رسانه‌های خارجی و داعیه‌داران حقوق بشر در دنیا مقصر خودکشی پدر امیرحسین هستند تبیین و روشنگری در فضای مجازی از ضروریات است/ پایگاه‌های مقاومت بسیج؛ اصلی‌ترین تشکیلات راهبردی گام دوم انقلاب ترس رسانه‌های آمریکایی از عیان شدن بیش از پیش ماهیت آمریکا با تداوم مناظرات انتخاباتی رونمایی از اولین سند راهبردی بسیج در سال جهش تولید تیم والیبال شهروند اراک از لبنیات آمل شکست خورد دفاع مقدس در ماندگاری انقلاب اسلامی نقش بسیار موثری داشته است/با حضور مردم بحران ها به فرصت تبدیل شدند یارانه معیشتی مهرماه فردا شب واریز می‌شود دستورالعمل ترمیم معدل دانشجویان دانشگاه آزاد در شرایط کرونایی اعلام شد جزئیات وام ۴۰۰ میلیونی مسکن جوانان اعلام شد شناسایی ۲۶۲مورد مبتلا به کرونا ویروس، در ۲۴ ساعت کذشته استان مرکزی
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۸
کد خبر: 55418
تاریخ انتشار: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس:

آمریکا در جایگاهی نیست که جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد/ حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی مهم‌تر از فروش نفت

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید با حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی کشور را به جایی رساند که نیازی به فروش نفت نداشته باشیم بلکه با تبدیل نفت به فرآورده های نفتی که ارزش افزوده بسیاری بالاتری دارد، بتوان منابع مالی مورد نیاز کشور را تامین کرد.

محمد حسن آصفری عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص قصد آمریکا در صفر کردن صادرات نفت ایران، با اشاره به اینکه چهل سال است جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنی آمریکا مقاومت کرده است، عنوان کرد: این مرتبه اولی نیست که آمریکا برنامه‌ای را برای تحریم نفت ایران اعمال کرده است و در طول دهه‌های گذشته نیز دولت‌های مختلف آمریکا به طریقی برای جلوگیری از پیشرفت ایران تلاش کرده‌اند.

وی افزود: دولت‌های آمریکا به طرق مختلف ازجمله اقدامات نظامی، تصویب قطعنامه و بیانیه، اعمال تحریم‌های گوناگون، اقدامات تروریستی، حمایت از سازمان منافقین و ... جهت سنگ‌اندازی در راه جمهوری اسلامی قدم برداشته‌اند.

آمریکا در جایگاهی نیست که جلوی فروش نفت ایران را بگیرد

آصفری با تأکید بر اینکه آمریکا در جایگاهی نیست که بتواند جلوی فروش نفت ایران را بگیرد، تصریح کرد: همان‌طور که انقلاب اسلامی  در طول چهار دهه توانسته مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا مقاومت کند، مطمئناً با تصمیماتی که این بار نیز اتخاذ می‌کند جلوی اقدامات زیاده خواهانه آنان را خواهد گرفت.

حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی مهم‌تر از فروش نفت

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مسئله مهم‌تر از فروش نفت را، حرکت کردن در راستای اقتصاد مقاومتی دانست و تشریح کرد: باید کشور را به‌جایی رساند که نیازی به فروش نفت نداشته باشیم بلکه با تبدیل نفت به فرآورده‌های نفتی که ارزش‌افزوده بسیاری بالاتری دارد، بتوان منابع مالی موردنیاز کشور را تأمین کرد.

وی رفتارهای دولتمردان آمریکا را نشان از عصبانیت آنان دانست و گفت: این رفتارها نشان‌دهنده عدم موفقیت آنان در مقابل جمهوری اسلامی است. در مقابل اگر آمریکایی‌ها دست از اقدامات خود برندارند، ایران نیز راه‌هایی را در راستای ناتوانی آمریکا جهت خرید و انتقال نفت از خلیج‌فارس در پیش خواهد گرفت.

عدم توانایی آمریکا در هماهنگی سایر کشورها علیه ایران دلیل تحریم نفتی است

آصفری بابیان اینکه ممنوعیت صادرات نفت ایران تبعاتی هم برای آمریکایی‌ها در پیش دارد، خاطرنشان کرد: قطعاً عدم ارتباط و تعامل با ایران چه در حوزه‌های نفت و گاز و چه در سایر زمینه‌ها تبعاتی برای دولت آمریکا در پی دارد چراکه ایران در حوزه‌های انرژی، اقتصادی، فرآورده‌های نفتی و ... بازار بکری دارد که بسیار ارزشمند است به‌نحوی‌که اغلب کارشناسان آمریکایی هم خود به این موضوع اعتراف کرده‌اند اما دولت آمریکا و ترامپ به علت عصبانیت خود از عدم توانایی در هماهنگی سایر کشورها علیه ایران دست به چنین اقداماتی می‌زند.

انتهای پیام/

captcha