80درصد فوتی های تصادفات استان مرکزی غیربومی هستند/ رتبه دوم استان مرکزی از لحاظ تردد وسایل نقلیه سنگین گزارش تصویری| سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به استان مرکزی اضافه شدن 650 هزار خانوار جدید به کمیته امداد/ معوقات تسهیلات امداد زیر یک درصد است پلیس به دنبال عدم پلاک گذاری پراید در سال 99 است/ پیش بینی کاهش 12درصدی تلفات جاده ای در سال 98 دشمنان هر روز به دنبال نقشه جدید برای ضربه زدن به انقلاب هستند/ خروجی جشنواره مالک اشتر سازماندهی و شناسایی بهتر نیرو ها است فوت هر فرد در تصادفات خسارت ۵میلیارد تومانی به کشور وارد می کند/ تعداد دوربین های ثبت تخلف کشور از سال ۹۶ افزایش نداشته است عید غدیر، بهترین زمان برای تبیین جایگاه ولایت‌فقیه در جامعه است/واقعه غدیر در فراهان بازخوانی می شود حوزه گردشگری کشور آسیب جدی از تحریم‌ها ندیده است/اجرای ۱۹۰۰پروژه حوزه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۸۰هزار میلیارد تومان پوستر/ غدیر خم ، عید ولایت و بندگی بزرگترین پروژه غرب کشور در اراک به بهره برداری می رسد
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
کد خبر: 55045
تاریخ انتشار: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
تاکسی و مسافر در ایستگاه کرایه‌های نامشخص

دونرخی شدن کرایه تاکسی در اراک؛ یک نرخ قانون، یک نرخ تاکسی‌دار/ برخورد با۱۰۰ راننده تاکسی متخلف

با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی و نزدیک شدن به ایام نوروز بود که برخی از تاکسی‌داران در شهر اراک بدون تکیه‌بر مصوبه‌ای از سوی شورای شهر و به‌صورت غیرقانونی میزان کرایه دریافتی را به‌دلخواه افزایش دادند و این روال همچنان ادامه دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛  هرساله یکی از اصلی‌ترین معضلات و درگیری‌های شهری افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی در سطح شهر است. نامعلوم بودن شیوه و زمان افزایش قیمت‌ها از عواملی است که شاید برای بسیاری از شهروندان در مواجهه با این مسئله دردسرها و تنش‌هایی را ایجاد کند.

آخرین باری که افزایش قیمت تاکسی در اراک به اطلاع عموم رسید مردادماه سال ۹۷ بود که کرایه تاکسی‌ها بر اساس مسافت هر مسیر تعیین شد و افزایش پیدا کرد. اما متأسفانه با توجه به شرایط نابسامان اقتصادی و نزدیک شدن به ایام نوروز بود که برخی از تاکسی‌داران بدون تکیه‌بر مصوبه‌ای از سوی شورای شهر و به‌صورت غیرقانونی میزان کرایه دریافتی را به‌دلخواه افزایش دادند که شاید در شرایط ایام نوروز این مسئله عادی به نظر می‌رسید.

اما نکته حائز اهمیت فراگیر شدن این افزایش غیرقانونی بعد از ایام نوروز است که تقریباً می‌توان این افزایش را در مسیرهای مختلف دید.

مطمئناً این مسئله چون با زندگی مستقیم مردم در ارتباط است و افراد بسیاری احتمالاً در طول روز به اختلافاتی بر سر این موضوع برمی‌خورند، تأثیرات اجتماعی منفی‌ای خواهد داشت و منجر به ایجاد تنش‌های فکری و روحی برای افراد جامعه خواهد شد. این مسئله و جلوگیری از هرگونه تنش‌های فردی در جامعه نیازمند نظارت دقیق و حساب‌شده در این زمینه است تا مردم را حداقل ازاین‌دست تنش‌ها که برآمده از نظارت ضعیف است دورنگه دارد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اراک:

برخورد با رانندگانی که نرخ مصوب را رعایت نمی‌کنند

در همین خصوص حجت‌الله مرادی، سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اراک از برخورد با۱۰۰ راننده متخلف، طی فروردین‌ماه خبر داد و اظهار کرد: با رانندگانی که نرخ مصوب کرایه تاکسی را رعایت نمی‌کردند توسط سازمان برخورد شد.

مرادی در ادامه گفت: از تخلفات دیگری که رانندگان مرتکب شدند، واگذاری تاکسی خود به افراد غیر و همچنین نقل‌وانتقال غیرمجاز بوده،که تعداد ۴۰ راننده متخلف شناسایی و با آن‌ها برخورد شد و همچنین تعداد ۳ دستگاه تاکسی به دلیل نقل‌وانتقال غیرمجاز در ماه جاری به پارکینگ منتقل‌شده‌اند.

وی در خصوص نحوه برخورد با رانندگان تاکسی عنوان کرد: در بحث عدم رعایت نرخ مصوب، رانندگان خاطی توسط بازرسان مناطق سه‌گانه به واحد بازرسی سازمان ارجاع داده خواهند شد که پس از احراز تخلف توسط سازمان برای آن‌ها جرائمی در نظر گرفته می‌شود و همچنین در رابطه با تخلف واگذاری تاکسی به افراد غیر، علاوه بر پرداخت جریمه از رانندگان ، تعهد کتبی گرفته‌شده و در پرونده کاری آن‌ها نیز درج خواهد شد .

مرادی اضافه کرد: از تخلفات دیگری که توسط برخی رانندگان تاکسی انجام‌شده است، خوانا نبودن کدشناسایی و همچنین آرم و علائم سازمانی تاکسی‌ها بوده است که علاوه بر تذکر، تعهداتی از رانندگان گرفته شد و درصورتی‌که این تخلف به جهت سوءاستفاده بود علاوه بر جریمه و تعهد در خصوص این اقدام در پرونده کاری نیز درج خواهد شد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اراک در پایان گفت: بازرسان این سازمان به‌صورت روزانه از خطوط تاکسیرانی بازدید نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان قطعاً برخورد قانونی لازم را انجام خواهند داد و از شهروندان درخواست داریم ما را در این امر یاری نمایند.

انتهای پیام/

captcha