شیوع بیماری پاستورلوز در جمعیت دامی استان مرکزی راهبرد ایران در برابر دشمنان «مقاومت فعال» با محوریت جوانان انقلابی است قدرت دشمنان با مقاومت و ایستادگی ملت ایران روبه افول است آمادگی مجلس جهت اصلاح ساختار بودجه در صورت ناتوانی دولت سرخ‌ها از ایتالیا، آلمان و برزیل به کرواسی رسیدند/ استرا مثل شفر مهاجم می‌آورد؟ / وعده سرخرمن به فرهاد/ پایان ناخوش میزبانی رهاسازی بولتون و پمپئو پس از ۳ روز/ آهنگ افزایش قیمت‌ها کند شد/ نقش یک زن نفودی در تصمیمات وزارت نفت «ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد مبلغان مذهبی حامیان ساختارشکنی پهلویستی کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند نسل بعدی سلول‌های خورشیدی در راه است
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
کد خبر: 55459
تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
نماینده مردم شازند در مجلس:

کشور از اقتصاد دولتی رنج می برد/نباید اجازه داد فرصت صادرات به تهدید تبدیل شود

نماینده مردم شازند در مجلس اقتصاد دولتی را از اقتصاد خصوصی کاملا متمایز دانست و گفت: کلان کشور از اقتصاد دولتی رنج می برد و باید تکلیف خصوصی سازی در کشور مشخص شود

به گزارش دیار آفتاب؛ علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس عصر امروز در نشست مشترک جامعه کارگری استان که با حضور استاندار مرکزی برگزار شد، ضمن تبریک هفته کار و کارگر گفت: شعار امسال رونق تولید انتخاب شده و برای عملیاتی شدن این مهم نیاز به الزاماتی است که اصلی ترین آن ایجاد بازار مصرف محصولات تولیدی است چرا که عدم وجود مصرف کننده حتی با وجود تولید فراوان و با کیفیت، دستاوردی به همراه نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه باید علاوه بر بازار داخلی بر بازار خارجی فروش محصولات نیز تمرکز شود، عنوان کرد: در همین راستا باید در روابط خارجی سیاستی حساب شده داشته باشیم تا سرمایه گذاران و تاجرانی که خواهان ورود به این حوزه هستند نسبت به ورود به بازار اطمینان خاطر داشته باشند.

نباید اجازه داد فرصت صادرات محصولات به تهدید تبدیل شود

ابراهیمی کاهش ارزش پول ملی را یکی از مشکلات تولید دانست و تصریح کرد: زمینه تولید به قدری لغزنده است که هنر، درایت وتلاش زیادی می خواهد تا در این شرایط بتوان موفق عمل کرد و باید با تلاشی ملی و همه جانبه در کلان کشور این معضل را برطرف کرد. اما باید به مزیت های به وجود آمده در کنار آسیب ها نیز عنایت داشت که یکی از فرصت ها توجیه پذیر شدن صادرات محصولات است که نباید اجازه داد به تهدید تبدیل شود.

خصوصی سازی های انجام شده به بخش های شبه دولتی بوده است

وی با اشاره به اینکه خصوصی سازی هایی که تا بحال صورت گرفته است،  در واقع واگذاری به شبه دولتی ها بوده است و خصوصی سازی به بخش خصوصی واقعی صورت نگرفته است، تصریح کرد: بررسی واگذاری های صورت گرفته نشان دهنده عدم موفقیت آن است و اگر مشاهده می شود واگذاری های صورت گرفته در صنایع نفت و پتروشیمی موفقیت آمیز بوده است به علت درآمد به دلار و خرج به ریال است و این نشانه موفقیت و مدیریت پویای این صنایع نیست. همچنین اگر جلوی بعضی واگذاری ها گرفته می شود به دلیل اهلیت نداشتن بخش خصوصی برای تحویل گرفتن یک بخش دولتی است.

باید تکلیف خصوصی سازی در کشور مشخص شود

نماینده مردم شازند اقتصاد دولتی را از اقتصاد خصوصی کاملا متمایز دانست و اضافه کرد: کلان کشور از اقتصاد دولتی رنج می برد و باید تکلیف خصوصی سازی در کشور مشخص شود و حالتی بینابین که در حال حاضر در کشور دنبال می شود شدنی نیست که البته این مهم به سیاست های دولت بستگی دارد که باید آن را تعیین تکلیف کند و نباید فرصت سوزی شود. همچنین اگر نیاز باشد مجلس به موضوع ورود کرده و در قالب قانون یا لایحه آن را دنبال می کند.

صنایع استان در زمینه مسئولیت های اجتماعی به مردم بدهکارند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صنایع استان در قبال نیروی انسانی و جمعیت کارگری خود مسئول هستند، اظهار کرد: مدیران این صنایع باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند. همچنین صنایع بزرگ استان در قبال مردم ساکن در استان مسئولیت هایی اجتماعی دارند که متاسفانه همچنان این مسئولیت ها روی زمین مانده و انجام نداده اند و این بدهکاری بزرگی به مردم استان محسوب می شود.

ابراهیمی نقدی هم به قرارداد های متفاوت در یک واحد تولیدی داشت و ادامه داد: به عنوان مثال مشاهده می شود که در یک واحد صنعتی دو نفر که در کنار یکدیگر در حال کار هستند قراردادهای متفاوتی دارند که این موضوع علاوه بر کاهش انگیزه افراد، زمینه بروز و ظهور اختلاف را هم فراهم می کند و این موضوع حتما باید تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/

captcha