#تنبیه_ملکه/ اینکه گفتن یکی بزنید، ده تا می‌خورید، یعنی اینکه میخوان ده تا نفتکش توقیف کنن؟ کارت سوخت جایگاه‌داران تا مدت محدودی فعال خواهد بود/ اینستکس بدون دریافت پول نفت به درد نمی‌خورد تقدیر نمایندگان مجلس از اقدام سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی عطوان: هیچ ائتلاف آمریکایی یارای مقابله با اراده ایران را ندارد از تحریم انتخابات تا حضور مشروط و مشارکت حداکثری/ تهدید به شورش توسط اصلاح طلبان چند سال بعد از فتح دولت و مجلس و شورای شهر! اثبات خواص ضد التهابی داروی اکتشافی درمان بیماری‌های خودایمنی ۳۰۰ محیط‌بان به یگان حفاظت محیط‌زیست کشور اضافه می‌شود عباس عبدی: دولت با وضع فعلی‌اش نیازی به برانداز ندارد/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است چشم آموزش‌و‌پرورش کور شد! کنفدراسیون فوتبال آسیاصلاحیت مدیرعامل سابق پرسپولیس را تایید نکرد
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۲
کد خبر: 55161
تاریخ انتشار: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱

جلوگیری سربازان گمنام امام زمان(عج) در ایلام از ورود عناصر تروریستی‌ به ایران / برخورد با گروهک‌های ضد‌انقلاب

مدیرکل اطلاعات استان ایلام گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) در ایلام از ورود عناصر تروریستی‌ به ایران جلوگیری کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم از ایلام، مدیرکل اطلاعات استان ایلام صبح امروز به تشریح اقدامات اداره کل اطلاعات استان ایلام پرداخت و اظهار داشت: رصد فعالیت سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای معاند و شناسایی عناصر وابسته به این سرویس‌ها، شناسایی عناصر وابسته به جریان بعثی تکفیری داعش در عراق و مقابله جدی با ورود عناصر تروریست جریانات تکفیری در اولویت کاری این اداره کل در استان ایلام است.

وی شناسایی کانون‌ها و افراد وابسته به جریانات معاند و گروهک‌های ضد‌انقلاب و مقابله با فعالیت و اقدامات خرابکارنه این جریانات و برخورد با برخی عوامل و توجیه و هدایت افراد ناآگاه را که از طُرق مختلف (فضای مجازی و حقیقی) به آنها وصل شده بودند، اقدام بعدی اداره متبوعه خود دانست و گفت: مقابله با قاچاق سلاح، احشام، کالا و مواد مخدر، برقراری امنیت در پایانه و بازارچه مرزی مهران، برقراری امنیت در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی(ع)، مقابله با ورود و خروج غیرقانونی از مرز  از جمله اقدامات اداره کل در مرزهای استان با کشور عراق در سال گذشته با همکاری اعضای جامعه اطلاعاتی و شورای تأمین استان بوده است.

وی تصریح کرد: مقابله جدی با رشد نِحله‌ها و جریانات انحرافی نوظهور از اقداماتی است که در سال گذشته در دستور کار اداره کل اطلاعات استان قرار داشته و اقدامات مقابله‌ای متعددی در این راستا صورت گرفته و به‌منظور تنویر افکار عمومی این اداره کل اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلفی در سطح استان و شهرستان‌ها کرده است.

وی افزود: در حوزه اقتصادی اقدامات دامنه‌داری از جمله انجام کیس‌های متعدد مبارزه با مفاسد اقتصادی، قاچاق کالا، ارز و ضربه به باندهای قاچاق احشام، قاچاق سلاح و مهمات، آرد، سوخت، دارو، فولاد و کود شیمیایی  انجام گرفته است.

مدیرکل اطلاعات استان ایلام بیان داشت: مقابله با احتکار و کم‌فروشی کالاهای مصرفی و مورد نیاز مردم استان نیز از جمله اقدامات اداره کل اطلاعات استان که با مسئول‌سازی دستگاه‌های ذی‌ربط و کمک به آنها از جمله دستگاه قضائی، سازمان صمت، سازمان تعزیرات حکومتی در سال گذشته بوده است.

وی افزود: کیس‌های متعددی در حوزه مقابله با ارتشاء و کارچاق‌کنی، پولشویی و فرار مالیاتی توسط اداره کل اطلاعات استان ایلام با دستور قضائی و یا در مواردی با همکاری سایر اعضای جامعه اطلاعاتی استان ایلام انجام گرفته است.

مدیرکل اطلاعات استان ایلام افزود: ممانعت از واگذاری غیرمجاز و غیرقانونی اراضی ملی و کشاورزی و زمین‌خواری، به افراد فاقد صلاحیت نیز از جمله اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) در سال گذشته بوده است.

وی افزود: در حوزه آسیب‌های اجتماعی اداره کل اطلاعات استان با عنایت به اهمیت و ضرورت توجه به رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌عنوان عوامل زمینه‌ساز مخاطرات امنیتی ضمن رصد و پایش تهدیدات و آسیب‌ها در این حوزه با آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به مسئولان استانی و کشوری است.

وی گفت: اقدام به برگزاری جلسات کارشناسی با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی مربوطه در حوزه‌های مختلف از جمله خودکشی، اعتیاد، طلاق، قتل و نزاع دسته‌جمعی، حاشیه‌نشینی تلاش کرده ضمن مسئول‌سازی دستگاه‌ها به‌ویژه از طریق کمیسیون‌ها و کارگروه‌های تعیین‌شده با ارائه راهکارهای کارشناسی در جهت کاهش این آسیب‌ها گام‌های مؤثری را بردارد.

مدیرکل اطلاعات استان خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات به‌عنوان نهاد برآمده از متن انقلاب نقش مهم و بی‌بدیلی در مقابله با تهدیدات امنیتی و اطلاعاتی روزافزون و همه‌جانبه دشمن طی دوران شکل‌گیری تا کنون ایفا کرده است. یکی از وظایف و اقدامات وزارت اطلاعات به‌عنوان دستگاه اصلی و مادر اطلاعات در کشور طی سال‌های اخیر نقش مهم و حیاتی ایجاد همگرایی و هم‌افزایی دستگاه‌های نظامی، انتظامی، امنیتی و قضائی بوده است.

وی افزود: بر این اساس اداره کل اطلاعات استان با برگزاری جلسات و نشست‌های متعدد در قالب جلسات جامعه اطلاعاتی نقش مهم و مؤثری در ایجاد همگرایی و هم‌افزایی بین دستگاه‌ها در راستای مقابله با تهدیدات امنیتی و اطلاعاتی در استان ایفا نموده است.

مدیرکل اطلاعات استان ایلام تصریح کرد: در حال حاضر تعامل سازنده و روابط مستحکم و همکاری صمیمانه‌ای بین دستگاه‌های مربوطه ایجاد شده و امنیت پایدار قابل قبولی را در استان علی‌رغم وجود تهدیدات امنیتی متعدد و شرایط مرزی بودن استان شاهد هستیم.

وی اظهار داشت: اقدامات صیانتی و توجیهی لازم در دستگاه‌های مختلف اجرایی با استفاده از پتانسیل دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه با هدف کاهش مشکلات و معضلات اقتصادی و همچنین تحقق اهداف توسعه، تولید و اشتغال پایدار در استان از دیگر اقدامات این اداره کل بوده است.

انتهای پیام/ش*

captcha