شیوع بیماری پاستورلوز در جمعیت دامی استان مرکزی راهبرد ایران در برابر دشمنان «مقاومت فعال» با محوریت جوانان انقلابی است قدرت دشمنان با مقاومت و ایستادگی ملت ایران روبه افول است آمادگی مجلس جهت اصلاح ساختار بودجه در صورت ناتوانی دولت سرخ‌ها از ایتالیا، آلمان و برزیل به کرواسی رسیدند/ استرا مثل شفر مهاجم می‌آورد؟ / وعده سرخرمن به فرهاد/ پایان ناخوش میزبانی رهاسازی بولتون و پمپئو پس از ۳ روز/ آهنگ افزایش قیمت‌ها کند شد/ نقش یک زن نفودی در تصمیمات وزارت نفت «ایران و افغانستان»؛ یک جان و دو کالبد مبلغان مذهبی حامیان ساختارشکنی پهلویستی کشف پروتئینی که اثر دیابت نوع ۲ را معکوس می‌کند نسل بعدی سلول‌های خورشیدی در راه است
دوشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
کد خبر: 55345
تاریخ انتشار: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
معاون وزیر صمت مطرح کرد:

ایجاد بازار 4.5 میلیارد دلاری با ممنوع کردن واردات کالاهای مشابه تولید داخل/پرداخت360 هزار میلیارد تسهیلات در سال رونق تولید

معاون وزیر صمت از ممنوع کردن واردات کالاهایی که در کشور امکان تولید آن وجود دارد خبر داد و گفت: با اتخاذ این تصمیم شاهد رونق تولید در چنین حوزه هایی بودیم به طوری که ایجاد بازاری به ارزش 4میلیارد و 500 میلیون دلار در داخل کشور از نتایج این تصمیم بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ عصر  پنجشنبه در جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی که با حضور فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، مسئولین استانی و مدیران عامل واحد های تولیدی استان در استانداری مرکزی برگزار شد، مشکلات صنایع استان مطرح شد و مصوباتی جهت رفع و تسهیل موانع تولید صنایع و واحد های تولیدی نظیر هپکو، ایرالکو، واگن پارس، آذراب، ماشین سازی، پروفیل ساوه، گلپونه پارس، ویستا اعتماد ایرانیان و هیربد زرندیه به تصویب رسید.

در پایان این نشست مقیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز 18 مصوبه در رابطه با 7 واحد تولیدی به تصویب رسید، اظهار کرد: مراحل تصمیم گیری قبلا در ستاد های استانی جمع بندی شده بود که امروز نهایی و مصوب شد. تصمیمات گرفته شده در حوزه های بانکی، رفع موانع، تامین اجتماعی، مالیات، گمرکات و سایر مسائل بود که با ارتباطات صورت گرفته با مدیران سطح ملی در طول زمان جلسه بخشی از مشکلات حل شده که به عنوان مصوبات بیان شد.

وی با اشاره به اینکه مقرر شد بخش دیگر مشکلات با پیگیری های درون استانی مرتفع شود، تصریح کرد: با توافقات صورت گرفته در سطح ملی و اختیاراتی که به ستاد تسهیل موانع در راستای شعار سال تفویض شده، پیش بینی می شود که بتوان مسائل استان را مرتفع کرد.

برگزاری 52 جلسه در سال98 جهت تسهیل موانع تولید در کشور

مقیمی تفویض های صورت گرفته را به صورت سراسری و در تمامی استان ها دانست و افزود: وزیر صمت کلیه اختیارات مربوط به ستاد تسهیل موانع تولید را به حوزه استان ها تفویض کرده که با برنامه ریزی های انجام شده حداقل 52 جلسه در همین راستا در تمامی استان ها برگزار خواهد شد تا اهداف رونق تولید فراهم شود.

معاون وزیر صمت تغییر در تکنولوژی و تولید محصولات جدید را از راهکار های برون رفت صنایع کشور از رکود دانست و تشریح کرد: ارتباط تولید کنندگان کشور با بازارهای جهانی باعث پیشرفت آنان و تولید رقابتی شده و در نهایت مشکل رکود و توقف آنان را بر طرف می کند.

وی از احیا شدن 7هزار واحد تولیدی در کشور خبر داد و بیان کرد: از سال 92 تا به حال با ارائه تسهیلات صورت گرفته بیش از 7هزار واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشتند.

ایجاد بازاری 4.5 میلیارد دلاری با ممنوع کردن واردات کالاهای مشابه تولید داخل

مقیمی از ممنوع کردن واردات کالاهایی که در کشور امکان تولید آن وجود دارد خبر داد و افزود: واردات 1339 قلم کالا به کشور ممنوع شده که می توان به پوشاک، برخی لوازم خانگی، صنایع غذایی، صنایع فلزی و ... اشاره کرد. با اتخاذ این تصمیم شاهد رونق تولید در چنین حوزه هایی بودیم به طوری که ایجاد بازاری به ارزش 4میلیارد و 500 میلیون دلار در داخل کشور از نتایج این تصمیم بوده است.

ارائه 360 هزار میلیارد تسهیلات به واحد های تولیدی در سال 98

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت تسهیلات در نظر گرفته شده جهت صنایع کشور را در سال 98 حدود 360هزار میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: البته کمک به تولید کنندگان صرفا با ارائه تسهیلات و پرداخت وام صورت نمی گیرد بلکه کمک های مشاوره ای، بازاریابی، مدیریتی، تامین و تدارک مواد اولیه و ... نیز بسیار موثر خواهد بود.

انتهای پیام/

captcha