ماجرای حمله هنجارشکنان به بانوی آمر به معروف/ با زبان لیّن خواستم وضعیت پوشش خود را اصلاح کنند حاجی لق لق/تصاویر شرکت‌های دانش بنیان نباید همیشه منتظرفراهم بودن امکانات باشند ارتباط وضعیت اقتصادی مردم ایران با مصرف گوشت و مرغ چگونه یک لایحه ۵۰ هزارتایی چند قانون محکم با قدمت طولانی را درنوردیده است؟/ ایرادات اساسی به لایحه «تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» «تاج‌زاده» و باز هم توجیه مذاکره با آمریکا نظام تصمیم‌گیری اقتصادی ما فریب‌خورده؛ «مصدق» خوب است!/ پس از اردکانیان، لعیا جنیدی هم جام زهر نوشید نامه فسخ قرارداد برانکو به باشگاه پرسپولیس رسید برگزاری تظاهرات سراسری در آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ + تصاویر آیا وقت آن نرسیده صداوسیما تکانی به خود بدهد؟
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۶
کد خبر: 54687
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
اقدامات ۲۴ ساعت گذشته نیروی انتظامی استان مرکزی؛

کشف بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در زرندیه/ دستگيري 5 نفر از اراذل‌واوباش مخل نظم و امنيت اجتماعي در خمين

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه از کشف 2 میلیارد و 280 میلیون ریال کالای قاچاق در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ایام نوروز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ در ۲۴ ساعت گذشته با تلاش مأمورین نیروی انتظامی مجموعه‌ای از باندهای قاچاق و سرقت در حوزه‌های مختلف در استان مرکزی دستگیر شدند.

کشف بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در زرندیه

فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه از کشف 2 میلیارد و 280 میلیون ریال کالای قاچاق در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی ایام نوروز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ " محمدرضا روشندل" در تشریح جزئیات این خبر گفت: يكي از مهم‌ترین اولویت‌های اجرايي پليس شهرستان در سال "رونق توليد" برنامه‌ریزی جامع و هماهنگ در مبارزه با قاچاق كالا است كه اين مهم از نخستين روزهاي سال جاري از سوي پليس اجرايي شد.

وی افزود: در این راستا با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی نوروزی، پلیس این شهرستان موفق به کشف 16 هزار و 200 کیلوگرم مرغ قاچاق، 6 هزار و 710 بسته سیگار قاچاق، یک‌تن و 610 کیلوگرم انواع میوه خارجی قاچاق به ارزش تقریبی 2 میلیارد و 280 میلیون ریال شد.

وي در ادامه افزود: در این طرح 12 دستگاه موتورسیکلت و 29 دستگاه خودرو متخلف نیز توقيف شد، که عمده تخلف رانندگان و راكبان وسايل نقليه توقيفي نبستن کمربند ایمنی و سرعت غیرمجاز، عدم استفاده از كلاه ايمني و نداشتن مدارك رانندگي بود.

این مقام انتظامی ، اظهار کرد: در اين مدت 30 فقره سرقت در سطح شهرستان کشف و 22 نفر سارق حرفه‌ای نيز دستگير و به مراجع قضائي معرفی شدند.

شبکه‌های اجتماعی را با آلبوم‌های شخصی‌تان اشتباه نگیرید

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که کاربران را تهدید می‌کند موضوع جعل هویت است، به‌خصوص درزمانی که کاربر در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنندگان بالایی دارد و شناخته‌شده باشد .

سرهنگ "احسان آنقی" در تشریح این موضوع افزود: افراد فرصت‌طلب ممکن است با سوءاستفاده از محتوا و اطلاعاتی که شما به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشته‌اید، با نام و هویت جعلی شما و با راه‌اندازی صفحات مشابه دست به اخاذی، کلاه‌برداری و سایر اقدامات مجرمانه بزنند.

وی افزود: تمامی شبکه‌های اجتماعی، ابزارهایی را در اختیار شما می‌گذارند که نسبت به تنظیم حوزه‌ حریم خصوصی خود اقدام کنید، با استفاده از این ابزارها می‌توانید با خیال راحت‌تر نسبت به اشتراک‌گذاری اطلاعات با دوستان اقدام کنید و دسترسی دیگران را محدود کنید.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در بیشتر موارد مجرمین عکس‌ها و فیلم‌های شخصی و محرمانه شما را در شبکه‌های اجتماعی پس از سرقت با تهیه صفحات فیک(جعلی) و یا با فروش به سایت‌های مختلف مورد تهدید قرار می‌دهند که انتشار این اطلاعات باعث هتک حرمت و حیثت فردی و اجتماعی شما را فراهم می‌کند؛ بهتر است اطلاعات شخصی محرمانه خود را به روی لوح فشرده یا حافظه‌های جانبی ذخیره کنید.

