رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج تاثیر مثبتی در تولید محتوای سالم دارد/ این رویدادها باید مستمر باشد مراسم اختتامیه رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج آغاز شد دوران بزن در رو در فضای مجازی گذشته است/افسران جنگ نرم دشمن را پس زدند هشدار کارشناسان: دلار در 2021 سقوط می‌کند/ آمریکا باید خود را برای رکود سنگین آماده کند کاهش ۴ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها بازیکن اسبق استقلال تصادف کرد + عکس نماینده ولی فقیه در سوریه: وعده انتقام خون حاج قاسم نزدیک است انواع موتورسیکلت را چند بخریم؟ صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید٫ روزی ۱.۵ میلیون بشکه بازیکن ایرانی درتیم هفته لیگ قهرمانان/حضور 3 استقلالی و 2 پرسیولیسی و سپاهانی
شنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۵
کد خبر: 54790
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی عنوان کرد

ایجاد و ترمیم 30 سیل بند و پل در مناطق سیل‌زده توسط جهادگران استان مرکزی/ ارائه ۲۰۵۰ خدمات پزشکی در مناطق سیل‌زده

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به فعالیت تیم‌های مهندسی و گروه‌های جهادی سپاه روح‌الله در مناطق سیل‌زده خوزستان و لرستان گفت: تاکنون به همت جهادگران سپاه روح‌الله 30 سیل‌بند و پُل در مناطق سیل‌زده ایجادو مرمت شده است.

امید محترمی، مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با اشاره به فعالیت‌های سپاه روح‌الله استان مرکزی در مناطق سیل‌زده گفت: شهرستان «شوش» و بخش «الهایی» اهواز با مجموع 250 روستا از جمله مناطق تحت پوشش استان مرکزی است.

وی با بیان اینکه 90 روستا از مجموع این روستاها دچار آب‌گرفتگی شده یا در محاصره آب قرار دارند، افزود: متاسفانه بیشتر زیرساخت‌های ارتباطی این روستاها از بین رفته است؛ تیم‌های مهندسی و گروه‌های جهادی سپاه روح‌الله با استقرار در این مناطق اقدام به ایجاد یا مرمت راه‌های ارتباطی این روستاها کرده‌اند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با بیان اینکه راه ارتباطی تعدادی از روستاها مرمت شده است، گفت: جهادگران استان مرکزی با تلاش بی‌وقفه در این مدت موفق به ایجاد سه پُل ارتباطی شده‌اند.

محترمی ادامه داد: در تعدادی از روستاها به منظور جلوگیری از نفوذ آب، اقدام به احداث سیل‌بند کرده‌ایم و  ۱۴ سیل بند، در اطراف روستاها و شهرهای نقاط تحت پوشش ایجاد و 10 سیل‌بند نیز با کمک تیم‌های مهندسی سپاه روح‌الله مقاوم سازی شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با تاکید بر اینکه تیم‌های مهندسی و گروه‌های جهادی سپاه روح‌الله استان مرکزی با استقرار در مناطق سیل‌زده روزانه خدماتی در قالب عمرانی، مهندسی، پزشکی، فرهنگی و توزیع سبدهای معیشتی به هم‌وطنان‌مان در این مناطق ارائه می‌کنند.

وی بخشی دیگر از فعالیت‌های جهادگران استان را ارائه خدمات پزشکی به بیش از 2000 نفر توسط 5 اکیپ درمانی، ارائه خدمات بهداشتی و آموزش بهداشتی به سیل‌زدگان در کمپ‌ها و اردوگاه‌ها و همچنین نظارت و سرکشی از موکب‌های پخت غذا عنوان کرد.

محترمی خاطرنشان کرد: 12 تیم جهادی استان نیز به تخلیه آب از منازل سیل‌زدگان کمک می‌کنند.

انتهای پیام/

captcha