شناسایی ۲ مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته استان مرکزی رهبر انقلاب در پیامی درگذشت آیت الله محجوب را تسلیت گفتند حقوق سربازان ۲۰ درصد اضافه شد/طرح خرید خدمت به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود راز قتل مرد و زن ساوجی با دستگیری قاتلان آنها برملا شد متن پاسخ تهدیدآمیز فیفا به فدراسیون ایران/فرصت برای فرار از تعلیق کاهش زمان مجوز کسب و کار از ۷۲ روز به ۳ روز/ وزیر اقتصاد: کسب مجوز بیش از ۳ روز را به ما خبر دهید قتل شهروند سیاه پوست چهره ددمنشانه آمریکا را آشکار کرد/ اعتراضات آمریکا مقدمه ای در فروپاشی این کشور جزئیات فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری‌ها/ سفارش های فروش وارد چرخه معاملات عادی بورس نمی‌شود ‍ صادرات 60 میلیون دلاري استان مركزي به 43 كشور جهان لایحه حذف ۴ صفر دارای ابهاماتی است که به مجلس اعلام شد
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۸
کد خبر: 55492
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵
استاندار مرکزی:

بزرگداشت شهدا اقدامی عملی در مقابله با تهاجمات دشمنان است/دیدار مهم دست‌اندرکاران کنگره شهدای استان مرکزی با رهبر انقلاب

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه بزرگداشت شهدا اقدامی عملی در مقابله با تهاجمات دشمنان است گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت باید در تمام بخش‌های جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در همایش توجیهی سفیران کنگره شهدا ویژه سرکشی از خانواده معظم شهدا که در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی برگزار شد گفت: خانواده‌های شهدا ذخایر بزرگ انقلاب اسلامی هستند و باید حق و تکلیف آن‌ها را درست به‌جای بیاوریم.

آقازاده با اشاره به اینکه حق مطلب را باید در کنگره شهدای استان نسبت به خانواده‌های شهدا ادا کنیم اظهار کرد: اگر برنامه‌ریزی‌های مناسبی داشته باشیم می‌توانیم بهره‌وری و دستاوردهای بیشتری را از کنگره شهدای استان ببریم.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس روی پای خود ایستادیم و در صنایع دفاعی به خودکفایی رسیدیم و حتی در زمان جنگ حضور در انتخابات را رها نکردیم امروز هم باید از همان الگو برای مقابله با دشمنان استفاده کنیم.

استاندار مرکزی افزود: شخصیت معنوی امام خمینی(ره‌) به‌عنوان فرمانده کل قوا که ۸ سال دفاع مقدس را مدیریت کردند و جهانیان را متعجب کردند بر هیچ کس پوشیده نیست امروز لازم است به نقش امام خمینی(ره) در مدیریت هشت ساله دفاع مقدس و هم به بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان پرداخته می شود، در واقع رمز بقای ایران اسلامی درگرو ادامه راه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب است.

آقازاده، تکریم و گرامیداشت یاد شهدا، آشنایی مردم به‌ویژه جوانان و نسل جدید با نقش ایثار و شهادت، تبیین نقش امام خمینی(ره)‌ و شهدا در مدیریت هشت‌ساله و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف مهم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی است.

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه بزرگداشت شهدا اقدامی عملی در مقابله با تهاجمات دشمنان است گفت: انتقال فرهنگ ایثار و شهادت نه‌تنها باید در حوزه دفاعی و امنیتی صورت بگیرد بلکه باید در تمام بخش‌ های جامعه فرهنگ‌سازی و نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه امروز از همیشه بیشتر به روحیه جهاد و شهادت احتیاج داریم اظهار کرد: شهدای انقلاب اسلامی حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و همه باید افتخار کنیم که خادمان شهدا و جانبازان باشیم.

آقازاده بابیان اینکه دیدار با خانواده‌های شهدا افتخاری بزرگ برای مسئولین است ادامه داد: در سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا احترام ویژه به این خانواده‌ها باید در دستور کار باشد.

استاندار مرکزی گفت: در ایام هفته دولت ۶۰۰ دیدار با خانواده‌های شهدا و در ایام دهه فجر بیش از ۱۰۰۰  دیدار با خانواده‌های شهدا انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: برگزارکنندگان کنگره شهدا حتماً دیداری مهم با مقام معظم رهبری خواهند داشت و از فرمایشات ایشان بهره‌مند و بیانات ایشان را به شکل عملیاتی در برگزاری کنگره پیاده خواهند کرد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:

سرکشی از خانواده‌های شهدا مهم‌ترین وظیفه سفیران کنگره شهدا است

سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: بخش‌های مختلفی برای برگزاری کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی به میدان آمدند و در روزهای آینده با سمن‌ها و نهادهای مردمی جلسات مشترک برای هماهنگی بیشتر برگزار خواهیم کرد.

کریمی، سرکشی از خانواده‌های شهدا و جانبازان را یکی از مهم‌ترین وظیفه سفیران کنگره دانست و اظهار کرد: رسیدگی و سرکشی به این حجم  از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان کار عظیمی است و بنیاد شهید باوجوداین حجم کار در طی این چند سال عملکرد مناسبی داشته است.

وی ادامه داد: باید از برکت کنگره این باشد که متفاوت‌تر از گذشته با خانواده‌های شهدا برخورد کنیم و به‌طور اساسی در این عمل نقش‌آفرینی ویژه‌ای داشته باشیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: باید از دیگر دستاوردهای مهم کنگره شهدا استان مرکزی تقدیر و تجلیل ویژه از خانواده‌های معظم شهدا باشد.

کریمی بابیان اینکه برخی با استفاده از فضای مجازی با هر عنوانی به دنبال حمله به خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند بیان کرد: این افراد هدفشان این است که ملت ایران را از انقلاب و نظام اسلامی جدا کنند همه باید هوشیار باشیم تا فریب دشمنان را نخوریم.

انتهای پیام/

captcha