سرهنگ آنقی تصریح کرد: اطلاعات شخصی و خانوادگی خود (اسناد-عکس-فیلم) که طبقه‌بندی محرمانه دارند را در فضای رایانه‌های متصل به اینترنت نگهداری نکنید زیرا با اتصال به شبکه اینترنت برخی افراد فرصت‌طلب با استفاده از روش های هک و نفوذ بدون دخالت شما به سیستم و اطلاعات ذخیره شده آن دسترسی یافته و اطلاعات شما را به سرقت می‌برند.

رئیس پلیس فتا فرماندهي انتظامي استان مركزي خاطرنشان کرد: چنانچه اطلاعات شخصی و محرمانه خود را به روی حافظه‌های جانبی نگهداری می‌کنید از حمل کردن آن به بیرون از منزل و جابجایی مکرر آن خودداری کنید و حتی الامکان برای جابجایی موردی از حافظه جانبی دیگری استفاده کنید تا تمام اطلاعات شما جابجا نشود زیرا در برخی موارد سرقت‌های سنتی (کیف قابی-سرقت وسایل داخل خودرو و...) باعث افشای اطلاعات شخصی می‌شوند.

وی در پایان گفت: اطلاعات شخصی و محرمانه خود مثل فیلم یا عکس را نه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید و نه در اختیار هر فردی قرار بدهید و فراموش نکنید دوستان امروز شما می‌توانند دشمنان فردای شما باشند و از این اطلاعات علیه خودتان استفاده کنند.

دستگیری سارق خودروهای سواری مدل پایین در خمین / سارق به 5 فقره سرقت اعتراف کرد

جانشين فرماندهي انتظامي استان از دستگيري ، سارق حرفه ای خودروهای سواری پراید مدل پایین در عمليات کارگاهان پليس خبر داد و گفت: سارق به 5 فقره سرقت در شهرستان هاي اراك و خمين اعتراف کرد.

سرهنگ "يوسف سپهوند" در اين باره گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت خودروهای سواری مدل پایین پراید در سطح شهر اراك، موضوع به صورت ويژه در دستور كار پليس قرار گرفت.

وي بيان داشت: با توجه به سرنخ هايي كه در روند رسيدگي بهپرونده به دست آمد،كه با پيگيري سرنخ هاي به دست آمده، از سوي کارآگاهان پليس آگاهي شهرستان خمین، يكي از خودروهاي سرقتي در اين شهرستان كشف شد.

اين مقام انتظامي با بيان اقدامات صورت گرفته در شناسايي و دستگيري فرد سارق گفت: با اعزام تيمي از کارگاهان پليس آگاهي استان و در عمليات مشترك با پليس شهرستان خمين، سارق كه منزلي را در يكي از محله هاي اين شهرستان براي پنهان كردن خودروهاي سرقتي اجاره كرده بود، شناسايي و در مخفيگاهش دستگير شد.

این مقام انتظامی با اشاره به کشف خودروهای سرقتی و برخي تجهيزات خودرويي اوراق شده از مخفیگاه سارق تصريح كرد: سارق در بازجویی‌های انجام شده به 5 فقره سرقت خودروی پراید مدل پايين در شهرستان های خمین و اراک اعتراف کرد.

جانشين فرماندهي انتظامي استان مركزي اظهار داشت: سارق دستگیر شده در ادامه تحقیقات فنی پلیس بیان داشت از آن جایی که خودروهای مدل پایین پراید از ایمنی کمتری برخوردار می باشند، بیشتر این نوع خودروها را برای سرقت انتخاب می کرده است و پس از اوراق کردن وسایل آنها در مخفیگاهش، اموال مسروقه را به افراد مالخر می فروخته است.

وي با اشاره به ادامه داشتن تحقیقات هدفمند پلیس افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشكيل پرونده، براي سير مراحل قانوني به دستگاه قضائي معرفي شد.

وی در پايان با تاكيد بر لزوم توجه هرچه بیشتر شهروندان به توصيه هاي پليس افزود: عدم توجه به توصيه‌هاي پليس و كوتاهي در استفاده از وسايل بازدارنده سرقت از عواملي است كه بسترساز وقوع بسیاری از خودروها است و به همین منظور لازم است تا شهروندان، همواره علاج واقعه را قبل از وقوع کرده و با بکار بستن نکات ایمنی از رخ دادن چنین جرائمی پیشگیری کنند.  

دستگيري 5 نفر از اراذل‌واوباش مخل نظم و امنيت اجتماعي در خمين  

5 نفر از اراذل‌واوباشی كه ضمن درگيري دسته‌جمعی دریکی از محله هاي شهرستان خمين، باعث نارضايتي شهروندان و بر هم زدن نظم عمومي شده بودند، در عمليات پليس اين شهرستان دستگير شدند.  

