سانحه رانندگی محور قدیم ساوه _ سلفچگان ۴ کشته بر جا گذاشت چرا آشوبگران باید به اشد مجازات برسند؟ ثبت‌نام ۳۷۵ نفر در پایان مهلت قانونی ثبت‌نام انتخابات مجلس در استان مرکزی/افزايش ۹ درصدی مشاركت فرصت جوان‌شدن مجلس نباید به تهدید تبدیل شود مشکلات صنایع استان مرکزی با حضور معاون اول رئیس جمهور پیگیری می شود نیازمند تغییر نگاه مدیریتی در کشور هستیم/ ستاد اقتصاد مقاومتی با روحیه جهادی شکل گرفته است تجلیل از دست‌اندرکاران نشریه کنگره شهدای استان سارق 3 ميليارد ريال وسايل آزمايشگاهي يكي از دانشگاه‌های اراك دستگير شد محققان ایرانی در تلاش برای تولید داروی گیاهی موثر در بهبود سرطان پنج محور و هفده نکته درخصوص پرسش و شبهه‌ی علی علیزاده/ برخورد رهبری با مسئله «لیبرالیسم اقتصادی» چگونه بوده است؟
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۱
کد خبر: 55210
تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
آیت الله دری نجف آبادی:

نگهداری و احیای واحدهای تولیدی اولویت اصلی مسئولین باشد/ می‌توان با افزایش صادرات در مقابل تحریم نفت آمریکا ایستاد

آیت‌الله دری نجف‌آبادی به ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی پرداخت و گفت: رونق و احیای واحدهای تولیدی از اولویت‌های مسئولین استان باشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک امروز در کلاس درس اخلاق مدیران استان ضمن تأکید بر اهمیت دهه تکریم مساجد گفت: تعامل در کارهای مختلف اساس مساجد است و مساجد به‌عنوان کانون و پایگاه همه این ارتباط‌ها مطرح‌اند. اساس این تعامل و ارتباط بین افراد ایمان و تقواست و همین است که منجر به بسیج شدن مردم برای کمک به دیگران می‌شود و نمونه آن در مسئله سیل قابل‌رؤیت است.

در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی به مساجد بی‌توجهی می‌شود

دری نجف‌آبادی ضمن اشاره به اینکه دهه کرامت مساجد کتاب بزرگ معرفتی و اخلاقی است افزود: مسجد محیط کرامت، ایمان، تقوا و توصیه به‌حق است اما متأسفانه در زندگی ماشینی امروز نقش مساجد کم شده است و حتی در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی راجع به مساجد کلمه‌ای هم بیان نمی‌شود و برنامه‌ای با محوریت فرهنگ دینی و حتی ملی از ابتدا نبوده و همچنان هم نیست و توجه به این مهم در حاشیه قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه فرهنگ عمیق دینی باید در کانون برنامه‌های فرهنگی دیده شود عنوان کرد: امروز باید به محورهایی از فرهنگ که منجر به انگیزه‌های دینی و تقوایی می‌شود و انقلاب نیز برآمده از این فرهنگ است، توجه شود و این فرهنگ غیر از فرهنگ غرب است که توجه به آن نتیجه‌ای در پیش نخواهد داشت. قله حرکت باید قله حرکت ایمانی باشد تا به‌واسطه آدم‌های باانگیزه الهی کارمان پیش برود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی به بروز انگیزه‌های دینی در کمک‌رسانی به سیل و زلزله‌زدگان اشاره کرد و ادامه داد: همه‌کسانی که در اردوگاه تسکین آلام مردم مسئولانه همت گماردن از مراکز دینی و اعتقادی آمدند.

انسجام و وحدت ملی در مسئله سیل قابل‌تقدیر است

وی به مسئله سیل اخیر در کشور و بازدید خود از مناطق سیل‌زده پرداخت و تشریح کرد: سهل‌انگاری، غفلت، عدم لایروبی و ساخت‌وسازهای غیرقانونی در حاشیه رودخانه‌ها منجر به برخی از اتفاقات ناخوشایند شد اما در حال حاضر شرایط از حالت اضطرار خارج و آرام شده است. همچنین در مناطق شوش و الهایی که استان مرکزی معین آن مناطق بوده است عوامل مرتبط و موکب‌ها خوب و به‌موقع فعال شدند و قدم‌های اولیه خوبی برداشته شد و این انسجام و وحدت ملی و این خدمات به مردم در چارچوب سپاه، ارتش، هلال‌احمر، کمیته امداد، استانداری، روحانیت و ... قابل‌تقدیر است.

