جلوگیری سربازان گمنام امام زمان(عج) در ایلام از ورود عناصر تروریستی‌ به ایران / برخورد با گروهک‌های ضد‌انقلاب نتایج سال‌های رُس‌پاشی نواصولگرایی روی دیگر اصلاح‌طلبی/ وقتی قالیباف بین تسلیم شدن و مقاومت می‌ایستد/ روایتی از حرکت بین حق و باطل و لبخند تکنوکراتی به FATF کمدی بزن و بکوب با چاشنی نقد لاکچری بازی! «پاتاگونیا» کجاست؟/ آیا یهودیان از سرزمین مقدس به «انتهای دنیا» مهاجرت می‌کنند؟ +عکس و نقشه مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: اقدام ترامپ علیه ایران اقتصاد جهان را به رکود می‌برد پاسخ وزارت بهداشت به ۱۱ هزار امضای کمپین «ممنوعیت تحصیل پزشکان عمومی» نمی‌شودخانه میلیاردی داشت وانقلابی بود/رصد ۳۰جریان ضدارزشی درکشور دولت چقدر در احیای دریاچه ارومیه نقش داشت؟/ وقتی کلانتری برای دریاچه ارومیه درخواست استقراض خارجی کرد همه آنچه باید درباره طرح «حمایت از سپاه» بدانید/ قانونی که از زمان تصویب «لازم الاجراست»
چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
کد خبر: 54529
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۳
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک مطرح کرد:

دفن اصولی پسماندهای عفونی شهر اراک طی هفته‌های آینده/ استفاده از سیستم‌های جدید جهت تبدیل پسماند شهری اراک به برق

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: طی هفته‌های آینده نوید دفن اصولی پسماندهای عفونی و پزشکی شهر اراک به همشهریان خواهد رسید.

حمیدرضا قناتی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به ابلاغ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سال ۱۳۹۵ در بحث تجمیع پسماندهای کلانشهر اراک با شهرستان‌های اطراف آن، گفت: بر اساس این ابلاغیه محل دفن اراک به‌عنوان محل تجمیع پسماند در نظر گرفته شد و تمهیداتی از سال ۹۴ جهت احداث ترانشه مهندسی دفن انجام شد و پس از انجام مطالعات آن در انتهای سال ۹۵ حفر ترانشه انجام شد.

ایجاد ۳۷۰هزار مترمکعب ترانشه مهندسی در محل دفن پسماند اراک

وی با بیان اینکه حفر زمین جهت برداشت خاک تا اوایل سال ۹۷ به طول انجامید، اظهار کرد: حدود ۳۷۰ هزار مترمکعب ترانشه مهندسی در محل دفن ایجادشده که بحث ایزوله کردن آن در دستور کار قرار دارد که امیدواریم طی ماه‌های آینده این کار صورت پذیرد.

استفاده از سیستم‌های جدید جهت تبدیل پسماند شهری اراک به برق

قناتی با اشاره به سیاست‌گذاری دولت جهت تجمیع محل‌های دفن زباله، تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود که اگر میزان زباله تجمیعی در محل دفن اراک به حدود ۸۰۰ تن برسد، بتوان از سیستم‌های جدید جهت تبدیل پسماند شهری به برق استفاده کرد که این کار آلودگی بسیار کمتری نسبت به روش‌های سنتی دفن زباله خواهد داشت و دغدغه آلودگی پسماند شهری را هم برطرف می‌کند.

فرهنگ‌سازی جهت عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک اقدامات به بیان اقدامات انجام‌شده توسط این سازمان در سال ۹۷ پرداخت و عنوان کرد: افتتاح مدرسه همیار بازیافت، راه‌اندازی اتوبوس همیار بازیافت در سطح شهر، جمع‌آوری پسماندهای ویژه از ۱۰۰۲ خانوار به‌صورت پایلوت، ایجاد و تکمیل ظرفیت مخازن سطح شهر اراک، طرح موضوع ایجاد مخازن زیرزمینی، ساخت ۱۰۰۰ مخزن جمع‌آوری پسماند خشک، کاغذی و ویژه جهت قرارگیری در مدارس سطح شهر و فرهنگ‌سازی جهت عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف از اقدامات این سازمان در سال گذشته بود.

وی با اشاره به تولید پسماندهای عفونی توسط مطب‌های خصوصی سطح شهر اراک، تصریح کرد: سال گذشته با برگزاری جلسات متعدد با همراهی مرکز بهداشت، سازمان نظام پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی به نتایج خوبی رسیدیم و مقرر شد در سال ۹۸ با برگزاری جلسه‌ای تکلیف پسماند عفونی بخش خصوصی نیز مشخص شود.

دفن اصولی پسماندهای عفونی شهر اراک طی هفته‌های آینده

قناتی بابیان اینکه طی هفته‌های آینده نوید دفن اصولی پسماندهای عفونی و پزشکی شهر اراک به همشهریان خواهد رسید، خاطرنشان کرد: بحث جمع‌آوری، مدیریت و انتقال این زباله‌ها به محل دفن توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد که در جلسه آتی در دانشگاه علوم پزشکی این موضوع به‌صورت کامل معین می‌شود.

انتهای پیام/

captcha