هادی رضوی چگونه با پول معلمان رؤیاهای پسر شریعتمداری را تعبیر کرد؟ +تصاویر مسیر حرکت استارتاپ‌ها به دانش‌بنیانی هموار است پلیس به دوردور ۱۲ هزار خودرو پایان داد/ برخورد قاطع با هنجارشکنان در دستور کار ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند/ صحبت کردن آنها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است ماجرای امضاهای طلایی در مقر دارویی ایران/ چه کسانی رانت می‌گیرند هوش مصنوعی به فرود آرام پهپادها کمک می‌کند مسئولانی که کم‌کاری خود را پشت وزارت بازرگانی پنهان می‌کنند/ چگونه ستاد تنظیم بازار و معاونت‌ بازرگانی به حاشیه رفت؟ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم سریال‌های رمضانی باید متنوع شود گفتگو| امانی: چرا رهبری با مذاکره موافقت کردند؟/ مسئولیت عواقب برجام با روحانی است
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
کد خبر: 55162
تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۸

برخی رشته ها متقاضی جذب هیأت علمی ندارد

رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی وزارت علوم، گفت: سهمیه جذب هیأت علمی در فراخوان بهمن ماه 97 حدود هزار نفر در نظر گرفته شده است؛ اما برخی رشته ها مانند هنر متقاضی جذب ندارد.

به گزارش دیار آفتاب؛سعدان ذکایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا در مورد ظرفیتی که برای جذب هیأت علمی در فراخوان بهمن ماه 97 در نظر گرفته شده است، افزود: حدود 900 تا 1000 نفر برای جذب هیأت علمی در دانشگاه های دولتی سهمیه در نظر گرفته شده است.

وی به مسئله کاهش داوطلب جذب در برخی رشته ها اشاره کرد و گفت: نکته اینجاست که آیا این رشته ها داوطلب دارد یا نه؛ چون در برخی از این رشته ها مثل هنر متقاضی جذب وجود نداشت. 

این مسئول وزارت علوم در مورد سهمیه جذب هیأت علمی در سال جاری، اظهار کرد: برای سهمیه جذب هیأت علمی امسال باید ردیف های استخدامی را از سازمان امور استخدامی دریافت کنیم.

به گزارش ایرنا، بیستمین فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها از اواسط بهمن ماه 97 آغاز شد. در این فراخوان، 11 هزار و 500 نفر ثبت نام کردند که از این تعداد 7 هزار و 504 نفر در یک رشته، سه هزار و 178 نفر در دو رشته و 818 نفر در سه رشته ثبت نام کردند.

بر اساس آماری که مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم در اختیار ایرنا قرار داد، 28 رشته شیمی، مهندسی برق، عمران، مکانیک، کامپیوتر، فیزیک، حقوق، زیست شناسی، ریاضی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، مدیریت، آموزش ابتدایی، زبان و ادبیات فارسی، تربیت بدنی، مهندسی شیمی، روانشناسی، مهندسی معماری، حسابداری، مهندسی مواد، علوم تربیتی، معماری، مهندسی کشاورزی، جامعه شناسی، زبان انگلیسی، معارف اسلامی، مهندسی صنایع، علوم سیاسی و مدیریت کشاورزی پر متقاضی ترین رشته ها برای جذب هیات علمی اعلام شد.

یادآور می شود حدود 80 هزار عضو هیات علمی در تمام زیرنظام های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعال هستند.

**9492**1584

انتهای پیام /* 

captcha