تصمیم سازمان لیگ: بازی فولاد باید برگزار شود/ استقلال باید تست مجدد بدهد/احتمال جریمه آبی پوشان طرح اخذ مالیات از عایدی مسکن در دستور کار مجلس/ دولت وظیفه نظارت و کنترل قیمت‌ها را رها کرده است عکس پروفایل چه راز‌هایی درباره شخصیت افراد افشا می‌کند؟ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری با کدام نام‌ها وارد می‌شوند؟ دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری/وکیل دانیال زاده: موکلم چاره‌ای جز اخذ تسهیلات بانک ملی نداشته طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید آقای ظریف! شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزارتومانی هستید اقتصاد ایران فرو نمی‌پاشد/ بازی با قیمت ارز و سکه کار دشمن است ورود نیروهای مسلح به خودروسازی؛ قانون چه می‌گوید؟/ کمک فناورانه بخش دفاع به خودروسازان چهار کشته و مجروح در دو حادثه رانندگی در استان مرکزی
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
کد خبر: 55346
تاریخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۴
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

نرخ ارز تا پایان خرداد98 تغییر خاصی نخواهد کرد/ وام های متوالی تولید کننده را ورشکسته می کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تضمینی برای نرخ ارز تا پایان سال وجود ندارد اما می توانم این اطمینان را بدهم که نرخ ارز تا پایان خرداد ماه تغییر خاصی نداشته و ثابت باشد مگر آن که شرایطی بحرانی رخ دهد.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی ضمن تشکر از تمامی تولید کنندگان که در خط مقدم اقتصاد کشور قدم بر می دارند، عنوان کرد: استان مرکزی دیار تولید و صنعت بوده و هست و اگر قصد آن وجود دارد تا موانع تولید رفع شود باید تصمیماتی گرفته شود تا ضمانت اجرایی داشته باشد.

نرخ ارز تا پایان خرداد98 تغییر خاصی نخواهد کرد

وی با بیان اینکه کشور در سال 98 درگیر جنگ اقتصادی است، اظهار کرد: تضمینی برای نرخ ارز تا پایان سال وجود ندارد اما می توانم این اطمینان را بدهم که نرخ ارز تا پایان خرداد ماه تغییر خاصی نداشته و ثابت باشد مگر آن که شرایطی بحرانی رخ دهد.

وام های متوالی تولید کننده را ورشکسته می کند

حسینی مشکل تولید کشور را نبودن پول ندانست و تاکید کرد: از مشکلات کشور این است که احساس شده که هر جایی به بن بست می خوریم باید با ارائه تسهیلات پولی و مالی از آن عبور کرد در حالی که پرداخت وام های متوالی به تولید کنندگان آنان را ورشکسته تر و تولید را نابود می کند.

تمامی بانک های کشور ورشکسته اند

نماینده مردم تفرش آشتیان و فراهان با بیان اینکه هیچ بانکی در کشور وجود ندارد که ورشکسته نباشد تصریح کرد: امروز مسئولین باید با فراهم کردن زیرساخت ها به حل کردن مشکلات تولید کمک کنند چرا که اکثر پیشنهاداتی که در حال حاضر برای حوزه تولید ارائه می شود دوای درد آن نبوده و تنها تسکین دهنده چند روزه است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری در استان مرکزی بسیار پایین و در حدود 6 تا 8 درصد است که نشان دهنده سرپا بودن تولید کنندگان استان با وجود مشکلات بسیار است و افتخاری برای استان می باشد و نیاز است برای جلوگیری از ورشکستی کامل صنایع استان، وزارت صمت چاره ای بیندیشد تا همچنان تولید در استان مرکزی ادامه دار باشد.

خبرهای خوشحال کننده برای تولید کنندگان

حسینی با اعلام دو خبر خوشحال کننده برای تولید کنندگان سخنان خود را ادامه داد: در هیئت امنای صندوق توسعه ملی دو تصمیم گرفته شد، اول اینکه واحد های تولیدی و کارگاهی که وام ریالی گرفته اند ولی به علت نوسانات قیمت نتوانسته اند به بهره برداری برسند، می توانند 40درصد وام قبلی را که تا پایان خرداد ماه سال گذشته آن را دریافت کرده اند، دوباره دریافت کنند. دوم اینکه افرادی که در حوزه تولید گوشت قرمز، گوشت سفید و شیر فعالیت می کنند می توانند از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی وام دریافت کنند.

انتهای پیام/

captcha