گزارش تصویری| جلوه بهشت در باغ گل رز فراهان دشمنان انقلاب از بازخوانی فتنه88 ناخشنودند/ فتنه انگیزی دشمنان به دلیل ماهیت ضد استکباری انقلاب اسلامی است از علی(ع) تا سید علی؛ تَکرار فتنه ها در تاریخ وزیر بهداشت به استان مرکزی سفر می‌کند پیچ های تاریخی محلی برای به کارگیری عبرت های فتنه/خطبه تاریخی رهبر انقلاب نقش های دشمنان را خنثی کرد کلیپ| فتنه 88 در کلام مقام معظم رهبری کشف انبار شکر و روغن احتکار شده در اراک قدرت آمریکا علی‌رغم رجزخوانی‌های ترامپ رو به افول است/ راه‌حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان انقلابی است حراست از آراء ملت و جمهوریت نظام سر فصل اصلی خطبه 29 خرداد 88 بود/رهبری به درستی دوای فتنه را روشنگری تشخیص دادند گزارش تصویری| دورهمی خانوادگی شبانه در پارک ملت اراک
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
کد خبر: 54717
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹

در پایتخت لیبی چه می گذرد؟/ تحولات میدانی حومه شهر طرابلس پس از 12 روز درگیری سنگین + نقشه میدانی و عکس

درگیری‌های سنگین میان نیروهای ژنرال حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی در حومه شهر طرابلس همچنان ادامه دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، حومه شهر طرابلس، پایتخت لیبی برای دوازدهمین روز متوالی شاهد درگیری میان نیروهای تحت فرمان ژنرال خلیفه حفتر (دولت موسوم به طبرق مستقر در شرق لیبی) و نیروهای دولت وفاق ملی (دولت به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل در غرب لیبی) است.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ژنرال حفتر در حومه غربی شهر طرابلس همچنان دست برتر را دارند و میدان ۲۷ در سیطره آنان است و ضد حملات نیروهای دولت وفاق ملی را برای بازپس گیری این منطقه دفع کرده‌اند.

در حومه جنوب غرب شهر طرابلس نیز منطقه «العزیزیه» میان طرفین درگیر دست به دست می‌شود و نیروهای دولت وفاق ملی در این بخش برتری میدانی دارند اما نیروهای ژنرال حفتر تاکنون در این محور مقاومت کرده‌اند.

اگرچه نیروهای حفتر در منطقه العزیزیه تا حدودی با مشکل روبه رو شده‌اند اما بخش‌های وسیعی از مناطق «الطویشیه، السوانی، التوغار، کوبری الزهراء و…» را در حومه جنوب غرب شهر طرابلس به تصرف درآورده‌اند.

از حومه جنوبی شهر طرابلس خبر می‌رسد، پادگان نظامی «الیرموک» میان نیروهای ژنرال حفتر و دولت وفاق ملی دست به دست می‌شود و درگیری‌های سنگین در حومه فرودگاه بین المللی در جریان است.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از ادامه درگیری‌ها در محور جنوب شرق خبر داد و اعلام کرد: نیروهای دولت وفاق ملی در جریان درگیری‌ها در جنوب منطقه «عین زاره» توانستند تعدادی از خودروهای نظامی متعلق به نیروهای ژنرال حفتر را به غنیمت بگیرند.

این منبع میدانی با بیان اینکه نیروهای حفتر از طریق زندان عین زاره و گردان ۴۲ درصدد هستند منطقه «عین زاره» را به تصرف درآورند، گفت: تحولات میدانی در این محور تغییر خاصی نکرده و طرفین مواضع خود را در جریان درگیری‌ها حفظ کرده‌اند.

به گزارش مشرق، نیروهای ژنرال حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی با حملات موشکی و خمپاره‌ای نیز مواضع یکدیگر را در مناطق مختلف حومه شهر طرابلس از جمله «عین زاره، صلاح الدین، وادی الربیع و …» هدف قرار می‌دهند.

براساس اطلاعات به دست آمده، شماری از شهروندان و نیروهای طرفین در جریان این حملات کشته و زخمی شده‌اند و خسارت‌های سنگین به زیر ساخت‌ها و مناطق مسکونی وارد آمده است.

گروه مسلح موسوم به «بنیان مرصوص» که همپیمان نیروهای دولت وفاق ملی به شمار می آیند ۸ کامیون بزرگ حامل تجهیزات نظامی، سوخت و… را در شرق شهر «سرت» مصادره و به کنترل درآورند.

این کامیون‌ها برای نیروهای گروه «الکرامه» وابسته به ژنرال حفتر در حال انتقال تجهیزات نظامی و سوخت بودند که شناسایی و متوقف شدند؛ ۱۲ تن از نیروهای وابسته به حفتر در جریان این عملیات به اسارت درآمدند.

با تشدید درگیری‌ها در حومه پایتخت لیبی، شماری از ساکنان شهر طرابلس در اعتراض به حمایت دولت فرانسه از ژنرال حفتر به خیابان‌ها آمدند و پرچم این کشور را به آتش کشیدند و با شعارهای «نه به استعمار فرانسه» دولت مکرون را محکوم کردند؛ «نه به حکومت نظامیان و جنگ را متوقف کنید» نیز شعارهای دیگر معترضان بود.

به گزارش مشرق، از شمال استان «نالوت» در شمال غرب لیبی خبر می‌رسد، نیروهای وابسته به ژنرال حفتر موفق شدند مواضع خود را در منطقه «مازن» هم مرز با تونس به طور کامل تثبیت کنند.

ژنرال حفتر و نیروهایش با چراغ سبز دولت‌های غربی و پشتیبانی گسترده رژیم‌های عربستان، امارات و مصر در تلاش هستند شهر طرابلس را از کنترل نیروهای دولت وفاق ملی (تحت حمایت دولت‌های ترکیه و قطر) خارج کنند.

انتهای پیام/

captcha