سرهنگ"عزيز عزيزي" فرمانده انتظامي شهرستان خمين در اين باره گفت:‌ در پي اعلام گزارش هايي از درگيري بين تعدادي از اراذل و اوباش در يكي از محله هاي شهرستان و اعلام نارضايتي اهالي محل از ادامه داشتن اقدامات مخل نظم و امنيت از سوي آنان، بررسي موضوع در دستور كار مأموران پليس امنيت عمومي شهرستان قرار گرفت.

وي افزود: اين افراد كه ضمن اين درگيري ها در فضاي مجازي نيز با فحاشي و تهديد نسبت به يكديگر باعث جریحه‌دار شدن عفت عمومي شده بودند، طي هماهنگي با مرجع قضائي شناسايي و در عملیاتی جداگانه، 5 نفر از عاملان اصلي آن دستگير شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان خمين ادامه داد:‌ متهمان دستگیرشده براي برخورد قانوني به مرجع قضائي معرفي و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.

سرهنگ عزيزي در پايان با تأکید بر قاطعيت پليس در برخورد با هرگونه اقدام مخل در امنيت و آرامش شهروندان گفت:‌تلفن 110 در كليه ساعات شبانه‌روز آماده دريافت گزارش‌ها و اطلاعات شهروندان است.

3 كشته در سوانح رانندگي صبح امروز در استان مركزي  

حوادث رانندگي صبح امروز در محورهای مواصلاتی استان، 3 كشته در پی داشت.  

سرهنگ" ایرج کهریزی" رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی در بیان جزئیات این حوادث گفت: در نخستين سانحه رانندگي كه در حدود ساعت 6 و 40 دقیقه صبح روز جاری بر اثر واژگونی يك دستگاه خودروي سواری پراید در کیلومتر 31 محور قدیم تهران- ساوه رخ داد، راننده آن بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان سپرد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناس تصادفات پلیس‌راه، علت این حادثه را " عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی از سوی راننده خودرو" بیان داشت.

این مقام انتظامی بیان کرد: در سانحه‌ای ديگر كه در حدود ساعت 7 و 5 دقیقه صبح امروز براثر برخورد يك دستگاه کامیون اویکو با يك دستگاه کامیون کشنده بنز در کیلومتر70 اتوبان ساوه- تهران به وقوع پیوست، هر دو راننده، براثر شدت جراحات وارده در محل حادثه فوت شدند.

وی اظهار داشت: بر اساس اعلام کارشناس تصادفات " عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی از سوی راننده کامیون اویکو علت وقوع این حادثه بوده است.

سرهنگ کهریزی در پایان از رانندگان انواع وسایل نقلیه خودرویی خواست تا رعایت سرعت مطمئنه را سرلوحه رانندگی خود قرار داده و همواره با بکار بستن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و به دور از هرگونه خستگی و خواب آلودگی به رانندگی بپردازند.

 توقيف خودروي سواري حامل 75 دستگاه چاي ساز قاچاق در دليجان  

در عملیات مأموران انتظامی شهرستان دلیجان 75 دستگاه چای‌ساز قاچاق به ارزش 150 میلیون ریال از یک دستگاه خودروی سواری در این شهرستان کشف شد.  

سرهنگ "علي هاشمي" فرمانده انتظامی شهرستان دلیجان در تشریح این خبر گفت: در تداوم طرح‌های عملياتي پليس در مبارزه با قاچاق كالا ، روز گذشته مأموران پلیس آگاهي شهرستان در حین کنترل خودروهاي عبوري به يک دستگاه خودروي سواري مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وي اظهار داشت: مأموران انتظامی در بازرسي از خودروی  مذکور موفق به کشف 75 دستگاه چای‌ساز خارجی قاچاق شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان دليجان با اشاره به اینکه  ارزش  کالای مکشوفه 150 ميليون ريال است، اظهار داشت: راننده خودرو در اين عمليات دستگير و پس از تشکيل پرونده براي سير مراحل قانوني به دستگاه قضائي معرفي شد

سرهنگ هاشمي در پايان افزود: پليس در سال رونق توليد با تمام توان آماده مبارزه قاطع با قاچاقيان و مخلان نظم و امنيت اقتصادي کشور بوده و از تمام ظرفیت‌های عملياتي خود در اين زمينه بهره خواهد برد. گیرهای حومه این شهرستان به علت غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که هم‌اکنون تیم‌های امدادی و انتظامی در محل حضور دارند.

سرهنگ بیرانوند بیان داشت: تحقیقات پلیس برای بررسی دقیق موضوع با هماهنگی دستگاه قضائی آغازشده و هرگونه اطلاعات تکمیلی متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 انتهای پیام/

captcha