طرح تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس باز هم رد می‌شود «داریوش اسدزاده» پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون درگذشت آقای رئیس جمهور انقلاب را درک نکرده/ سلبریتی بازی در انتخابات شکست خورده است پزشکان چگونه کارتخوان‌ها را هم دور زدند/ فرار پزشکان از پرداخت 7 هزار میلیارد ریال مالیات! اتمام مهلت 20 روزه اعتراض به حکم «نجفی»/ حبس 3 تا 10 سال متهم در انتظار رأی دیوان عالی مکتب دفاعی ـ امنیتی ایران می‌تواند در دنیا الگو باشد/ بازسازی 11 هزار خانه سیل‌زده توسط بسیج لاریجانی درباره 2 نماینده بازداشت‌شده با رئیس قوه قضائیه صحبت کرده است پرداخت دقیق به سیره و اصول امام (ره) سدی در برابر انحرافات/ امروز باید روحیه جهادی به عنوان روحیه ای راه گشا در اولویت باشد واگذاری تولید 2400 دستگاه به هپکو در انتظار تامین بودجه سازمان برنامه/ درخواست کارگران از رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه برای حل مشکلات شرکت هپکو گزارش تصویری| تجمع کارگران هپکو
یکشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
کد خبر: 55184
تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

توقف فعالیت‌های شرقی‌ها با بی محلی «زنگنه» در ایران/ نگاه به غرب منجر به از دست دادن بازارهای نفتی شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه «زنگنه» زمینه‌ساز تحریم‌های فعلی نفتی ایران است که خام‌فروشی را علی رغم نهی «رهبری» ادامه داده گفت: شرکت‌های شرقی با فشارها و بی‌محلی زنگنه و وزارت نفت از کشورمان خارج شدند.

به گزارش دیار آفتاب؛هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: مسبب و زمینه‌ساز تحریم‌های فعلی نفتی ایران، زنگنه وزیر نفت است که خام‌فروشی را ادامه داده است.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: متأسفانه زنگنه معتقد بود که تا زمانی که مذاکرات با آمریکا نهایی نشده است خیلی نباید کار خاصی کرد و به همین دلیل اقدامات مقتضی را در میادین نفتی و گاز انجام نداد. ضمن اینکه بازارهای نفتی منطقه با اقدامات سوء زنگنه را از دست دادیم.

خادمی افزود: متأسفانه هیأت رئیسه مجلس طرح سوال از زنگنه وزیر نفت را ۶ ماه عقب انداخته و امروز بعد از گذشت این زمان طرح سوال بنده در دستورکار قرار گرفته است.

نماینده مردم ایذه با اشاره به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران که روز گذشته اعلام شد، افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: این تحریم‌ها را باید از دو بخش تحلیل کنیم که بخش اول آن مربوط به افرادی است که در کشورمان زمینه‌ساز این تحریم‌ها شده‌اند، این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها به آنها تاکید کرده بود خام فروشی نداشته باشید، ولی این افراد با توجه به این‌که در راس برخی از وزارتخانه‌ها در طول سالیان مختلف بودند، این مسیر را ادامه دادند.

خادمی گفت: متاسفانه زنگنه، برخی فعالیت‌ها و اقدامات مشترک با شرکت‌های شرقی را قبل از آن‌که موضوعات مذاکرات با کشورهای غربی به نتیجه خاصی برسد، قطع کرد. این درحالی است که همین شرکت‌های شرقی در برابر تحریم‌ها و فشار دول غربی در کنار جمهوری اسلامی ایران بوده و به ما کمک کرده و نفت و گازمان را خریداری می‌کردند و تجهیزات به ما می‌دانند.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برخی از شرکت‌های شرقی هم اکنون در اروپا و آمریکا کار می‌کنند، و همین شرکت‌ها با فشارها و بی‌محلی زنگنه و وزارت نفت از کشورمان خارج شدند.

انتهای پیام/

captcha