دری نجف‌آبادی افزایش ارتفاع سد دز، ایجاد سیل بند، ساخت‌وساز خانه‌های مردم در محل‌های قانونی و جبران خسارات وارده به زیرساخت‌ها را به‌عنوان قدم‌های بعدی برشمرد و بیان کرد: امیدواریم استان مرکزی ازاین‌پس در راستای ساخت خانه‌های مناطق آسیب‌دیده ورود پیدا کند و نقش داشته باشد و تدبیر حکیمانه‌ای هم در سطح استان و هم در سطح هیئت دولت در خصوص جبران خسارات زیرساختی و ساخت خانه‌های مردم صورت گیرد.

وی  افزود: در سطح استان مرکزی نیز باید آسیب‌شناسی لازم انجام شود و وظیفه بنیاد مسکن است که طرح‌های تفصیلی برای روستاها تعریف کند و در راستای ترمیم خانه‌های خشت و گلی و ناایمن و نامناسب برای منظر شهری و روستایی با سرعت بیشتری اقدامات انجام شود. البته تجمیع روستاها نیز می‌تواند اتفاق خوبی در راستای امکانات دهی بهتر باشد.

امام‌جمعه اراک بررسی جهت لزوم ایجاد سدهای بیشتر در خوزستان، لایروبی اروند و راه‌آهن خرمشهر بصره را از کارهای اساسی کشور که دولت باید ویژه به آن توجه کند عنوان کرد و افزود: کشور فرصت‌ها و ظرفیت‌های مهمی دارد که باید قدر آن‌ها را بدانیم و همت کنیم که از فرصت‌ها در جهت رشد تولید و رشد اقتصادی استفاده کنیم و بدانیم که در سختی‌هاست که گوهر انسان‌های پاک‌سرشت و شجاع شناخته می‌شود.

نگهداری و احیای واحدهای تولیدی واجب‌ترین کارهاست

وی به ظرفیت‌های موجود در استان مرکزی پرداخت و تصریح کرد: باید در استان مرکزی برای رونق و احیای تولید در واحدهایی که با عنوان‌هایی مانند خصوصی‌سازی گردوغبار گرفته‌اند و ویرانه شده‌اند همت شود زیرا این‌ها سرمایه ملی هستند و نگه‌داری و احیا این واحدها از واجب‌ترین کارهاست.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: امروز باید با دست باکفایت خودمان در مقابله با آمریکایی‌ها حرکت کنیم و از همه ظرفیت‌ها جهت پیشرفت و افزایش ارزش‌افزوده استفاده کنیم. مگر کشورهایی مانند ژاپن نفت داشتند؟ آن‌ها کار می‌کنند، ارزش‌افزوده تولید می‌کنند نیازهای بازارهای جهانی را تأمین می‌کنند و این‌ها همه را از همت بلند خود به دست می‌آورند.

وی اضافه کرد: استان مرکزی با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند با افزایش صادرات به کشورهای منطقه در مقابل تحریم نفت آمریکا بایستد و همچنین در همین راستا شرکت‌های استان در همکاری با کشورهای منطقه و همسایه همراه شوند.

کشور با ریخت‌وپاش به‌جایی نمی‌رسد

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ضمن بیان اینکه ریخت‌وپاش در بیت‌المال را باید تمام کرد افزود: طراحی و مشاوره و تحقیق و توسعه باید محور کار کارخانه‌ها قرار گیرد و هزینه‌ها به سمت بخش‌های R&D ، مشاوره و به عبارتی مغز کارخانه برود.

وی با تأکید بر اینکه فن آفرینان و کارآفرینان پیشروان صنعت و کشاورزی هستند بیان کرد: کشور با ریخت‌وپاش و اسراف به‌جایی نمی‌رسد راهکار امروز کشور در تولید واقعی است تا به‌واسطه آن صادرات را افزایش دهیم.

سپاه و ارتش دست در دست هم برای مقابله با تحریم‌ها

دری نجف‌آبادی ضمن تبریک و آرزوی توفیق برای فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جواب محکمی به آمریکا خواهد داد و تودهنی محکمی خواهد زد و سپاه هرلحظه در همه زمینه‌ها قدرتمندتر خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ضمن اشاره به تجلی اخوت ارتش و سپاه خاطرنشان کرد: ارتش و سپاه دست در دست هم برای پیشرفت و عزت و مقابله با تحریم و تروریست و در راستای اجرای قانون مجلس در جهت تروریست دانستن سنتکام، در صورت نیاز فعال باشند و مردم نیز همراهی کنند.

انتهای پیام/

captcha