شیوع بیماری پاستورلوز در جمعیت دامی استان مرکزی راهبرد ایران در برابر دشمنان «مقاومت فعال» با محوریت جوانان انقلابی است قدرت دشمنان با مقاومت و ایستادگی ملت ایران روبه افول است آمادگی مجلس جهت اصلاح ساختار بودجه در صورت ناتوانی دولت سرخ‌ها از ایتالیا، آلمان و برزیل به کرواسی رسیدند/ استرا مثل شفر مهاجم می‌آورد؟ / وعده سرخرمن به فرهاد/ پایان ناخوش میزبانی رهاسازی بولتون و پمپئو پس از ۳ روز/ آهنگ افزایش قیمت‌ها کند شد/ نقش یک زن نفودی در تصمیمات وزارت نفت «ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد مبلغان مذهبی حامیان ساختارشکنی پهلویستی کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند نسل بعدی سلول‌های خورشیدی در راه است
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
کد خبر: 55494
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
پس از سال‌ها بلاتکلیفی؛

طرح جامع شهر اراک به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از ارسال طرح جامع کلان‌شهر اراک پس از سال‌ها بلاتکلیفی جهت طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خبر داد.

احمد مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: عقد قرارداد طرح جامع شهر اراک در تاریخ ۹۱/۳/۱۶ توسط راه و شهرسازی استان مرکزی انجام‌شده پس از بارها بررسی در جلسات گروه‌های کارشناسی و کارگروه‌های مربوطه، سرانجام در مورخه ۹۷/۱۲/۲۵ در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مطرح و به تصویب رسید.

 مرزبان اظهار کرد: ازآنجایی‌که روال تصویب این طرح بسیار طولانی‌تر از حد معمول شده بود و حجم مطالعات و نقشه‌های آن به بیش از هزار صفحه می‌رسد لذا جمع‌بندی نهایی اسناد و مدارک مربوطه و هماهنگ نمودن آن‌ها با تغییرات جمعیتی و ..... خود  به یکی از چالش‌های اصلی طرح تبدیل‌شده بود که با پیگیری شبانه‌روزی و برگزاری بیش از شش جلسه با سایر دستگاه‌های مرتبط پس از اخذ مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه  و بیش از پانزده جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی و تکمیلی و روز گذشته به وزارت متبوع ارسال شد.

مدیرکل راه و شهرسازی اضافه کرد: با تصویب این طرح که در آن نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه‌های مسکونی، صنعت، بازرگانی، اداری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی‌های عمومی شهری خطوط کلی ارتباطی و..... و سطح لازم برای ایجاد تأسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق نوسازی، بهسازی و اولویت‌های مربوط به حفظ بنا و نماهای تاریخی و مناظر طبیعی بر اساس شاخص‌های توسعه پایدار تهیه و تنظیم گردیده شهر اراک را به فضایی مناسب و درخور نام مرکز استان و درشان شهروندان فرهیختگان تبدیل کند.

 وی خاطرنشان کرد: بدیهی است تصویب طرح جامع همان‌گونه که از نام آن پیداست پایان راه نبوده و تازه آغاز راهی در جهت توسعه روزافزون شهری با همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر مجموعه مدیریت شهری خواهد بود.

انتهای پیام/

captcha