هادی رضوی چگونه با پول معلمان رؤیاهای پسر شریعتمداری را تعبیر کرد؟ +تصاویر مسیر حرکت استارتاپ‌ها به دانش‌بنیانی هموار است پلیس به دوردور ۱۲ هزار خودرو پایان داد/ برخورد قاطع با هنجارشکنان در دستور کار ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند/ صحبت کردن آنها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است ماجرای امضاهای طلایی در مقر دارویی ایران/ چه کسانی رانت می‌گیرند هوش مصنوعی به فرود آرام پهپادها کمک می‌کند مسئولانی که کم‌کاری خود را پشت وزارت بازرگانی پنهان می‌کنند/ چگونه ستاد تنظیم بازار و معاونت‌ بازرگانی به حاشیه رفت؟ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم سریال‌های رمضانی باید متنوع شود گفتگو| امانی: چرا رهبری با مذاکره موافقت کردند؟/ مسئولیت عواقب برجام با روحانی است
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۶
کد خبر: 55184
تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

توقف فعالیت‌های شرقی‌ها با بی محلی «زنگنه» در ایران/ نگاه به غرب منجر به از دست دادن بازارهای نفتی شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه «زنگنه» زمینه‌ساز تحریم‌های فعلی نفتی ایران است که خام‌فروشی را علی رغم نهی «رهبری» ادامه داده گفت: شرکت‌های شرقی با فشارها و بی‌محلی زنگنه و وزارت نفت از کشورمان خارج شدند.

به گزارش دیار آفتاب؛هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: مسبب و زمینه‌ساز تحریم‌های فعلی نفتی ایران، زنگنه وزیر نفت است که خام‌فروشی را ادامه داده است.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: متأسفانه زنگنه معتقد بود که تا زمانی که مذاکرات با آمریکا نهایی نشده است خیلی نباید کار خاصی کرد و به همین دلیل اقدامات مقتضی را در میادین نفتی و گاز انجام نداد. ضمن اینکه بازارهای نفتی منطقه با اقدامات سوء زنگنه را از دست دادیم.

خادمی افزود: متأسفانه هیأت رئیسه مجلس طرح سوال از زنگنه وزیر نفت را ۶ ماه عقب انداخته و امروز بعد از گذشت این زمان طرح سوال بنده در دستورکار قرار گرفته است.

نماینده مردم ایذه با اشاره به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران که روز گذشته اعلام شد، افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: این تحریم‌ها را باید از دو بخش تحلیل کنیم که بخش اول آن مربوط به افرادی است که در کشورمان زمینه‌ساز این تحریم‌ها شده‌اند، این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها به آنها تاکید کرده بود خام فروشی نداشته باشید، ولی این افراد با توجه به این‌که در راس برخی از وزارتخانه‌ها در طول سالیان مختلف بودند، این مسیر را ادامه دادند.

خادمی گفت: متاسفانه زنگنه، برخی فعالیت‌ها و اقدامات مشترک با شرکت‌های شرقی را قبل از آن‌که موضوعات مذاکرات با کشورهای غربی به نتیجه خاصی برسد، قطع کرد. این درحالی است که همین شرکت‌های شرقی در برابر تحریم‌ها و فشار دول غربی در کنار جمهوری اسلامی ایران بوده و به ما کمک کرده و نفت و گازمان را خریداری می‌کردند و تجهیزات به ما می‌دانند.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برخی از شرکت‌های شرقی هم اکنون در اروپا و آمریکا کار می‌کنند، و همین شرکت‌ها با فشارها و بی‌محلی زنگنه و وزارت نفت از کشورمان خارج شدند.

انتهای پیام/

captcha