ماجرای حمله هنجارشکنان به بانوی آمر به معروف/ با زبان لیّن خواستم وضعیت پوشش خود را اصلاح کنند حاجی لق لق/تصاویر شرکت‌های دانش بنیان نباید همیشه منتظرفراهم بودن امکانات باشند ارتباط وضعیت اقتصادی مردم ایران با مصرف گوشت و مرغ چگونه یک لایحه ۵۰ هزارتایی چند قانون محکم با قدمت طولانی را درنوردیده است؟/ ایرادات اساسی به لایحه «تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» «تاج‌زاده» و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا نظام تصمیم‌گیری اقتصادی ما فریب‌خورده؛ «مصدق» خوب است!/ پس از اردکانیان، لعیا جنیدی هم جام زهر نوشید نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید برگزاری تظاهرات سراسری در آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ + تصاویر آیا وقت آن نرسیده صداوسیما تکانی به خود بدهد؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۸
کد خبر: 54708
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱

سرنوشت نامشخص سرمایه عظیم پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس چند سال قبل می توانست صاحب مجموعه ای کم نظیر و سرمایه عظیمی شود که این اتفاق رخ نداد و سرنوشت این سرمایه نامشخص است.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از ایرنا، صبح امروز (دوشنبه) «جعفر کاشانی» رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در گفت و گویی اعلام کرد که باشگاه پرسپولیس صاحب زمینی به مساحت 63 هکتار بود که از سرنوشت این زمین و 50 میلیارد تومان درآمد باشگاه بی خبر است.

این موضوع به زمان مدیریت «حجت الله خطیب» در باشگاه پرپسولیس باز می گردد که این سرمایه از دست رفت.

«حسین کلانی» پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که مهندس این طرح بود در گفت وگو با ایرنا در خصوص سرنوشت این زمین 63 هکتاری، گفت: در زمان مدیریت خطیب، بین پرسپولیس و شرکت شهری پرند، توافقی انجام شد. طبق این قرارداد مقرر گردید که ابتدا 30 هکتار زمین به باشگاه پرسپولیس واگذار شود که سپس این زمین به 63 هکتار افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه موقعیت این زمین نزدیک به شهرصنعتی پرند بود، افزود: مقرر شد این زمین با مبلغی اندکی و به صورت اقساط بلند مدت در اختیار باشگاه قرار بگیرد. ما نیز چندین ماه بود که کار طراحی را آغاز کرده بودیم.

کلانی اضافه کرد: در آن زمان تلاش زیادی انجام دادیم و سازمان تربیت بدنی وقت هم واکنش مثبتی به این موضوع داشت. حتی کلنگ احداث این طرح از سوی «محسن مهرعلیزاده» رئیس سازمان تربیت بدنی وقت زده شد و برای آغاز عملیات نیز مجوز 500 میلیون تومان اعتبار را از سازمان تربیت بدنی گرفتیم.

وی خاطر نشان کرد: طرح این مجموعه شامل شهرک ورزشی مجهز، ورزشگاه سرپوشیده 55 هزار نفری، مرکز خرید، استخر و پارک آبی، زمین گلف و سایر ورزش های دیگر، چندین زمین تمرینی برای تیم های اصلی، هتل و سایر موارد بود.

کلانی ادامه داد: در قرارداد ذکر شد که برخی امکانات مجموعه باید طرف 2 سال تجهیز می شد و در غیر اینصورت مالکیت از دست باشگاه پرپسولیس خارج می گردید. متاسفانه در آن زمان به خاطر شرایطی که وجود داشت، اعتباراتی در اختیار ما قرار نگرفت و به طور کلی این عملیات متنفی شد.

وی افزود: چنانچه آن زمین در حال حاضر برای پرسپولیس باقی می ماند، حداقل بیش از 900 میلیارد تومان ارزش داشت و سرمایه عظیمی برای باشگاه پرسپولیس محسوب می شد.

این سرمایه عظیم مالی در حالی از دست پرسپولیس خارج شد که این باشگاه در حال حاضر حتی یک زمین تمرینی مناسب در اختیار ندارد.

پرسپولیس در حال حاضر 2 ورزشگاه درفشی فر و شهید کاظمی را در اختیار دارد که هیچکدام از آنها دارای شرایط مطلوب و استاندارد نیستند.

ورزشی**9463**3783**

captcha