گزارش تصویری| آغاز جشنواره موسیقی ملی «آوای ایرانی» در دلیجان طرح تشکیل وزارت بازرگانی دوباره در دستور کار مجلس قرار گرفت/ پشت پرده دفاع تمام‌قد رئیس جمهوری از تشکیل وزارت بازرگانی! صدور نفت خام بلایی بزرگ است که به ضرر پیشرفت کشور تمام شده/ تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی با دشمن هستند لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس ارسال شد «رسم ابرار»، از خاندان نبوت بیاموز/ عیار آدم ها در انفاق سنجیده می شود پوستر/ مسجد خانه بندگی سبک زندگی اسلامی خانواده را به آرامش می رساند/ اطعام به فقرا در سخت ترین شرایط از ویژگی های خانواده اصیل است چرا اتصال کارت سوخت به کارت بانکی اجرا نشد؟ تصاویر/ جانِ انجیر کشف 90 کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیسی
پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
کد خبر: 55346
تاریخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

نرخ ارز تا پایان خرداد98 تغییر خاصی نخواهد کرد/ وام های متوالی تولید کننده را ورشکسته می کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تضمینی برای نرخ ارز تا پایان سال وجود ندارد اما می توانم این اطمینان را بدهم که نرخ ارز تا پایان خرداد ماه تغییر خاصی نداشته و ثابت باشد مگر آن که شرایطی بحرانی رخ دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی ضمن تشکر از تمامی تولید کنندگان که در خط مقدم اقتصاد کشور قدم بر می دارند، عنوان کرد: استان مرکزی دیار تولید و صنعت بوده و هست و اگر قصد آن وجود دارد تا موانع تولید رفع شود باید تصمیماتی گرفته شود تا ضمانت اجرایی داشته باشد.

نرخ ارز تا پایان خرداد98 تغییر خاصی نخواهد کرد

وی با بیان اینکه کشور در سال 98 درگیر جنگ اقتصادی است، اظهار کرد: تضمینی برای نرخ ارز تا پایان سال وجود ندارد اما می توانم این اطمینان را بدهم که نرخ ارز تا پایان خرداد ماه تغییر خاصی نداشته و ثابت باشد مگر آن که شرایطی بحرانی رخ دهد.

وام های متوالی تولید کننده را ورشکسته می کند

حسینی مشکل تولید کشور را نبودن پول ندانست و تاکید کرد: از مشکلات کشور این است که احساس شده که هر جایی به بن بست می خوریم باید با ارائه تسهیلات پولی و مالی از آن عبور کرد در حالی که پرداخت وام های متوالی به تولید کنندگان آنان را ورشکسته تر و تولید را نابود می کند.

تمامی بانک های کشور ورشکسته اند

نماینده مردم تفرش آشتیان و فراهان با بیان اینکه هیچ بانکی در کشور وجود ندارد که ورشکسته نباشد تصریح کرد: امروز مسئولین باید با فراهم کردن زیرساخت ها به حل کردن مشکلات تولید کمک کنند چرا که اکثر پیشنهاداتی که در حال حاضر برای حوزه تولید ارائه می شود دوای درد آن نبوده و تنها تسکین دهنده چند روزه است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در استان مرکزی بسیار پایین و در حدود 6 تا 8 درصد است که نشان دهنده سرپا بودن تولید کنندگان استان با وجود مشکلات بسیار است و افتخاری برای استان می باشد و نیاز است برای جلوگیری از ورشکستی کامل صنایع استان، وزارت صمت چاره ای بیندیشد تا همچنان تولید در استان مرکزی ادامه دار باشد.

خبرهای خوشحال کننده برای تولید کنندگان

حسینی با اعلام دو خبر خوشحال کننده برای تولید کنندگان سخنان خود را ادامه داد: در هیئت امنای صندوق توسعه ملی دو تصمیم گرفته شد، اول اینکه واحد های تولیدی و کارگاهی که وام ریالی گرفته اند ولی به علت نوسانات قیمت نتوانسته اند به بهره برداری برسند، می توانند 40درصد وام قبلی را که تا پایان خرداد ماه سال گذشته آن را دریافت کرده اند، دوباره دریافت کنند. دوم اینکه افرادی که در حوزه تولید گوشت قرمز، گوشت سفید و شیر فعالیت می کنند می توانند از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی وام دریافت کنند.

انتهای پیام/

captcha