پیری و فرسودگی برخی مسوولین اجرایی، دلیل نگرفتن آرایش جنگی در اقتصاد است/ تبدیل فضای تهدیدمحور به فرصت محور؛ اصلی‌ترین وظیفه سازمان فضای مجازی بسیج تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین کش و قوس بین نمایندگان مجلس و دولت نتیجه داد/ احراز تخلف آشکار دولت در انجام مصوبه افزایش حقوق جبهه پايداری برای انتخابات مجلس به مدلی برای هم‌افزايی و وحدت رسيده است چرا از جشن ۴ سالگی برجام در روزنامه‌های اصلاح‌طلب خبری نیست+ تصاویر رد پای ۱۱ کارمند وزارت صمت در پرونده تخلفات پتروشیمی هفته آینده؛ جلسه غیرعلنی مجلس درباره هدفمندی یارانه ها فعالیت هفت هزار نفر در شبکه نظارتی انتخابات استان مرکزی/در حوزه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با هیچ‌کس تعارف نداریم چشم در چشم با پلنگ ایرانی/ نمی‌گذارم پسرم محیط‌بان شود علم نوروبیولوژی بر حکم حجاب صحه می‌گذارد
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۰۵:۰۶
کد خبر: 54610
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی خبر داد:

سفر رئیس کمیسیون آموزش مجلس به استان مرکزی/ کاهش ۱۳ درصدی دانشجویان استان/ ترسیم منظومه آموزش عالی استان در آینده‌ای نزدیک

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی گفت: عارف رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي به همراه اعضاي اين كميسيون در اواخر فروردین‌ماه به استان مركزي سفرکرده و از برخی شهرستان‌ها بازدید خواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان مرکزی که با حضور مدیران، روسای دانشگاه‌ها و مسئولین مربوطه تشکیل شد، بابیان اینکه در سال ۱۳۹۷ تعداد کل دانشجویان استان ۶۷هزار نفر بوده است، عنوان کرد: این مقدار نسبت به گذشته کاهش ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش ۱۳ درصدی دانشجویان استان نسبت به گذشته

وی افزود: ۴۰ درصد دانشجویان در واحدهای دانشگاه آزاد، ۲۹ درصد در دانشگاه‌های دولتی، ۱۷ درصد در دانشگاه پیام نور، ۹ درصد در دانشگاه علمی کاربردی و ۵ درصد نیز در مراکز غیرانتفاعی مشغول به تحصیل هستند.

اکرمی تعداد دانشجویان دختر در استان مرکزی را برخلاف کشور، نسبت به پسران کمتر اعلام کرد و گفت: در استان ۴۵ درصد دانشجویان را دختران و ۵۵ درصد را پسران تشکیل می‌دهند درحالی‌که در میانگین کشوری این نسبت متفاوت است و حدود بیش از ۶۰ درصد دانشجویان دختر و کمتر از ۴۰ درصد پسر هستند.

تحصیل ۶۰درصد دانشجویان استان در مقطع کارشناسی

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداری مرکزی به بیان تفکیک مقاطع تحصیلی دانشجویان پرداخت و اظهار کرد: در مقطع کاردانی ۱۶ درصد، کارشناسی ۶۰ درصد، کارشناسی ارشد ۱۹ درصد و دکتری هم ۵ درصد دانشجویان به تحصیل اشتغال دارند.

وی با اشاره به وجود نقاط ضعف در آموزش عالی در سطح کشور، خطاب به مدیران و مسئولین مربوطه حاضر در جلسه بیان کرد: امیدواریم در راستای برطرف شدن مشکلاتی که در این بخش وجود دارد با نوشتن نامه‌ای به نمایندگان مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات، مشکلات و راهکارها اعلام شود تا بتوان در راستای برطرف شدن آن قدمی برداشت.

لزوم ارتباط مؤثر میان دانشگاه‌ها و صنایع استان

اکرمی بابیان اینکه شرکت‌های بزرگی در استان مرکزی در حال فعالیت هستند، تأکید کرد: باید ارتباطی مؤثر بین دانشگاه‌های استان و این صنایع بزرگ برقرار شود. به‌عنوان‌مثال در شرکت‌هایی مثل هپکو، آذراب و ماشین‌سازی درصورتی‌که واحد تحقیق و توسعه وجود داشته باشد، این واحد باید با دانشگاه‌های سطح استان ارتباط داشته باشد.

وی ترسیم منظومه آموزش عالی استان را از برنامه‌های آینده دانست و تصریح کرد: قطعاً این منظومه درحرکت به سمت‌وسوی درست و صحیح کمک بسزایی خواهد کرد.

سفر رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس به استان مرکزی

اكرمي خاطرنشان کرد: عارف رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي به همراه اعضاي اين كميسيون در اواخر فروردین‌ماه به استان مركزي سفرکرده و از برخی شهرستان‌ها بازدید خواهد کرد.

انتهای پیام/

captcha