معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی:

باید بیانیه گام را به پنلی اجرایی برای استان تبدیل کنیم/مشکلات اقتصادی ناشی از استفاده نکردن از ظرفیت‌های موجود است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ضمن تأکید بر اینکه باید بیانیه گام را به پنلی اجرایی برای استان تبدیل کنیم گفت: باید بررسی کنیم که مدیران در استان مرکزی به لحاظ تصمیمات اجرایی چه‌کاری انجام دهیم تا بیانیه گام دوم به‌عنوان نقشه راه انقلاب و جمهوری اسلامی و با توجه به اینکه توسط عالی‌ترین مسئول حکومتی و شرعی بیان‌شده است تبدیل به اقدامات و فعالیت‌های اجرایی شود.
کد خبر: ۵۴۶۸۶ تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی امروز در جلسه هماهنگي تبيين برنامه‌های گام دوم انقلاب اسلامي در استان مركزي ضمن تأکید بر اینکه با دستور استاندار و با مسئولیت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی باید بیانیه گام را به پنلی اجرایی برای استان تبدیل کنیم گفت: باید بررسی کنیم که مدیران در استان مرکزی به لحاظ تصمیمات اجرایی چه‌کاری انجام دهیم تا بیانیه گام دوم به‌عنوان نقشه راه انقلاب و جمهوری اسلامی و با توجه به اینکه توسط عالی‌ترین مسئول حکومتی و شرعی بیان‌شده است تبدیل به اقدامات و فعالیت‌های اجرایی شود.

اکرمی افزود: با توجه به اینکه انواع و اقسام کارگروه‌ها را در استان داریم یقیناً قصدمان ایجاد کارگروه اضافه‌ای نیست و فقط با محوریت دغدغه‌های مقام معظم رهبری تقسیم‌کار بین دستگاه‌ها و ارجاع آن‌ها به کارگروه‌های مربوطه را انجام می‌دهیم و پس‌ازآن بر روی فعالیت کارگروه‌ها و دستگاه‌ها در این حوزه رصد می‌کنیم.

مشارکت مردمی و مسابقه خدمت‌رسانی یکی از سرفصل‌های بیانیه گام دوم است

وی به مشارکت مردمی و مسابقه خدمت‌رسانی به‌عنوان یکی از سرفصل‌های بیانیه گام دوم اشاره کرد و ادامه داد: علاوه بر سوق دادن تأثیر تصمیم‌گیری‌های مدیران برای افزایش مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف باید بدانیم که نماد عینی این مهم فعال‌سازی نهادهای مدنی و سازمان‌های مردم‌نهاد هست که این موضوع باید توسط اداره کل امور اجتماعی بررسی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی ارتقا شگفت‌آور بینش سیاسی آحاد مردم را یکی دیگر از توصیه‌های رهبری برشمرد و عنوان کرد:  ر این بخش صداوسیما نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کند که باید در این زمینه اداره کل سیاسی استانداری و صداوسیما برنامه‌هایشان را تدوین کنند و این برنامه‌ها در کارگروه‌های مرتبط این موضوع به بحث گذاشته شود.

وی با تأکید بر جملات رهبری جوانان را محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی دانست و تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان، سمن‌های مرتبط با جوانان، دانشگاه‌ها و آموزش‌وپرورش متولیان این بخش باشند و بررسی شود که چگونه می‌توان از ظرفیت جوانان در عرصه‌های مختلف استفاده کنیم.

در استان مرکزی بانک اطلاعات منابع انسانی نداریم

اکرمی ضمن بیان اینکه در استان مرکزی بانک اطلاعات منابع انسانی نداریم اظهار کرد: رهبری تأکیددارند که نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور است که در راستای تحقق این مهم ایجاد بانک اطلاعاتی منابع انسانی ضروری است که این کار باید توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شود و اطلاعات این منابع در اختیار دستگاه‌ها قرار گیرد.

مشکلات اقتصادی ناشی از استفاده نکردن از ظرفیت‌های موجود در کشور است

وی به تأکید مقام معظم رهبری بر فهرست طولانی فرصت‌های مادی کشور اشاره کرد و افزود: ما می‌توانیم این را در قالب فهرست طولانی فرصت‌های مادی استان مرکزی ببینیم و متولی این حوزه می‌تواند سازمان مدیریت و مدیرکل اقتصادی استانداری باشد. رهبری تأکیددارند که گفته‌شده است ایران ازنظر ظرفیت‌های استفاده‌نشده طبیعی و انسانی در رتبه اول جهان است و این واقعاً درد است و باید بررسی شود برای عملیاتی کردن این ظرفیت‌ها چه باید بکنیم. مخصوصاً در شرایط سخت اقتصادی امروز که باید قدر داشته‌ها را بهتر بدانیم زیرا  مشکلات اقتصادی علاوه بر تحریم ناشی از استفاده نکردن از ظرفیت‌های موجود در کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی بیان کرد: یکجایی باید این ظرفیت‌ها شناسایی شود و به فعلیت برسد که متولی این بخش هم معاونت اقتصادی استانداری و هم سازمان مدیریت است که باید ظرفیت‌های اقتصادی استان را احصا کنند.

وی با اشاره به نیاز استان به عملیاتی شدن ظرفیت‌های مادی، به حوزه گردشگری به‌عنوان یکی از این ظرفیت‌ها پرداخت و تشریح کرد: در حوزه گردشگری زیبایی‌هایی در استان مرکزی داریم که منحصربه‌فردند. باید پرسید چه میزان از مردم استان مرکزی از این زیبایی‌ها اطلاع دارند. هموطنان در کشور چه میزان از این زیبایی‌ها مطلع‌اند. در حال حاضر دنیا به سمت گردشگری در حال حرکت است و این ظرفیتی است که باید به فعلیت برسد و نباید در این حوزه منتظر دیگران بمانیم و همه باید به یکدیگر کمک کنیم 

اکرمی به حوزه علم و پژوهش پرداخت و اضافه کرد: به‌اندازه کافی در دفاتر مدیران انواع و اقسام فصلنامه‌ها و مقالات پژوهشی وجود دارد اما فقط در کتابخانه است. امروز باید پژوهش‌ها با محوریت اجرا اتفاق بیفتد. باید ببینیم مسائل استان ما در حوزه مشکلات مردم چیست و نسبت به آن پژوهش‌ها کاربردی شود.

بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری، ظرفیت پژوهشی استفاده‌نشده در استان

وی وجود بیش از ۳۰۰۰ دانشجوی دکتری در استان را یک ظرفیت پژوهشی استفاده‌نشده دانست و عنوان کرد: کدام دستگاه اجرایی تابه‌حال پروژه پژوهشی به این‌ها داده است. درصورتی‌که این افراد می‌توانند در حوزه‌های مختلف مانند مدیریت شهری و فعالیت‌های اجرایی تأثیرگذار باشند. در این بخش دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری برای حل مشکلات مردم استان اقدام کنند. مطمئناً اگر پژوهش گران حاضر در استان در حوزه‌های مختلف دورهم جمع شوند می‌توانند چندین موضوع پژوهشی در استان تعریف کنند.

انتهای پیام/