سازی را بر عهده بگیرد مثل این است که همه دنیا را زنده کرده است. پس منظور از زنده کردن پرورش و هدایت کردن است.

وی تصریح کرد: پیشوایان دینى ما همیشه و در همه حال مردم را به ارزش این کار بزرگ تذکر می‌دادند و حساسیت آن را در پیچ‌وخم‌های زندگى فردى و اجتماع نشان می‌دادند.

captcha