محصولات کشاورزی آب بر نباید در استان کشت شوند/مشوق‌های لازم برای صرفه جویی مصرف آب در صنعت جدی گرفته شود احتمال لغو سفر حسن روحانی به آمریکا شلیک موشک‌های بالستیک یمن به جنوب عربستان خواب دیروقت چه بلایی بر سر ما می‌آورد؟ دنبال مالک جدید توانا و دارای اهلیت برای هپکو هستیم/ تغییر مالکیت هفته آینده اعزام 21 گروه جهادی به مناطق محروم فراهان + عکس 250هزار دانش‌آموز استان مرکزی اول مهر به مدرسه می‌روند/ 24 هزار کلاس اولی کوچکترین اراده‌ای برای پیگیری مطالبات کارگران هپکو وجود ندارد / دانشجویان به عیادت کارگران آسیب دیده می‌روند ملی شدن فضای مجازی از ملی شدن صنعت نفت مهمتر است/ گردان‌های سایبری بسیج خط مقدم نبرد مستضعفین با مستکبرین عالم هستند هپکو هفته آینده تعیین تکلیف می‌شود
پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
کد خبر: 55494
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
پس از سال‌ها بلاتکلیفی؛

طرح جامع شهر اراک به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی از ارسال طرح جامع کلان‌شهر اراک پس از سال‌ها بلاتکلیفی جهت طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران خبر داد.

احمد مرزبان مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: عقد قرارداد طرح جامع شهر اراک در تاریخ ۹۱/۳/۱۶ توسط راه و شهرسازی استان مرکزی انجام‌شده پس از بارها بررسی در جلسات گروه‌های کارشناسی و کارگروه‌های مربوطه، سرانجام در مورخه ۹۷/۱۲/۲۵ در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان مطرح و به تصویب رسید.

 مرزبان اظهار کرد: ازآنجایی‌که روال تصویب این طرح بسیار طولانی‌تر از حد معمول شده بود و حجم مطالعات و نقشه‌های آن به بیش از هزار صفحه می‌رسد لذا جمع‌بندی نهایی اسناد و مدارک مربوطه و هماهنگ نمودن آن‌ها با تغییرات جمعیتی و ..... خود  به یکی از چالش‌های اصلی طرح تبدیل‌شده بود که با پیگیری شبانه‌روزی و برگزاری بیش از شش جلسه با سایر دستگاه‌های مرتبط پس از اخذ مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه  و بیش از پانزده جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی و تکمیلی و روز گذشته به وزارت متبوع ارسال شد.

مدیرکل راه و شهرسازی اضافه کرد: با تصویب این طرح که در آن نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی مربوط به حوزه‌های مسکونی، صنعت، بازرگانی، اداری، کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و تسهیلات شهری و نیازمندی‌های عمومی شهری خطوط کلی ارتباطی و..... و سطح لازم برای ایجاد تأسیسات و تجهیزات و تسهیلات عمومی مناطق نوسازی، بهسازی و اولویت‌های مربوط به حفظ بنا و نماهای تاریخی و مناظر طبیعی بر اساس شاخص‌های توسعه پایدار تهیه و تنظیم گردیده شهر اراک را به فضایی مناسب و درخور نام مرکز استان و درشان شهروندان فرهیختگان تبدیل کند.

 وی خاطرنشان کرد: بدیهی است تصویب طرح جامع همان‌گونه که از نام آن پیداست پایان راه نبوده و تازه آغاز راهی در جهت توسعه روزافزون شهری با همکاری و هماهنگی هر چه بیشتر مجموعه مدیریت شهری خواهد بود.

انتهای پیام/

captcha