امنیت اطلاعات، استقلال، حاکمیت و مدیریت سایبری اصول اساسی ایجاد شبکه ملی اطلاعات/فضای مجازی؛ غیر واقعی اما یک واقعیت! تقابل دشمن در فضای مجازی ادامه مسیر جنگ تحمیلی است/ تلاش می کنند با دروغ و تحریف مردم ایران را از حرکت خود باز دارند ثبت رکورد جدید مبتلایان روزانه به کرونا استان مرکزی/ شناسایی ۲۳۵ مورد مبتلا به کووید 19 در استان مرکزی اندوخته های معنوی به دست آمده از دفاع مقدس نقشه راهی برای ادامه راه نظام است شناسايي استعدادها و اشتغالزايي از اهداف رويداد سراسري توليد محتواي ديجيتال بسيج است تجلیل از دست‌اندرکاران موزه دفاع مقدس استان مرکزی اگر مردم دیدند خودرو «دناپلاس» سوار شدم هجمه وارد کنند مرکز آمار موج تازه تورم را تایید کرد/ تورم نقطه‌ای شهریور 4 درصد افزایش یافت کمک‌های مردم در بیماری کرونا الگوبرداری شده از صحنه‌های دفاع مقدس است آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
کد خبر: 55532
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۶
سرلشکر باقری پاسخ داد؛

شرط ایران برای باز نگه داشتن تنگه هرمز چیست؟

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران درباره بسته شدن تنگه هرمز توضیحاتی داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بیست و سومین همایش روسا و فرماندهان ناجا که امروز (یکشنبه هشتم اردیبهشت ماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران در رابطه با بسته شدن تنگه هرمز اظهار کرد: بار‌ها توسط مقامات کشور گفته شده است مسئولیت تأمین امنیت تنگه هرمز با ایران است و ما خواهان بسته شدن تنگه نیستیم و اگر کالا‌ها و نفت کشور‌های دیگر از تنگه هرمز عبور کند، نفت ما هم باید عبور کند.

وی افزود: کسی که امنیت تنگه هرمز را از بین ببرد، ما با آن مواجه خواهیم شد و مقامات کشور ما مجری هستند و اگر نفت ما از تنگه هرمز عبور نکند، نفت کشور دیگری هم عبور نمی‌کند و این به معنی بسته شدن تنگه هرمز نیست، البته تا زمانی که دشمنی دشمنان ما به حدی برسد که چاره دیگری وجود نداشته باشد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: هر روزه ناو‌های نظامی و نفتکش‌های آمریکایی از تنگه هرمز عبور می‌کنند و به سپاه پاسداران که مسئول تأمین امنیت این تنگه است، پاسخ می‌دهند و تا دیروز این روند ادامه داشت و تغییری شاهد نبودیم.

وی در رابطه با آزادی دو مرزبان در اسارت تروریست‌ها تصریح کرد: در این ارتباط با مقامات پاکستانی گفتگو شده است و نخست وزیر پاکستان در سفر اخیر خود به تهران در این ارتباط قول‌هایی داده است و امیدواریم این دو مرزبان به زودی آزاد شوند.

سرلشکر باقری در خصوص حادثه تروریستی اتوبوس خاش گفت: در این حادثه چند نفر دستگیر و چند نفر نیز به کشورهای همسایه متواری شدند و در خصوص بازداشتی‌ها باید مسیر قضایی آن طی شود و از مقامات کشورهای همسایه خواهان استراداد این افراد هستیم.

وی تاکید کرد: برنامه‌های اساسی در طول سال برای ناجا تدوین و اعتبارات مناسب در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

captcha