۶ فوتی و شناسایی ۱۶۸مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی جزئیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن»/ ساخت انبوه و کنترل قیمت مسکن اولویت‌های این طرح است ‍ گران‌ترین شیرینی ایران آقای ترامپ وعده انتقام ما قطعی و جدی است آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تروئیکای اروپا: هر اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است مروری بر اظهارات انتخاباتی روحانی/ کلیدواژه؛ «انتظارات مردم» آیا حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام بود؟ حاج‌اسماعیلی در گفتگو با دانشجو، سابقه استفاده از تعاونی‌ها در اروپا دو برابر ایران است/ تعاونی اعتبار شغلی، قربانی موسسات مالی مصاحبه‌ای برای جنجالی ماندن!/ دیده شدن؛ این‌بار از میانبر شبکه ضدانقلاب
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
کد خبر: 55193
تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
کارشناس مسائل سیاسی:

تحریم نفتی ایران نشانه خشم آمریکایی‌ها از شکست در منطقه است/افزایش بهای نفت پیامد تحریم نفتی ایران خواهد بود

کارشناس مسائل سیاسی گفت: با توجه به اینکه آمریکا در عراق و سوریه با شکست‌های متوالی مواجه شده لذا خشم خود را به این شکل و از رهگذر اجرای تحریم‌های شکننده و سخت و غیرانسانی علیه جمهوری اسلامی ایران بروز می‌دهد.

حسن هانی زاده تحلیل‌گر و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص تلاش آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران گفت: اقدام اخیر آمریکا در راستای قطع صادرات نفتی ایران یک اقدام خلاف قوانین بین‌المللی و اقدامی یک‌جانبه است که بسیاری از کشورهای جهان با این اقدام آمریکا مخالفت کرده و می‌کنند.

تحریم غیرانسانی نشانه خشم آمریکایی‌ها از شکست در عراق و سوریه است

هانی زاده افزود: با توجه به اینکه آمریکا در عراق و سوریه با شکست‌های متوالی مواجه شده لذا خشم خود را به این شکل و از رهگذر اجرای تحریم‌های شکننده و سخت و غیرانسانی علیه جمهوری اسلامی ایران بروز می‌دهد.

وی تلاش آمریکا را در راستای به‌زانو درآوردن و وادار کردن ایران برای عقب‌نشینی از اهداف دانست و عنوان کرد: آمریکا به‌تنهایی نمی‌تواند نفت ایران را به صفر برساند و صادرات نفت ایران ادامه خواهد یافت زیرا ایران برگ‌های برنده زیادی دارد که در زمان مناسب از آن استفاده خواهد کرد.

این کارشناس سیاسی بیان کرد: ایران راهکارهای بسیار مناسبی برای ادامه صادرات نفت خود دارد و از طرفی به دلیل اینکه آمریکا هم‌پیمانان خود را ازدست‌داده است نمی‌تواند صادرات نفت ایران را به صفر برساند و بسیاری از کشورهای جهان با این اقدام مخالفت کردند.

وی ضمن بیان اینکه دونالد ترامپ تصمیمات غیرمنطقی و از روی عصبانیت اتخاذ می‌کند تصریح کرد: امکان دارد که ترامپ در برابر کنگره آمریکا هم استیضاح شود و نتواند دوره ریاست جمهوری خودش را به اتمام برساند.

هانی زاده تشریح کرد: درواقع عربستان سعودی تلاشش بر این است که سقف صادرات خود را افزایش بدهد تا خلأ ناشی از قطع صادرات نفت ایران را پر کند ولی بازارهای نفت نیازمند نفت ایران هستند و کشورهایی مانند چین، ژاپن، ترکیه و هند به نفت ایران احتیاج دارند.

وی افزود: عربستان سعودی، کویت و امارات تلاششان بر این است که از طریق افزایش سطح صادرات خودشان مانع از این بشوند که بازارهای جهانی نفت دچار تلاطم شود اما به‌هرحال ایران همچنان به صادرات نفت خودش ادامه خواهد داد.

افزایش بهای نفت تا صد دلار، پیامد تحریم نفتی ایران خواهد بود

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی احتمال افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی تا صد دلار را یکی از پیامدهای این اتفاق برشمرد و اظهار کرد: تابه‌حال و طی دو روز گذشته قیمت نفت چهار دلار افزایش‌یافته است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه چین و هند نیازمند نفت ایران هستند زیر بار تصمیم آمریکا نرفته و از طرفی ترکیه نیز رسماً اعلام کرده است که اهمیتی به تحریم‌های آمریکا نخواهد داد و به خرید نفت و گاز از ایران ادامه می‌دهد، همچنین بسیاری از کشورها از اقدام اخیر آمریکا ناراضی هستند و سعی می‌کنند راه‌کاری جهت استفاده از نفت ایران بیابند.

انتهای پیام/

captcha