قدرت آمریکا علی‌رغم رجزخوانی‌های ترامپ رو به افول است/ راه‌حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان انقلابی است حراست از آراء ملت و جمهوریت نظام سر فصل اصلی خطبه 29 خرداد 88 بود/رهبری به درستی دوای فتنه را روشنگری تشخیص دادند گزارش تصویری| دورهمی خانوادگی شبانه در پارک ملت اراک انفصال ۶۰ قاضی/ چرا خودرو گران است/ سرانجام اسلام آمریکایی/ خداحافظی با دلار ۴۲۰۰ تومانی؟ یک عضو هیئت مدیره برانکو را از ایران فراری داد/ دهن کجی بهاروند و طالقانی به کمیته اخلاق/ دستیاران استراماچونی در تهران/ یحیی در حوالی پرسپولیس؟ نماینده دادستان: اظهارات خاتمی مخدوش و بدون سند است/تخلف هم ثابت نشد چه رسد به تقلب ۸ میلیونی آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره مجدد با آمریکا‌ ‌منطقی و عقلانی نیست/در برابر تحریم‌ها باید مقاومت کرد‌ حذف مهمترین منتقد دولت از ریاست کمیسیون اقتصادی/ چه کسانی از رفتن پورابراهیمی خوشحال می‌شوند؟ خانه را به تابوت حیات وحش تبدیل نکنیم درمان آسم با کمک نخستین نقشه ریه انسان
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
کد خبر: 54616
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
در صدوبیست و نهمین جلسه ستاد کنگره شهدای استان مرکزی مطرح شد:

تدوین و انتشار ۹۰ عنوان کتاب با محوریت کنگره شهدای استان/ استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای جریان سازی اهداف کنگره

مسئول کمیته تدوین و انتشار ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: در حال حاضر حدود ۹۰ عنوان کتاب با محوریت کنگره شهدای استان در دست تدوین و انتشار است که هر یک از این کتاب‌ها در مراحل مختلف بررسی، کارشناسی، ویراستاری و چاپ قرار دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مرادی مسئول کمیته تدوین و انتشار ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی روز یک‌شنبه در صدوبیست و نهمین جلسه این ستاد با ارائه گزارشی در رابطه با چاپ کتاب‌های مرتبط با کنگره، گفت: در حال حاضر حدود ۹۰ عنوان کتاب در دست تدوین و انتشار است که هر یک از این کتاب‌ها در مراحل مختلف بررسی، کارشناسی، ویراستاری و چاپ قرار دارند.

مرادی ضمن بیان اینکه با توجه به ارائه محتواهای جدید این ۹۰ عنوان در حال افزایش است عنوان کرد: این تعداد عنوان کتاب در  سه لایه تقسیم‌شده‌اند که در مجموعه‌های سه‌گانه ارائه خواهند شد.

وی مجموعه ستارگان سرزمین آفتاب با محوریت شهدا، سلسله کتاب‌های حماسه روح‌الله با محوریت عملیات و حماسه زینبیون با محوریت نقش زنان در دفاع مقدس را سه مجموعه و لایه موردنظر برشمرد و بیان کرد: از ۹۰ عنوان کتاب هدف، بر روی ۱۵ عنوان اقدامات اولیه در حال انجام است که در این مرحله  مهندسی کتاب انجام می‌گیرد تا کتاب در الگوی لازم قرار داده شود و همچنین در این حوزه برای یافت چینش اصلی کتاب و قرارگیری مطالب در قالب صحیح چندین بار با محقق یا نویسنده بده بستان‌های محتوایی لازم را انجام می‌دهیم.

مسئول کمیته تدوین و انتشار کنگره شهدای استان مرکزی اظهار کرد: چیزی نزدیک به ۲۰ عنوان کتاب نیز از مرحله اولیه گذشته و به دست کارشناس رسیده است و این کتاب‌ها توسط کارشناسان به‌تناسب نوع موضوعی که دارند، کارشناسی می‌شوند و بعد از ارائه نظرات توسط کارشناس مربوطه، کتاب دوباره برمی‌گردد.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود ۲۵ عنوان هم از مرحله کارشناسی عبور کرده و در اختیار محقق و یا مرجع اولیه ارائه‌دهنده قرارگرفته است تا نظرات و ایرادات گرفته‌شده توسط کارشناس اعمال و در صورت نیاز در قالب و متن تغییرات لازم ایجاد شود.

مرادی ضمن بیان اینکه تابه‌حال نزدیک به ۱۵ کتاب هم به چاپ رسیده است خاطرنشان کرد: حدود ۱۵ عنوان کتاب هم آماده چاپ داریم که در مرحله شناسنامه، مقدمه و مؤخره و طراحی جلد و گرفتن تاییدات پایانی قرار دارد.

مسئول برگزاری همایش تشکل‌های مردم نهادِ کنگره شهدای استان:

 استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای جریان سازی اهداف کنگره/ حضور ۳۰۰ سمن در همایش تشکل‌های مردم‌نهاد کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی

محمدتقی امینی مسئول برگزاری همایش تشکل‌های مردم‌نهاد در این جلسه گفت: هدف عمده از برگزاری چنین همایشی استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد به دلیل ارتباط مستقیم این افراد با کف جامعه است.

امینی افزود: سعی براین است که به‌واسطه برقراری ارتباط با این سمن‌ها بتوانیم جریان سازی لازم را در بین اقشار مختلف مردم در راستای توجیه مردم و حتی خود سمن‌ها نسبت به اهداف و راهبرد کنگره شهدا داشته باشیم.

وی عنوان کرد: هدف دیگر این است که به‌نوعی از ظرفیت سمن‌ها در خصوص اقدامات پیش از کنگره استفاده شود و به عبارتی ظرفیت‌های این نهادهای مردمی را در فعالیت‌های مختلف چون ارتباطات گیری با خانواده شهدا و اهدای هدیه به خانواده شهدا به کار بگیریم.

مسئول برگزاری این همایش هم‌افزایی بین اعضای ستاد کنگره و عوامل مرتبط با اعضای سمن‌ها را یکی دیگر از اهداف برشمرد و ادامه داد: هیئت‌مدیره حدود ۳۰۰ سمن که در موضوعات فرهنگی در حال فعالیت هستند به این همایش دعوت می‌شوند. همچنین تمامی سمن‌های دعوت‌شده به این همایش سمن‌های فعال در سطح استان هستند.

وی اظهار کرد: جلسات مختلفی در راستای هماهنگی‌های لازم با خانه سمن استان برگزارشده است و همچنین هماهنگی لازم با اداره کل تبلیغات اسلامی صورت گرفته است.

امینی خاطرنشان کرد: این همایش در دو قسمت و به‌صورت تخصصی برگزار می‌شود که یک قسمت آن به‌صورت کارگروهی و کارگاهی و قسمتی هم توجیهی است که توسط سردار کریمی فرماندهی سپاه روح‌الله استان مرکزی انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

captcha