جلوگیری سربازان گمنام امام زمان(عج) در ایلام از ورود عناصر تروریستی‌ به ایران / برخورد با گروهک‌های ضد‌انقلاب نتایج سال‌های رُس‌پاشی نواصولگرایی روی دیگر اصلاح‌طلبی/ وقتی قالیباف بین تسلیم شدن و مقاومت می‌ایستد/ روایتی از حرکت بین حق و باطل و لبخند تکنوکراتی به FATF کمدی بزن و بکوب با چاشنی نقد لاکچری بازی! «پاتاگونیا» کجاست؟/ آیا یهودیان از سرزمین مقدس به «انتهای دنیا» مهاجرت می‌کنند؟ +عکس و نقشه مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: اقدام ترامپ علیه ایران اقتصاد جهان را به رکود می‌برد پاسخ وزارت بهداشت به ۱۱ هزار امضای کمپین «ممنوعیت تحصیل پزشکان عمومی» نمی‌شودخانه میلیاردی داشت وانقلابی بود/رصد ۳۰جریان ضدارزشی درکشور دولت چقدر در احیای دریاچه ارومیه نقش داشت؟/ وقتی کلانتری برای دریاچه ارومیه درخواست استقراض خارجی کرد همه آنچه باید درباره طرح «حمایت از سپاه» بدانید/ قانونی که از زمان تصویب «لازم الاجراست»
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۲
کد خبر: 54698
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶

بر صندلی رجایی نشسته اید آقای روحانی

سفیر جدید فرانسه در تهران دیروز رونوشت استوارنامه خود را به دکتر ظریف تقدیم کرد اما ساعتی نگذشته بود که به خاطر اظهارات سفیر فرانسه در واشنگتن به وزارت خارجه احضار شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

سفیر جدید فرانسه در تهران دیروز رونوشت استوارنامه خود را به دکتر ظریف تقدیم کرد اما ساعتی نگذشته بود که به خاطر اظهارات سفیر فرانسه در واشنگتن به وزارت خارجه احضار شد. این دیپلمات فرانسوی برخلاف متن برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مدعی شده بود ایران پس از برجام هم امکان غنی‌سازی نخواهد داشت!

جالب و تاسف بار اینکه آقای ظریف هنگام دریافت استوارنامه «فیلیپ تیه بو» از آمادگی ایران برای گفتگو و همکاری با مقامات فرانسوی برای حل مشکلات منطقه سخن گفته بود. اما فرانسه خود بخشی از این مشکلات است و نه راه حل آن. اظهارات آقای ظریف در حالی بود که چند روز قبل، ژان ایو لودریانوزیر خارجه فرانسه با وقاحت گفته بود "ما در اروپا، قبل از آمریکا و از سال ۲۰۱۰، سپاه پاسداران ایران را به دلیل اعمال تروریستی و حمایت‌هایشان از برنامه موشک‌های بالستیک ایران تحریم کرده‌ایم".

متهم کردن سپاه به تروریسم در حالی است که رژیم فرانسه بالغ بر ۳۰ سال است سران گروهک تروریستی منافقین را پناه داده و این گروه جنایتکار هر سال چند نوبت در فرانسه نشست و میتینگ برگزار می‌کنند. پاریس با این حال، میزبان کمیته FATF برای مبارزه با تامین مالی تروریسم و جرائم سازمان یافته هم هست!

از سوی دیگر در همین حال کاخ الیزه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای مداخله جویانه اعلام کرد، امانوئل مکرون در گفت‌وگو با رئیس‌جمهور ایران، خواستار آزادی نسرین ستوده [از عناصر همکار با محافل ضد انقلاب خارجی] شده است. فرانسه پیش از این به نسرین ستوده تابعیت داده و ماکرون، وی را عضوی کمیته مشورتی «گروه ۷» کرده بود.

اما متاسفانه آقای روحانی تا همین اواخر به اظهارات مقات فرانسوی اعتماد داشت. او ۱۴ بهمن ۹۴ هم پس از سفر به پاریس گفته بود "آقای اولاند رئیس‌جمهور فرانسه گفت یکی از اهداف ما برای کار با ایران، ایجاد اشتغال برای جوانان ایران است".

آقای روحانی چند هفته قبل هم در رشت گفت «رییس جمهور فرانسه به ن گفت که در سال ۹۱ ما پنج کشور تصمیم به جنگ با ایران گرفته بودیم اما وقتی شما رییس جمهور شدید، دیدیم شرایط عوض شده، ما هم دست نگه داشتیم تا ببینیم شرایط جدید چه می‌شود.». بله شرایط عوض شد اما به کدام سمت؟ جز به سمت وقاحت افزونتر و طلبکاری بیشتر غرب؟

ما نه از خباثت ماکرون و اولاند و ترامپ و اوباما، که از سهل اندیشی و عبرت نگرفتن برخی مدیران خودمان ضربه می خوریم؛ که یادشان می رود تروریست های لانه کرده در پاریس، رئیس جمهور و نخست وزیر ما (شهیدان رجایی و باهنر) را در آتش جنایت تروریستی سوزاندند.

captcha