هادی رضوی چگونه با پول معلمان رؤیاهای پسر شریعتمداری را تعبیر کرد؟ +تصاویر مسیر حرکت استارتاپ‌ها به دانش‌بنیانی هموار است پلیس به دوردور ۱۲ هزار خودرو پایان داد/ برخورد قاطع با هنجارشکنان در دستور کار ناو‌های آمریکایی به طور کامل تحت کنترل ما هستند/ صحبت کردن آنها به زبان فارسی نشانه اقتدار ایران است ماجرای امضاهای طلایی در مقر دارویی ایران/ چه کسانی رانت می‌گیرند هوش مصنوعی به فرود آرام پهپادها کمک می‌کند مسئولانی که کم‌کاری خود را پشت وزارت بازرگانی پنهان می‌کنند/ چگونه ستاد تنظیم بازار و معاونت‌ بازرگانی به حاشیه رفت؟ به این ۷ دلیل با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم سریال‌های رمضانی باید متنوع شود گفتگو| امانی: چرا رهبری با مذاکره موافقت کردند؟/ مسئولیت عواقب برجام با روحانی است
یکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
کد خبر: 54938
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
به‌منظور درمان بیماری صرع؛

8 قلم داروی پیوسته رهش برای نخستین بار در کشور بومی سازی شد

محققان داخلی برای نخستین بار در کشور موفق به تولید و بومی سازی چندین قرص پیوسته رهش با خصوصیت آزادسازی تدریجی در بدن شدند. داروی های تولیدی ضمن قطع وابستگی، برای درمان بیماری صرع به کار می رود و بیماران را از عوارض جانبی طاقت‌فرسای دارو دور نگه می دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر اساس این گزارش؛ شاید ابتدای امر باید توضیح داد که ماهیت دارویی با عنوان' پیوسته رهش' چیست؟ اشکال دارویی ابزاری برای رساندن مولکول‌های دارو به محل اثر هستند. اثربخشی دارو مرتبط با غلظت دارو در محل اثر است که این آثار شامل آثار سمی و ناخواسته و آثار درمانی و مفید هستند. هدف درمان موفق دارویی، با استفاده از روش 'پیوسته رهش'؛ رساندن غلظت مناسبی از دارو به محل مناسب با بیشترین اثر درمانی و کمترین عوارض است.

بر همین اساس، یک شرکت دانش بنیان در حوزه داروسازی با تمرکز بر تولید فرآورده‌های دارویی با اشکال مختلف، در عمر کوتاه خود تابه‌حال بیش از 120 قلم از انواع قرص‌ها، قطره‌های چشمی، کپسول، پماد، ژل، اسپری بینی، شربت سوسپانسیون و آمپول تولید کرده است. 

موضوع مهم و ویِژه در روند تولیدات این شرکت دانش‌بنیان، تولید انواع قرص‌های خوراکی با عنوان'پیوسته رهش' است، تا بتواند ضمن کمتر کردن اثرات جانبی دارو در بیماران، غلظت مناسبی از دارو را به بیمار برساند. 

غلامرضا اخوان فرید، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به تولید 8 قلم فرآورده‌های دارویی در کشور گفت: برای نخستین بار در کشور به تولید داروهای خوراکی با مزیت پیوسته رهش دست‌یافتیم. 

وی با اشاره به وارداتی بودن این دارو تصریح کرد: تولید این داروها سالیانه 30 میلیون دلار برای کشور صرفه‌جویی ارزی خواهد داشت، ضمن آنکه با تولید فرآورده‌های دارویی در کشور موفق به تأمین نیاز بازار تا حد قابل‌توجهی در کشور شدیم. 

این فعال حوزه فناوری در ادامه با اشاره به اینکه، مواد اولیه تمام محصولات این شرکت دانش بنیان در داخل تولید می‌شود، بیان کرد: ما توانسته ایم چیزی در حدود 50 میلیارد تومان فروش سالانه در بخش قرص‌های سدیم والپروات و کاربامازپین پیوسته رهش داشته باشیم که این رقم در سال جدید افزایش خواهد یافت و بخش عمده‌ای از احتیاجات بازار داخلی تأمین خواهد شد.

علمی ** 1836 **1485

انتهای پیام /* 

captcha