حکومت اسلامی یعنی توجه به شایسته سالاری/ حج امسال با توفیق و اقتدار برای نظام اسلامی همراه بود/ در حوزه واردات تجهیزات پزشکی با فساد مقابله شود برخورد قاطع قوه قضاییه با اخلالگران سبب انتشار امید در جامعه شد ماجرای حقوق ۸۰ میلیونی مدیر یک شرکت معدنی! + اسناد رهبرانقلاب چگونه از فاجعه سینما رکس باخبر شدند؟‌ +عکس برگزاری نخستین دوره ملی توانمندسازی گروههای تولید محتوا آزادسازی خان شیخون؛ پیروزی راهبردی برای پایان اشغال ادلب «تمام نهج‌البلاغه» در کتابخانه سازمان ملل به نمایش درآمد محققان از آب کَره گرفتند فهرست سنگین‌ترین ‌وثیقه‌های ایران بازیگران ایرانی برای هر فیلم چقدر پول می‌گیرند؟ +جدول
شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۶
کد خبر: 55712
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مرکزی خبر داد

ایجاد بیش از ۱۱هزار شغل در استان مرکزی/ تحقق شعار سال با بازگشت واحدهای نیمه فعال و راکد به چرخه تولید

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مرکزی گفت: سال گذشته با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته بیش از ۱۱هزار شغل در استان مرکزی ایجاد شد و با توجه اعلام رسمی وزارت صنایع توانستیم مقام اول راه‌اندازی و بازسازی صنایع را در کشور به دست بیاوریم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعید فرخی معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مرکزی امروز در جلسه شورای اقتصادی استان بابیان اینکه کارگران سربازان خط مقدم جبهه نبرد اقتصادی هستند، عنوان کرد: سال گذشته سال بسیار سختی برای صنعتگران، سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی بود اما درمجموع استان مرکزی با سربلندی از آن بیرون آمد به‌طوری‌که نرخ بیکاری در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ علی‌رغم فشارهای اقتصادی تغییری نکرد و طبق آخرین آمار این نرخ ۸.۴درصد است.

ایجاد بیش از ۱۱هزار شغل در سال97 در استان مرکزی

فرخی به رکورد زنی صادرات غیرنفتی استان در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: سال گذشته با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته بیش از ۱۱هزار شغل در استان مرکزی ایجاد شد و با توجه اعلام رسمی وزارت صنایع توانستیم مقام اول راه‌اندازی و بازسازی صنایع را در کشور به دست بیاوریم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مرکزی ادامه داد: سال گذشته برخلاف تمام سختی‌ها ۱۵ درصد در جواز تخصیص و حدود ۳۰ درصد در جواز پروانه‌های بهره‌برداری رشد داشتیم که نشان‌دهنده عملکرد مثبت مجموعه استان در این حوزه است.

وی با تشکر از قوه قضائیه استان مرکزی بابت همکاری‌های صورت گرفته، اظهار کرد: اگر سال گذشته شاهد هماهنگی کاملی میان قوه قضائیه، دولت و تولیدکنندگان نبودیم مشکلات بسیار بیشتری را در استان شاهد بودیم. البته بعضی قوانین و مقررات محدودیت‌هایی را برای برخی به وجود می‌آورد ولی با توجه به اینکه سال ۹۸ به سال رونق تولید نام‌گذاری شده، هر چیزی که در رقابت بارونق تولید باشد در اولویت بعدی قرار می‌گیرد و باید سعی شود تمامی مسئولین ارشد استانی با استفاده از ابزارهای مختلف خود نسبت به حفظ وضعیت اشتغال تلاش کنند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار مرکزی یکی از برنامه‌های استانداری در سال ۹۸ را برگرداندن واحدهای راکد به چرخه تولید دانست و افزود: بانک اطلاعاتی خوبی هم در این زمینه تهیه‌شده و با بررسی مشکلات تا حد ممکن نسبت به حل مسائل تولیدکنندگان کمک خواهد شد.

آینده صنعتی اراک نگران‌کننده است

وی نسبت به آینده صنعتی اراک اظهار نگرانی کرد و گفت: برای اراک به‌عنوان مرکز استان و پایتخت صنعتی کشور باید برنامه‌ریزی دقیقی صورت بگیرد چراکه نمود این شهر در کشور به‌واسطه فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی آن است. شهرک صنعتی خیرآباد نیز ظرفیت خوبی جهت گسترش دارد و می‌تواند بستری مناسب برای فعالیت بیشتر باشد ولی در حال حاضر محدودیت‌هایی در این شهرک وجود دارد که با برنامه‌ریزی ۱۰ ساله می‌توان نسبت به گسترش آن امید داشت.

انتهای پیام/

captcha